Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Ekogroszek- Mało Spala I Bezawaryjny


Beatka100

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzeju Ty jako człowiek bardzo skrupulatny takie rzeczy piszesz ? ,,,,

 

Dziękuje za słowa uznania.

Do końca z tym stwierdzeniem nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ słowo skrupulatny nie za bardzo odnosi się do mego czasami lenistwa i bałaganiarstwa.

 

 

,,,, Nie napisał nic o marży dla dystrybutorów a napisał że niema możliwośći zakupu kotła u producenta w cenie niżeszej niż katalogowa. ,,,,

 

Widzisz te same słowa napisane przez przedstawiciela producenta kotła można różnie interpretować.

 

 

Ja zinterpretowałem to tak, a zrobiłem to na podstawie następujących faktów.

 

Chronologia wydarzeń :

- na pewnym forum pojawia się informacja od jednego z forumowiczów, że można zakupić bezpośrednio u producenta kocioł sporo taniej, niż wynosi jego cena katalogowa.

- reakcja dystrybutora nr.1: „ ,,,,lukas z kim rozmawiałeś ?"

- reakcja dystrybutora nr.2 „Tutaj kolego coś kręcisz bo cena jest ustalona sztywno przez producenta.No ale może czegoś nie wiemy?. Poproś producenta o ofertę na piśmie,jestem ciekaw czy ją otrzymasz.”

- pierwszy wpis przedstawiciela producenta kotłów na forum.

- przedstawiciel producenta kotła, natychmiast po pozyskaniu informacji o tym, że można u niego bezpośrednio kupić kocioł sporo taniej, zapewnia swoich oficjalnych dystrybutorów o sztywnych cenach katalogowych.

 

Wnioski.

- przedstawiciel producenta zachował się bardzo przyzwoicie, informując swoich dystrybutorów o przestrzeganiu zawartych z nimi umów, więc nie muszą się obawiać o swe marże ze sprzedaży kotłów.

- dystrybutor nr.2 : nie przestrzega zawartych umów, ponieważ jawnie zachęcał niedawno na tym forum do aktywnej negocjacji cen katalogowych kotłów z nim osobiście.

 

 

,,,, Czyli kłamiesz i kręcisz,

Proszę ten wpis:

http://esterownik.pl...a?m=33354#33354

 

Nie kłamie.

Tak zinterpretowałem pewien ciąg zdarzeń. Wywód powyżej.

 

Co do kręcenia.

Widzisz Karoka65, kręcenie to jest chyba choroba zakaźna, na dodatek przenoszona bardzo szybko i intensywnie w cyberprzestrzeni.

 

Czyż nie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno się niedługo zacznie jak na innych forach :)

 

jako" za cienki w uszach" powiem krotko :) a wiec zacznie się i nie z waszej winy :D wiec pytam dlaczego puki się nie pojawiliście to nikt nie agitował za jednym typem kociołka?????????????????/ była swobodna rozmowa [nikt nie krzyczał ze każdemu Ogniwo,pod każda Szczeche OEP] Wiec chyba nie jesteście tacy nieskazitelni :D mogły być defro,skamy,itd ..

od razu nadmienię ze jak ktoś po fm nie chodzi nie wie czy w ogóle mam piec:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zinterpretowałem to tak, a zrobiłem to na podstawie następujących faktów.

 

Chronologia wydarzeń :

- na pewnym forum pojawia się informacja od jednego z forumowiczów, że można zakupić bezpośrednio u producenta kocioł sporo taniej, niż wynosi jego cena katalogowa.

- reakcja dystrybutora nr.1: „ ,,,,lukas z kim rozmawiałeś ?"

- reakcja dystrybutora nr.2 „Tutaj kolego coś kręcisz bo cena jest ustalona sztywno przez producenta.No ale może czegoś nie wiemy?. Poproś producenta o ofertę na piśmie,jestem ciekaw czy ją otrzymasz.”

- pierwszy wpis przedstawiciela producenta kotłów na forum.

- przedstawiciel producenta kotła, natychmiast po pozyskaniu informacji o tym, że można u niego bezpośrednio kupić kocioł sporo taniej, zapewnia swoich oficjalnych dystrybutorów o sztywnych cenach katalogowych.

 

Wnioski.

- przedstawiciel producenta zachował się bardzo przyzwoicie, informując swoich dystrybutorów o przestrzeganiu zawartych z nimi umów, więc nie muszą się obawiać o swe marże ze sprzedaży kotłów.

- dystrybutor nr.2 : nie przestrzega zawartych umów, ponieważ jawnie zachęcał niedawno na tym forum do aktywnej negocjacji cen katalogowych kotłów z nim osobiście.

Jeśli tak było to właśnie dystrybutor nr 2 zachował się przyzwoicie.

Żadnych umów na sztywne ceny nie ma bo być nie może. [zmowa cenowa]

 

Jeszcze coś chciałem dopisać ale chyba wyczerpałem temat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon to skan-premium to jest żeliwniak (pisałeś"chcesz gruby kocioł kupićkup defro albo jakiegoś żeliwniaka) czy chodziło Ci o inny kocioł?

 

Oj koleżanka błądzi we mgle - zobacz tu jest dużo kotłów http://www.fuego.pl/

zrób tak jak radził Timon - kartka, ołówek i po kolei - czy pasuje do kotłowni np czy się zmieści czy wejdzie w całości , na stronie są wymiary, łącznie z wysokością czopucha, jest cena,

Tam handlowcy są dość szybcy, ale pytać można przez tel.

