Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Rekomendowane odpowiedzi

jedlica, skąd takie odbliczenia dla pv? Z paneli o mocy 2kW uzyskasz moc rzędu właśnie 1,6kW. 

17% o których piszesz to część promieniowania słonecznego które panele fotowoltaiczne przetwarzają na prąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaaa sorki, chodziło mnie o m2. z pv masz 170w a z cieczowych 800w Czyli wystarczy jedna płyta cieczowego żeby uzyskać to samo co z 8m2 pv.

Karol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zdecydowalem sie na panele z glikolem swiadomie. Mam maly odbior CWU, zwiazane z tym ryzyko zagotowania glikolu, Boiler 200 L to jak dla mnie jest trzy razy za duzy. Ponad to pobor pradu w takiej instalacji, czy tez nikle uzyski zima. Wystepuje tez cos takiego jak strata przesylowa. Jakby rur nir ociepli zawsze cos ucieknie.  Cieczowe panele z tego co wiem slabo dzialaja przy zachmurzeniu. Zdecydowalem sie na panele polikrystaliczne. Te lepiej wykorzystuja swiatlo rozproszone. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi