Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Na Pellet Rot Power


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz żeby podajnik krócej pracował a miał dłuższy postój musisz zwiększyć kaloryczność paliwa. Np dajesz tryb pracy 20 s dajesz kaloryczność 7 to podajnik pracuje ok 7 s a 13 s ma pauzy.

PS wydłużony czas podajnika 2 to oryginalnie ma 8 s a nie 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze panowie dodawajcie jakie macie metraże i jakie spalanie na dobę i byłoby git. Bo tak naprawdę to nikt tu nic nie pisze.  Ja mam 20kw 136m2 wychodzi mi różnie - raz 23 raz 30 kg na dobę. Pellet no name. Jako że temperatura na dworze 1-3 st to szału nie ma. Ustawione mam na histerezę.  Wrzucę wykresiki może ktoś coś podpowie żeby było jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 136 metrach palisz 30 kg? Masz otwarte okna?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby są zamknięte. Załączyłem wykresy z doby, więc można coś podpowiedzieć. Chętnie poczytam. YYY można to CWU trochę olać bo normalnie nie ma aż takiego tąpnięcia.

post-72148-0-79894200-1487796107_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poście #64 była już podpowiedź - ale widać, że palisz bez wygaszania, więc skoro to bardziej ekonomiczne to trzeba na oknach się skupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty kolego patrol ile spalasz i przy jakim metrażu i jakim oczywiście peletem palisz bo pewnie nie jakimś za 500 złotych. I oczywiście temperatury tez nie masz -19-21 stopni. tylko np 23-24 tak jak ja. Rozumiem z tego co piszesz że masz już wszystko obcykane z tym sterownikiem, więc  zamiast mi pisać żeby go wygaszać to wymyśl coś żeby było mało bez wygaszania. PS sprawdziłem twoją podpowiedź i palnik wyłączył mi się 17 razy w ciągu doby i spalał więcej bo na rozpalanie idzie też swoje. Najgorsze jest to że przestoje przy tym ustawieniu trwały czasem po 20 minut a czasem po 5 więc ja wolę żeby cały czas się palił niż mi się wyłaczał i właczał po chwili. WIĘC jako że nie dało to dla mnie rezultatów podpytuję innych jak palą jak mają ustawione żeby coś podpatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ostatniego tygodnia do 15kg/dobę wyszło - bez dogrzewania kominkiem, razem z całodniową cyrkulacją cwu, na termostacie 23st, po podłogach 221m2, średnio do 13 rozpaleń na dobę, postoje różnie od 45min do 1h45min; pellet noname za 660 z transportem;

Nic nie będę wymyślał - jak przy 136m2 postoje trwają 5-20min to popatrz na swoje nastawy - stosunkowo za niska temp kotła i mała histereza robią swoje.

Rozumiem, że dom dopiero wygrzewasz, ale ustaw temp. kotła w okolicy 75C i histerezę 20C albo chociaż 70/15 i wtedy daj znać (tryb standard i żadnego nadzoru), moc max możesz przyciąć np. na 15kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko na pompkach. Dodatkowo też ostatnio dołożona pompka na ochronę powrotu .70m2 to podłogówka i 70 grzejniki + termostaty. Podłogówka działa na obniżeniu ale cały czas, Nie mam chęci jej wyłączać żeby pieca nie zalewać zimną wodą po całym dniu przestoju. Ale spoko pokombinuję dzisiaj z tym wygaszaniem na dużej histerezie i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłogówka działa cały czas  to , żeby uzupełnić Kw w piecu tyle Ci pali peletu , to już sobie odpowiedziałeś. Zrób ten test i wyłącz podłogówkę ustaw na termostacie w domu 23 chyba wystarczy i sam zobaczysz ile czasu upłynie jak palnik na nowo się rozpali.. Chyba , że rodzina jest przyzwyczajona do stąpania po ciepłej podłodze bez kapci a to co innego, za dobroć trzeba płacić.

Jak ustawisz 23 wyłączona podłoga i ustawisz , że ma się grzać od 22,5 to poczujesz oszczędności, przy dobrze ocieplonym domu.

Piec na 65 przeciągnie CI do 70 max i tak ma chodzić, na krótko go zaleje ta chłodniejsza tym bym się nie martwił jak z całego cyklu grzania 90 % na powrocie to 50 a 10 % poniżej tej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje.... Ale i tak najgorsza jest ta bezwładność podłogówki. Długo stygnie ale i długo się nagrzewa. Puki co testuję od 13 i już miałem jedną przerwę prawie dwu godzinną. Więc zapowiada się dobrze. Tej doby spalił mi jakieś 21kg więc nie jest źle myślę, a zapowiada się jeszcze lepiej. Napisze jutro co i jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Nie zakładam nowego tematu - mam parę pytań odnośnie palnika Kipi Rot Power 20 ze sterownikiem ecomax850. Jestem tu nowy więc streszczę instalacje.

Dom (stary) 160m2 ogrzewane 100m2, parterówka z piwnicą docieplona 15cm styropian i częściowo ściany zewnętrzne budowane pustak 6cm pustaka wypełniona krylaminą i pustak 24cm no i wspomniany styropian 15cm ( grafitowy )

Piec 25kw miałowy Pleszew Tomi 2 do niego ww palnik. Spalanie przy tych temp ( war-maz ) czyli -6 do +6 ok 20kg- 25kg +-.

Moje pytania to:

Jaka powinna być temp. spalin? ( czy jest to ważne - u mnie na wyjściu z komina max 70)

Czy stosować bufor ( 200-300l )

Czy przejmować się płomieniem - tzn na sterowniku mam od 75 do 90 max płomienia i nie mogę dobić do 100

Ustawienia:

Temp zadana 70/15

na grzejniki 45 zaw 4D

50 na CWU

temp w mieszkaniu ustawiona na 23

 

Palnik spala wszystko w pył, nie ma niedopalonych "resztek"

 

6 grzejników i podłogówka 6m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem nie powinienem tego pisać, ale nie zgadzam się z waszym twierdzeniem że gdy piec się wyłącza to mniej pali.

Może to być tylko możliwe gdy dom jest naprawde dobrze ocieplony prawie pasywny.

Jeśli chcesz mieć w domu np. 23C to musisz cały czas uzupełnieniać straty.

I każde wyłączenie kotła ciągnie za sobą spadki temp. na podłodze (jeśli jest podłogowe ogrzewanie) co skutkuje ponownym nagrzewaniem podłogi itd.

Jeśli masz zadane na podłodze np. 30C a na powrocie (z podłogi ) 25C to gdy się nagrzeje do tych 28-29 to jest bardzo mały pobór mocy (tylko uzupełnianie)

Mam dom 200m solbet 36cm. nieocieplony podłogówka wszędzie , dwie drabinki w łazienkach i bardzo małe grzejniki pod oknami dachowymi szt.3 w domu we wszystkich pokojach 25/26C (w łazience nawet 27C) Paliłem przez 4 lata groszkiem spalałem 3 tony na cały rok łącznie z latem piec chodził 365dni.

Od zeszłej zimy pale peletem spaliłem jakoś trochę ponad 4 tony (ale testowałem dużo peletu ).

Tej zimy spaliłem od września 3 tony takiego za 600.

I z moich skromnych obserwacji wynika że nie opłaca się wyłączać pieca tylko grzać cały czas.

Dlatego pytałem was wcześniej jak działają te palniki z Kipi bo taki chcę sobie sprawić by go nie czyścić co dzień/dwa nio i palić agro pelet:)

 

pozdro

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mucia70 jak masz nieocieplony dom to logiczne, że straty są większe niż w przypadku wersji 'izolowanych', druga kwestia to postój kotła nie jest równoznaczny z postojem pompy podłogówki (ta chodzi cały czas) - ostatecznie jak masz krótkie postoje kotła to faktycznie nie warto wygaszać palnika; ale jak zmniejszysz straty (ocieplisz) to pewnie zmienisz zdanie;

jest jeszcze kwestia samego spalania - w Twoim przypadku największy będzie udział pracy na progu 30% mocy zamiast nominalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piec wygasza się na 2 max 2,5 godziny w dzień i ok 3 godziny w nocy. Piec drugi dzień ustawiony na 75/18  a wcześniej 50/10 i chodził co 30-40 min z tym że u mnie podłogówka w jednej i to małej łazience i chodzi na tej samej pompie co grzejniki. Od wczoraj widzę spalanie na poziomie worka z groszami (15 - 18kg) a średnia z 11 dni wyszło 14 worków więc w moim przypadku pewnie nie płaca sie ciągnąć pieca w podtrzymaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol dofcipny jesteś:) pootwierać wszystkie okna hehe:))

Ale ile Ty palisz na cały rok?

Może można jeszcze mniej a w domu nie masz 25/26C

a ja mam;))) a i tak mało pale a można jeszcze mniej jak palnik sam się będzie czyścił i płomień będzie cały czas taki sam.

A ten deflektor masz czy nie?

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratuluję 25-26C w całym domu;

w sezonie śr.19,7 kg/doba na pellecie noname (pow po podłogach 221m2, temp. 22-23), tryb lato 3-4 kg/doba, nie mam deflektora - funkcję 'przeszkadzacza' pełni zawirowywacz spalin,

napisz jeszcze jak to jest, że te podłogi się wychładzają podczas postojów palnika (z załączonymi pompami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie napisałeś ile spalasz za cały rok...

Przez lato to chyba każdy pali po 2-3 kg/dobe, zależy jak jest zrobiona instalacja.

Jeśli chodzi jeszcze o to palenie z wyłączaniem palnika (też se to bede testował na takich wysokich temp).

Ale tak się zastanawiam na jak długo starczy ta grzałka.

Gdybyś miał czujnik na powrocie z podłogi byłoby to widać.

Bo pewnie mam źle zrobioną instalacje.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przyjmij 5miesięcy pełnego grzania i będziesz wszystko wiedział.

Spalanie w trybie lato niespecjalnie zależy od instalacji, raczej od zużycia ciepłej wody i preferencji temp.

Rozpoczynasz od: "nie zgadzam się z waszym twierdzeniem że gdy piec się wyłącza to mniej pali" a teraz piszesz, że dopiero będziesz to testował - nie uważasz, że powinno być na odwrót?

Co do grzałki nie wiem jaką masz, moja stalowa wytrzymała 6043 cykli rozpaleń, słyszałem też o rekordzie pod 10tys., a co do ceramicznych nie znam żadnych statystyk, bo to świeższy produkt w palnikach - na pewno im czyściej tym żywotność dłuższa.

To o czym piszesz to naturalnie obniżająca się temp. powrotu kotła, a nie wychładzanie podłóg - jeśli palnik się wygasi i na kotle jest np. 65-75C, to skoro pompa podłogówki za mieszaczem działa non stop to sam pomyśl jak tu jest możliwe wychłodzenie podłóg (palnik wystartuje po obniżeniu Tkotła o wartość histerezy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.