 

Jak wybierzesz to można wtedy dalej dyskutować - zauważ że tam są jeszcze wakacyjne obniżki cen, zaraz mogą iść w górę , przez weekend rozgryź temat i przedstaw co wybrałaś

 

Pozdr.

 

PS

Żeliwne są z zasady droższe ale praktycznie niezniszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak cienki jesteś skoro wezwałeś posiłki :)

 

Nie podoba ci się to że zachwalam swój kocioł? Zabronisz mi pisania o nim? Masz swój to się pochwal, może za twoim przykładem inni to zrobią?

a po co??? ja nie mam nic z tego :) Kiedyś ktoś twierdził ze jeden producent jest dla ludzi o wyższej kulturze :D ..i qur... KŁAMAŁ :D :D . Jeśli bym pewnie miał to co ty z promowania to bym się i skusił :D[przepraszam jeśli robisz to z dobroci serca :D :D ] . Co robiłem i zrobię to z pobudek których ty nie zrozumiesz...czasami dobrze pomyśleć ,pokazać ze nie zawsze należy narzekać :D Piękna sadza na jednym zdjęciu :) ...sorki to popiół :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak było to właśnie dystrybutor nr 2 zachował się przyzwoicie.

Żadnych umów na sztywne ceny nie ma bo być nie może. [zmowa cenowa]

 

 

Jeżeli zmowa cenowa to powinien zostać powiadomiony Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów http://uokik.gov.pl/

 

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak było to właśnie dystrybutor nr 2 zachował się przyzwoicie.

Żadnych umów na sztywne ceny nie ma bo być nie może. [zmowa cenowa]

 

Zmowa cenowa to działanie na pograniczu legalności. I takimi stwierdzeniami można nieźle zaszkodzić Producentowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmowa cenowa to działanie na pograniczu legalności. I takimi stwierdzeniami można nieźle zaszkodzić Producentowi...

I firmy mogą trochę zapłacić

Prawo antymonopolowe zakazuje przedsiębiorcom zawierania porozumień, których celem lub skutkiem jest wyeliminowanie, ograniczenie lub naruszenie w inny sposób konkurencji na rynku. Przedsiębiorcy, którzy rezygnują z rywalizacji rynkowej i decydują się na udział w zmowie muszą się liczyć z dotkliwymi sankcjami finansowymi. Mogą one sięgać nawet 10 proc. przychodu przedsiębiorcy w roku poprzedzającym wydanie decyzji.

 

Określając wysokość kary bierze się pod uwagę rodzaj porozumienia, stopień oraz okoliczności naruszenia. Istotną rolę odgrywają również inne czynniki, takie jak rodzaj produktu, którego dotyczy zmowa czy też zmiany w strukturze rynku, wywołane porozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WuwokPrzeginasz kłamiąc że mam coś z tego. Klamiesz w żywe oczy

Napisałem także ze jeśli się myliłem to przepraszam !! poza tym ktoś tak agitujący,z takim zapałem na każdym forum piszący o jednej właściwej drodze ..widzisz w ideały to ja wierzyłem jak miałem 17 lat i z dziewczyna chodziłem na spacery :D [nie napisze ze później kupiłem ogniwo i czar prysł :D ] Takie cholerne życie ze jak ktoś bardzo się stara do czegoś kogoś namówić, ma w tym jakiś określony cel..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczerniłem czy skłamałem..2w1????nie rozumiem !! to łaskawie wytłumacz mi dlaczego tak agitujesz?? Odnośnie zagrywek [czytasz co pisze i jak napisze to realizuje,myślę ...jak napisałeś ze pewne modyfikacje wykonałem dla kasy odpowiedziałem ze i tobie mogę udzielić porad z kwestii TECHNICZNEJ !!!!za friko[bez krzyku ze oczerniasz] i poszukaj na na ES i FM ze dałem wszelkie dane odnośnie modyfikacji :) za darmo bez proszenia] gdy piszesz ty o kimś to musi być prawda??? ale gdy ja napisze jak uważam od razu kłamstwo..słuchaj może i cienki jestem ale łatwo tutaj odróżnić pasjonata od kogoś kto chce zarabiać..pasjonat przerobi podzieli się ,zdjęcie wklei a ktoś kto ma określony cel pisze,mówi sugeruje -kup, kup, kup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest tak jak wszędzie a tandem podciągnął i się zaczęło, wystarczy kogoś cwanie podpuścić.

Panowie jak ja coś kupuję np. kocioł czy sterownik X czy Y powiedzmy za 7000 tyś. złotych to mogę go sobie sprzedać za ile chcę, za 7100, 8000, 10000 czy nawet 15 tysięcy byle ktoś chciał go kupić.

Andrzeju zinterpretowałeś jak było ci wygodnie i myślę że nie zrobiłes tego w dobrej wierze ale każdy może rozumieć inaczej.

Pozdrawiam i spokojnej nocki życzę,

Ochłońcie w tych rozważaniach.

Nie każdy musi mieć RBRa, Ogniwo, Stalmarka, Defro, Krzaczka czy jeszcze tam coś.

O ile pamiętam Zawijan pisał kiedyś że jest około 300 producentów kotłów w polsce, dajcie im też żyć.

Jeśli się pojawił sprzedawca kotła którego nazwa spędza sen z powiek niektórym to zaraz huzia na juzia.

Czy ja tu komuś jakąś krzywdę wyrządziłem chyba tym że jestem i jeszcze żyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.