Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Na Pellet Rot Power


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie opisane. Dziękuje robin 60. A jaki ego sterownika ustawienia tam wstawiłeś?

Mam nadzieje, ze jak skonfiguruje stera poprawnie to mi nie będzie tyle zżerał, bo na tą chwile to masakra.

 

I dziwna sytuacja.

Mam zamontowany ecoster200. przez weekend jak byłem w swoim domku, to piec sie wyłączał po dobiciu temp 14stopni, która ustawiłem na ecoster.200 Dzisiaj do mnie dzwonią robotnicy i twierdzą, że jest już ponad 16 stopni i kocioł nadal działa :/

Macie jakiś pomysł?

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny ten kocioł zdradź ile takie cudo kosztuje. Wracając do tematu sterownik taki jak masz Ty czyli 850. Piec działa bo musi utrzymywać temp. zadaną.Jeżeli ustawiłeś na ecosterze  14 to nie ma prawa grzać , chyba że masz coś sknocone w ustawieniach regulatora który nie bierze pod uwagę ecostera i czyni swoje. Jest taka możliwość

Ale to byś musiał dać jakiś konkretny opis co i jak bo tak to wróżenie z fusów.

A tak dosłownie to radzę CI na spokojnie ze zrozumieniem przeczytać instrukcję regulatora i ecostera po przeczytaniu której więcej Ci się rozjaśni co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z ecosterem200 dałem 8370brutto Zmartwiliscie mnie jednak tym palnikiem. Bo doczytałem wczoraj, że lepsza 20Kw :/ ale może moja 16tka też będzie grzeczna :/

Postaram się dzisiaj podjechać na budowę i zobaczyć co może być nie tak. Dziwne jest to, ze dobijał do 14 i się wyłączał, nic nie przestawiałem przed wyjazdem, dlatego się dziwie :/ Dzięki za zainteresowanie. Jak sprawdzę, to dam nać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie martwić tym palnikiem 5-16 KW ponieważ problemy wieku dojrzewania ma już za sobą , a polegały one na problemie napowietrzenia komory spalania podobno  zostały już poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeszcze nie zdarzyłem sprawdzić ustawień kotła, ale przypomniało mi się pytanie.

Instalator nie mógł uruchomić siłownika zaworu. W pewnym momencie coś go tknęło, i stwierdził, ze Siłownik nie chce się uruchomić, ponieważ nie ma czujnika temperatury mieszacza CT4. Co o tym myślicie? Prawdę rzecze, czy łże jak pies :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to zawór?

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łże jak pies ponieważ czujnik CT4 mieszacza odpowiada tylko za temperaturę jaka ustawiłeś na mieszaczu i taka temp. idzie na dom. skoro zawór Ci się nie otwiera to są dwa wyjścia albo źle siłownik podłączony do regulatora. , albo masz coś sknocone w ustawieniach mieszacza.

W ustawieniach serwisowych mieszacza musisz ustawić tak :

Obsługa mieszacza- włączona CO pompa

Wybór termostatu obiegu -ecoster T1

Wyłączenie pompy mieszacza od termostatu- włączony czyli tak. 

Czujnik CT4 ma być za zaworem 4 D na zasilaniu najlepiej jeszcze za pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma możliwości na sterowniku poruszenia ręcznie siłownikiem?

Nie wiem jak jest w Afriso, ale w ESBE np. ręcznej nastawy dokonuje się poprzez pociągnięcie pokrętła do siebie - tryb manualny.

Lepszym rozwiązaniem wydaje mi się szybki zakup CT4 (to jakieś grosze) i masz pełną automatykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:efb90a6618b469595b49c692add118ef.jpgdd707b5c46bf5a37bb0c48179c27b23d.jpgf539ccd08b9c626d870b71cfd3824fdd.jpg

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

231f8c61ccd3f203abf474673e7b1295.jpg51279f01bf54d6dc77f129bb539d5e73.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Afriso, ale w ESBE np. ręcznej nastawy dokonuje się poprzez pociągnięcie pokrętła do siebie - tryb manualny.

Lepszym rozwiązaniem wydaje mi się szybki zakup CT4 (to jakieś grosze) i masz pełną automatykę.

CT4 i CT4-P Juz do mnie jadą :) Widzę też, że bez ECONET 300 nie dam rady. Ja to bym na te wykresy patrzał do póki nie były by idealne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez ECONET 300 nie dam rady.

Jest to nieodłączny element każdego "pelletowca", bez niego w zasadzie nie ma możliwości ustawienia prawidłowej, pożądanej pracy palnika :D  no chyba, że masz kocioł w salonie albo śpisz w kotłowni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mureks bez econeta też dasz radę (większość tak w końcu zaczynała), tylko historię danych będziesz pisał odręcznie :)

 

tak na marginesie - jak zasilasz grzejniki to w ustawieniach obsługa mieszacza może zostać 'włączona co', a jak masz podłogówkę to powinieneś wybrać  'włączona podłoga' i ograniczyć max temp. zadaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ponownie, sraka padaka :/ 

Mój regulator kotła to ecoMAX850P2-C

    Z tego co się zorientowałem, menu wygląda podobnie z małymi różnicami, ale to nie problem.

Problemy

1. ecoster200 ma ustawiona temp na 14stopni.

Po osiągnięciu temp, nie wyłącza kotła :/ kocioł cały czas w trybie praca :/

Wydawało mi się, że to działało i z jakiejś przyczyny przestało.

I tak jara bez sensu do zadanej temp kotła.

Czy są potrzebne jakieś dodatkowe ustawienia oprócz Menu serwisowe-> wybór termostatu ->ecoster T1 ???

2 W menu nie mam widocznych żadnych ustawień mieszacza. Czy na pewno nie powoduje tego brak czujnika mieszacza?

 

Przywracałem do ustawień fabrycznych i tez nie pomogło nic :/ 

 

HELP  :(  :(  :(  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź te opcje z instrukcji. Nie mogę teraz tego znaleźć, ale jest tak, że jak sterownik nie widzi jakiegoś elementu, to go nie widać w menu. Bez czujnika temperatury przy 3D sterownik nie ma jak nim sterować i de facto zawór pracuje w trybie ręcznym. 5871b2a1e7da2020fae1627fc14cbee3.jpg

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Ci się wyświetla grafika, którą wysłałem przed chwilą. W punkcie 12.12 instrukcji masz "Podłączenie termostatu pokojowego kotła".

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czyli jak ustawie tak jak w punkcie 12.12, żeby termostat wyłączał pompę CO, to wtedy bez puszczania wody w kaloryfery, podgrzeje kocioł do temp zadanej i się wyłączy? chyba forum pokazalo mi fuck you bo przestalo dzialac akurat teraz:)
Na siłowniku świeci się skrajna dioda po lewej i słyszę jak sterownik pyka co to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to się musi siłownik skalibrować. To chyba to się teraz dzieje u Ciebie. Ja bym ustawił wyłączenie kotła od termostatu, ale niech się wypowie może lepszy fachowiec ode mnie

 

kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.