Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Na Pellet Rot Power


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam małe pytanko do kolegi sambora bo widzę że on jest mocno w temacie palników , zamówiłem u kolegi przemka ds kds rw 10 kw z wentylatorem wyciągowym i planuję do niego dodatkowo zamontować palnik na pellet który  by pracował gdy na dworze są temperatury dodatnie , jaki palnik by tu się najlepiej sprawdził i czy wogóle jest sens montować palnik w takim piecu , montowany ma być w dzrzwiczki popielnika , mój dom to 110 m2 dobrze ocieplony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kocioł 10kW, to trudno będzie dobrać palnik, który będzie pracował na małych mocach - np 2-3kW,

moim zdaniem to się nie opłaca i będzie dodatkowo trudno wyregulować palnik, który ma nominalną moc 12 -16 kW do mocy 2-3 kW.

Dodatkowo warto Przemka spytać jakie będą gabaryty tego popielnika, który powinien mieć ścianki albo osłonięte szamotem albo płaszcz wodny i szamot./

Może wejdzie mała Kostrzewa (16kW), ale moc najmniejszego palnika jest od 5kW, dodatkowo palnik wymaga odpowiednich odległości od ścianek kotła - trzeba sprawdzić w dokumentacji , przeważnie jest to 5-10 cm na stronę z boku, a z przodu ?

Następnym problemem jest jak wymusić drogę spalin przez wymiennik kotła, one pójdą w górę do komory zasypowej.

Wentylator wyciągowy będzie nieprzydatny gdyż palnik ma własny wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam koledzy. Potrzebuję pomocy z ustawieniem Palnika Kipi Rot Power 20kw. Niestety przy moich ustawieniach sporo spala pelletu oraz wydaje mi się źe nie ma mocy podanej przez producenta. Mam ustawienia fabryczne tylko zmodyfikowany nadmuch na max 27%. Dawkowanie ok 12.5 kg\h. Proszę podeślijcie jakieś wasze ustawienia do testu. Niestety mój instalator to jakaś oferma i powiedział że na fabrycznych ma chodzić i już. Tylko dawkę dostosować do podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy. Potrzebuję pomocy z ustawieniem Palnika Kipi Rot Power 20kw. Niestety przy moich ustawieniach sporo spala pelletu oraz wydaje mi się źe nie ma mocy podanej przez producenta. Mam ustawienia fabryczne tylko zmodyfikowany nadmuch na max 27%. Dawkowanie ok 12.5 kg\h. Proszę podeślijcie jakieś wasze ustawienia do testu. Niestety mój instalator to jakaś oferma i powiedział że na fabrycznych ma chodzić i już. Tylko dawkę dostosować do podawania.

 

Co tzn dużo ? jak widzę użytkujemy Kipi od podobnego czasu. Ja grzeję nową chałupę 300m2, wybudowaną nazwijmy to w standardzie energooszczędnym bez megalomani, 100% podłogówka, jeszcze nie użytkowana, temp. wewnątrz 21degC przy temperaturze podłogi przy -1deg C na zewnątrz 24degC (pogodówka) , kocioł łyka przy obecnych temperaturach koło 45kg /dobę i sądzę że to dobra kwota biorąc pod uwagę że kupuję pellet no name po 550 tona (a można i po 480 tylko w bigbagu)  i w sumie to pierwszy sezon grzewczy. Pellet za 550 tona pali się wyśmienicie, żadnych spieków, mało popiołu i nie śmierdzi chemią.

Jak rozumiem 12,5kg o których piszesz to nie dawkowanie a wydajność podajnika? ja gdybym ustawił wydatek podawania na 12,5kg (o ile to w ogóle możliwe) to odlecę z kotłem i kominem .

