Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników


Damian111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników Toutcha 200.

Mam mały problem z pracą kotła w trybie letnim (tylko CWU)

Mianowicie:

Jeśli tem. spadnie zgodnie z histerezą na cuw kocioł załącza sie i rozpoczyna ładowanie zasobnika cwu.

Niestety jak na kotle nabije tem. do zadanej kotła to się wyłącza mimo iż tem. w zasobniku nie osiągnęła jeszcze  żądanej wartości.

Po czym kocioł znów się załącza i dobija zasobnik do żądanej tem. i tym razem kocioł chodzi w stanie podtrzymania aż do osiągnięcia żądanej tem. na zasobniku cwu.

Czemu nie wejdzie w stan podtrzymania za pierwszym rozpaleniem do momentu naładowania zbiornika cwu.

Zna ktoś przyczynę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich mam pytanko bo wymieniono mi wentylator w palniku pbmax 12.1 i teraz nie wiem jak byla fabrycznie ustawiona przeslona wentylatora czy ktos podpowie walcze z nastawami powietrza i podawania i albo wyrzuca niedopalone czarne kawalki albo niespalone ciezko mi to wyregulowac a pali jak smok 45 kg chcial bym ust nominalnie 12kw mam bufor 300L wiec ma co odebrac energie i jakie macie temp spalin to tez bede sprawdzal

Dodam ze na sterowniku Estymy nie pluma


Test wagowy mialem 8.4 i przy podawaniu 7 sterownik pokazuje 12kw ale ile powietrza ile nadmuch procentowo na dmuchawe do takiego podawania i jak przeslona powinna byc na wentylatorze teraz serwisant otworzyl do polowy mowi ze ok a reszty ust nawet nie ruszyl widac ze zna sie jak .....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Scigacz21 napisał:

Witam wszystkich mam pytanko bo wymieniono mi wentylator w palniku pbmax 12.1 i teraz nie wiem jak byla fabrycznie ustawiona przeslona wentylatora czy ktos podpowie walcze z nastawami powietrza i podawania i albo wyrzuca niedopalone czarne kawalki albo niespalone ciezko mi to wyregulowac a pali jak smok 45 kg chcial bym ust nominalnie 12kw mam bufor 300L wiec ma co odebrac energie i jakie macie temp spalin to tez bede sprawdzal


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

może tu:

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=instrukcja+obsługi+biawar+palnik+pbmax+12.1

sr. 44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest parametr w ustawieniach tylko jak zdejmiesz obudowe palnika jest wentylator nadmuchu i przy wlocie ma przeslone to sie reguluje recznie tylko nie wiem jaka powinna byc szczelina ustawiona na czerwono oznaczylem przeslone a na niebiesko jaka szczelina w tym miejscu tylko jaka szeroka nie wiem ?

04433c7a4b149e9f70f6b71cfeb838f1.jpg&key=5f63b8ef081b00167eed4181e8e1b606c1f60fb5becdc596598f869bf755aec3

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jakie ust nadmuchu i podawania przy takim otwarciu u mnie jest na jakies 20% otwarte a nie wiem jak powinno byc prawidlowo serwisant tez nie wiedzial jak wymienial takich maja serwisantow


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

U mnie nadmuchem steruja fuzzy logic sondy. Tak, ze nie wiem czy cos moje ustawienia pomoga. A kociol lata przy buforze. Czyli wlasciwie zawsze na mocy max. To niewiem tez, czy dla 30 i 50% mocy sa wogole wlasciwe. Pozniej wkleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tez mam bufor i wlasnie jak dam podawanie wyliczone z testu wagowego np 7sek to nie moge dobrac mocy wentylatora bo albo przesyluje albo leca niedopalone pellety lub zweglone czarne wiec Ty masz modul z sonda lambda tak ? Jak Ci sie to sprawuje steruje tylko nadmuchem czy podawaniem tez ? Bo mysle czy warte dac ponad dwa klocki za ten modul


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Jezeli masz niedopalony pellet to wazne w jakiej czesci popielnika on laduje. I jezeli on znajduje sie pod szyflada to ustawienia wygaszania moga byc zle. Moj palnik jest mniejszy i dlategodawki startowe czy czasy wygaszania nie musza sie sprawdzic u ciebie. Sonda lambda to nietanie ale naprawde swietne uzadzenie. Mierzy ilosc tlenu resztkowego w spalinach. Jezeli tlenu bedzie ponizej powiedzmy 7% to normalnie kociol caly czas by kopcil. Oznacza to to, ze jest za duzo paliwa a za malo powietrza. Takie wachania sa niwelowane wedlug algorytmu zwiekszeniem lub zmniejszeniem nadmuchu. Trzeba wiedziec, ze podajnik pelletu nie podaje go rownomiernie w poszczegolnych cyklach. Roznice sa tym wieksze im wiecej jest pylu na dnie zbiornika. Sonda spelnia wtedy swoje zadanie stabilizujac na ile sie da palenisko.

Ponizej moje ustawienia dla palnika 12,5 kW i innych parametrow. Jak na razie eksperymentuje w kwestii temperatur zadanych na buforze i dostrajam parametry fuzzy sondy. Dalem sobie jeden sezon na ogarniecie kotla. Jak na razie w kotle zaledwie siwo, brak praktycznbie sadzy . Pellet mam bardzo dobry.

 

 

 

Palnik.JPG

Rozpalanie.JPG

Wygaszanie.JPG

Inne fuzzy.JPG

Bufor.JPG

Sonda 11.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ust napewno cos nakieruja ;) a ten czarny pellet laduje po srodku szuflady popielnika jakby zaraz za palnikiem podczas pracy wyciagalem szuflade wysypalem wlozylem odczekalem godz i sprawdzalem gdzie laduje wiec to nie od wygaszania przy rozpalaniu tez dawke wyregulowalem ze nie przerzuca tylko powietrza nie moge wyregulowac zeby dobrze spalal pellet co do ladowania bufora koniec ladowania mam 65 poczatek zmienilem na 55 bo w pewnym momencie osiaga ta temp zaczyna ladowac a bufor spada do 35 stopni i pozniej kociol dlugo chodzi zeby wszystko nagrzac wiec sam caly czas wszystko testuje ale na poczatek musze dobrac podawanie i nadmuch zeby dobrze spalalo i osiagalo moc by szybciej ladowac bufor

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scigacz21 masz za mało powietrza. Zwiększ szczelinę na wentylatorze, co najmniej o drugie tyle co masz teraz. Obrotów nie zmieniaj, co najwyżej zmniejsz.

Na ustawienia @Visitor1230 specjalnie nie patrz. masz inny sterownik i nie masz sondy

@ArturS74 w Twoim palniku, nie ma i nie było tej przesłony. Masz palnik PBmax20.1 on ma inny wentylator, tam nawet nie ma możliwości przykręcenia tej osłony(potwierdzę w niedzielę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak macie ust pompy ladujace bufor na maksa na 3 biegu czy na minimum ? I gdzie usytuowane na powrocie przed kotlem czy moze na zasilaniu do bufora ? Ja mam na zasilaniu i nie wiem czy tu instalator tez nie zrobil babola bo na wszystkich schematach w sieci jest na powrocie przed kotlem za zaworem 3D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ustawić przepływ(jeśli jest taka możliwość) aby przepływ/wydajność pompy był/a na poziomie 1-1,5 razy pojemność bufora.

Np. bufor ma 500l to pompa niech tłoczy z wydajnością 0,5-0,75m3/h, oczywiscie sa jakies granice, bo przy buforze 300l to może byc za mała wydajność pompy, a przy 3000l może byc niemożliwe jak i wydajność kotła może być za mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.