Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Elektroniczna Montować Czy Nie


dzonson

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.Ma jeszcze jedno pytanko,Mogę wymienić sam zawur termostatyczny z herz na heimeier a zostawić głowice od herz.Potrzebował bym wymienić 4 sztuki tam gdzie najbardziej szumi i nie mogę sobie z tym szumem poradzić.Będzie to działać.Skoro wszyscy mówią że na tych zaworach nie będzie szumiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik ten co zamontowal zawory jak usłyszał o problemie powiedział że pompa elektroniczna załatwi sprawę a tam gdzie kupowałem pompę inny hydraulik mówił o bypasie.Ja wpadłem na pomysł żeby wymienić jeden zawór na próbę na heimeier.Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł i jest z okolic częstochowy to zapraszam na oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie kotła do zbiornika wyrównawczego jak jest zrobione?

 

dsc0055zt.th.jpg

 

Czy to jest kolejna bomba w kotłowni?

 

Zobacz temat

http://forum.info-og...ry-i-termometr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc0061ug.th.jpg

 

dsc0062uv.th.jpg

 

Siemka.Idzie tą grubą rurą a później do góry w pionie.Jak był stary piec woda się gotowała często jak ktoś przesadził z ciągiem ;-)Po szumiało trochę w grzejnikach i to wszystko.A w tym sterowniku jest opcja maksymalnej temp.Jak przekroczy 85 stopni to woda jest pompowana do cwu.

A wracając do tematu szumu.Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co tu wpiąć żeby szum w grzejnikach zmalał albo całkiem znikł.Tak jak wyżej pisałem.Jeden znachor wspominał coś o bypasie a kolega wyżej o sprzęgle.Co o tych propozycjach sadzicie.

Edytowane przez dzonson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawór bezpieczeństwa powinien być zamontowany pionowo do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor bezpieczenstwa podlacz sobie do jakiegos odplywu, albo chociaz wykonaj odplyw do wiatra, w razie w....

 

Tam za termometrem masz zawor zwrotny? Moższ to sprawdzić rozpaląc w piecu przy wyłączonej pompie, czy za zaworem rura robi się ciepła, czy dopiero po wystartowaniu pompy.

 

Na twoim miejscu zaopatrzyłbym się UPS, bo instalacja wygląda jakby przy braku zasilania nie było gdzie oddać ciepła. Z podajnikiem jest o tyle niewielki problem, że gdy staje dmuchawa, nie ma powietrza, a pali się stosunkowo niewielka ilość węgla, ale jednak.

 

Inna sprawa, czy pisząc nastawa wstępna wiesz dokładnie o czym mówisz? Cyfry 1-5 na głowicy odpowiadają temperaturze jaką chcesz uzyskać w pokoju. Zobacz poniżej załączone zdjecie, nastawę wstępną regulujesz pokrętłem, pierścieniem pod głowicą. Nastawa wstępna nie reguluje temperatury tylko przepły. Tutaj akurat nastawa wstępna to też jest od 1 do 5, z kolei 0 to pewnie nastawa neutralna, na dandosach jest od 1 do 8 i N. Druga rzecz. Nie wiem jak w twoich zaworach, ale w moich danfoss, niska cyfra oznacza mały przepływ, wysoka duży i N nastawa neutralna. Ustaw pompę na I bieg.

 

post-22041-0-45661500-1355868064_thumb.jpeg

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.