Moje ustawienia palnika na moc około 17kW to:

- kaloryczność paliwa 4,2kWh/kg (tak sobie przyjąłem, że mam pellet o kiepskiej wartości opałowej, ale w grundniu dostawca będzie miał badania z laboratorium więc będę wiedział co kupuję)

- wydajność podajnika 18kg/h (zmierzona w teście wydajności)

- podawanie dla mocy 100% 3,5s

- pauza podawania moc 100% 12s

   ( przy takich ustawieniach to podawanie około 4kg/h)

- wiatr 36% dla 100% mocy

Palnik ustawiony na fuzzylogic, fajnie moduluje.

 

Żadnych innych ustawień poza ustawieniami wiatru i czasu podawania i pouzy podawania nie zmieniałem bo jak na razie się nie znam.

 

Acha, mam sterownik ecomax 860P, 850 nie znam, ale pewnie algorytm podobny, kocioł Kołton pellmax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie moduluje, ale też fajnie traci się paliwo... Próbowałeś palić w standardowym trybie z histerezą kotła 15-20C (tak żeby kocioł przechodził w postój na co najmniej 30min) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to na dłuższą metę nie więc nie mam porównania z fuzzy. W zasadzie to nie ma czasu aby pobawić się ustawieniami.  Przestawię na standardowy i zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tzn dużo ? jak widzę użytkujemy Kipi od podobnego czasu. Ja grzeję nową chałupę 300m2, wybudowaną nazwijmy to w standardzie energooszczędnym bez megalomani, 100% podłogówka, jeszcze nie użytkowana, temp. wewnątrz 21degC przy temperaturze podłogi przy -1deg C na zewnątrz 24degC (pogodówka) , kocioł łyka przy obecnych temperaturach koło 45kg /dobę i sądzę że to dobra kwota biorąc pod uwagę że kupuję pellet no name po 550 tona (a można i po 480 tylko w bigbagu)  i w sumie to pierwszy sezon grzewczy. Pellet za 550 tona pali się wyśmienicie, żadnych spieków, mało popiołu i nie śmierdzi chemią.

Jak rozumiem 12,5kg o których piszesz to nie dawkowanie a wydajność podajnika? ja gdybym ustawił wydatek podawania na 12,5kg (o ile to w ogóle możliwe) to odlecę z kotłem i kominem .

Moje ustawienia palnika na moc około 17kW to:

- kaloryczność paliwa 4,2kWh/kg (tak sobie przyjąłem, że mam pellet o kiepskiej wartości opałowej, ale w grundniu dostawca będzie miał badania z laboratorium więc będę wiedział co kupuję)

- wydajność podajnika 18kg/h (zmierzona w teście wydajności)

- podawanie dla mocy 100% 3,5s

- pauza podawania moc 100% 12s

   ( przy takich ustawieniach to podawanie około 4kg/h)

- wiatr 36% dla 100% mocy

Palnik ustawiony na fuzzylogic, fajnie moduluje.

 

Żadnych innych ustawień poza ustawieniami wiatru i czasu podawania i pouzy podawania nie zmieniałem bo jak na razie się nie znam.

 

Acha, mam sterownik ecomax 860P, 850 nie znam, ale pewnie algorytm podobny, kocioł Kołton pellmax.

 

Posiadam ten sam palnik i podobne m2 do ogrzania. Jeżeli chodzi o ustawienia to prawie dokładnie jak u ciebie, jedyne co mnie zastanawia to modulacja mocy nadmuchu. Jak wyżej opisane u jednego 100% mocy = 55% wiatru, a u drugiego 100% mocy = 26% wiatru. W jaki sposób to najlepiej ustawić?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr to chyba najdokładniej można ustalić analizatorem spalin. Ja takiego nie posiadam. Można też kupić sondę lambda ale moim zdaniem szkoda kapusty.

55% wiatru to niezły przeciąg. Ja ustawiałem wiatr na wyczucie w oparciu o barwę  i jakość płomienia z założeniem: im mniej wiatru tym lepiej aby nie wydmuchiwać ciepła w komin. Nie mam czujnika temp. spalin ale czopuch nie jest gorący, mogę spokojnie dotknąć ręką i trzymać.

Obecnie przyszły do nas wiatry i zauważyłem, że przez to mam gorący czopuch więc jak nic trzeba zamontować regulator ciągu co też uczynię niebawem, na razie przymknąłem szyber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przy okazji podawania wyniku spalania nie dodałem że w każdym pomieszczeniu bez kratek wentylacyjnych mam w oknach przygotowane otwory pod nawiewniki higro, jednak jeszcze nie zamontowane aby się mechanizmy nawiewników nie zakurzyły. Stąd mam celowo nadmiar powietrza wentylacyjnego którego normalnie będzie dużo mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt nie wiarygodny. Producent mami potencjalnego klienta nie wiadomo jakimi certyfikatami których nie udostępnia online, nie wspominając o braku jakichkolwiek danych na temat skuteczności ustrojstwa. Jednym słowem lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr to chyba najdokładniej można ustalić analizatorem spalin. Ja takiego nie posiadam. Można też kupić sondę lambda ale moim zdaniem szkoda kapusty.

55% wiatru to niezły przeciąg. Ja ustawiałem wiatr na wyczucie w oparciu o barwę  i jakość płomienia z założeniem: im mniej wiatru tym lepiej aby nie wydmuchiwać ciepła w komin. Nie mam czujnika temp. spalin ale czopuch nie jest gorący, mogę spokojnie dotknąć ręką i trzymać.

Obecnie przyszły do nas wiatry i zauważyłem, że przez to mam gorący czopuch więc jak nic trzeba zamontować regulator ciągu co też uczynię niebawem, na razie przymknąłem szyber.

 

 

U mnie się dzieje coś takiego, ze jak ustawie wiatr na  55%  przy 100% mocy  to  "zasypuje"  palnik, spada wartość płomienia do 0 %  (pomimo że płomień jest widoczny, a w polniku aż huczy)  i sterownik   rozpoczyna na nowo rozpalanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się dzieje coś takiego, ze jak ustawie wiatr na  55%  przy 100% mocy  to  "zasypuje"  palnik, spada wartość płomienia do 0 %  (pomimo że płomień jest widoczny, a w polniku aż huczy)  i sterownik   rozpoczyna na nowo rozpalanie???

 

Ja bym szukał problemu w zabrudzonej czujce optycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hedrogenium jesteś w błędzie i to dużym. Wszelkie certyfikaty są wybite na urządzeniu zaś forma pisemna jest dostarczana wraz z urządzeniem.

 

Nie zmienia to faktu że brak jest danych na temat skuteczność. Do mnie jako klienta nie trafia fakt "posiadania certyfikatów" nie wiadomo jakich, przez kogo wystawionych i na jakiej podstawie. Każdy producent chcąc sprzedać produkt udostępnia klientowi jak najwięcej danych aby przekonać go do swojego produktu.  Liczą się fakty czyli w tym przypadku skuteczność urządzenia, a o tym brak w materiałach handlowych, czyli np. jak reguluje się podciśnienie w przewodzie ? w jakim zakresie ? no bo w końcu to regulator ciągu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

mam zamiar zainstalować do swojego pieca palnik na pellet.

Piec Setlans 12 Kw, dom ok 120 m2 z lat 80 w miare ocieplony. Czy palnik do 16 kw da rade? czy zasobnik na pellet jakbym sobie zrobił z beczki plastikowej 150l, zdałby egzamin?

 z gory dzieki za odp pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w następnym tygodniu będę montował Palnik kipi jak już będę miał podzielę się informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo mądrze wybrałeś.Radzę Ci dołożyć czujnik pogodowy, zawór 4D z siłownikiem a będziesz miał prawie bezobsługową kotłownię. Napisz może odnośnie tego programu co to za program że tak dużo zwracają i gdzie , bo u mnie do 2 tyś na razie. Ja też po sezonie przechodzę na KIPI i rezygnuję z jedynie słusznej forsowanej energii przez obecną władzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.