Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Ekogroszek- Mało Spala I Bezawaryjny


Beatka100

Rekomendowane odpowiedzi

Beato droga

chcesz mało spalający i bezawaryjny to kup byle jaki postaw w garażu i owiń szczelnie folia w suchy słoneczny dzień by się wilgoć pod nią nie zebrała- nie zepsuje się i nic nie spali.

 

a teraz poważnie

napisaliśmy już mnóstwo o tym jakiego kotła masz szukać

pisaliśmy o mocy

pisaliśmy o palniku

o sterowaniu

o czyszczeniu

 

nikt Ci nie napisze kup kocioł A, B czy C

to ma byc Twoja decyzja nie nasza

My tylko wskazaliśmy drogę

 

kupisz za duży to nie ważne czy będzie to kocioł z marketu czy z tzw górnej półki za kilkanaście tysięcy to i tak spalisz duzo za dużo bo będziesz marnować opał

kupisz kocioł "na miarę" ale ze sterowaniem którego z jakiegoś powodu nie ogarniesz też będziesz marnować opał bo albo przeleci niedopalony przez palnik albo będzie spiekac klinować palnik i wygaszać kocioł

kupisz dobry kocioł z dobrym sterowaniem a paliwo bedzie do niczego też spali dużo

 

chcesz małego spalania?- takie gwarantują silniki pojemności 1litra w małych samochodach. a i tak realia pokazują że jest wyższe niż deklaruje producent auta :(

 

spalanie węgla w kotle z podajnikiem czy zasypowym jest zależne od wielu czynników i nawet w 2 identycznych domach 2 identyczne kotły będa spalać różne ilości opału. powodów może byc kilka- preferencje temperaturowe domowników, jakość opału, zużycie CWU, ustawienia samych parametrów.

 

dlatego musisz wypisać sobie swoje oczekiwania wobec kotła i tym się kierując dokonać wyboru

i nie pytaj o spalanie bo to absolutnie nic nie oznacza dla Ciebie.

 

można wyliczyc mocno orientacyjnie jaką ilość węgla pochłonie Twój dom przez sezon a i tak będzie to tylko wartość przybliżona i zależna od wielu czynników również wymienianych wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

do Beatka100:

1. kocioł kup dobrany mocą

2. zapytaj czy nie ma za dużego palnika np 25kw w 11-tce

3. sprawdź fizycznie jakie są warunki czyszczenia i obsługi

4. poczytaj o sterowniku i spróbuj dopytać użytkowników co za co odpowiada i czy łatwo i bez kłopotów można wysterować kocioł (miałem 4 sterowniki i wg mnie najlepszy jest ostatni- bruli)

 

nie ma kotła bezawaryjnego (niczego takiego nie ma tylko jedne urządzenia/maszyny częściej niedomagają inne nie)

kocioł spala tyle ile potrzebuje aby ogrzać pomieszczenie/a chyba że jest bardzo źle wyregulowany ale tego każdy użytkownik sam się musi nauczyć

przy wyborze tak drogiej zabawki jak kocioł lepiej zawsze obejrzeć, pootwierać, poruszać wszystkim co jest i obejrzeć czy nie ma jakiś niedoróbek rzucających się w oczy (zawsze zamówiony kocioł można oddać bez podania przyczyny)

 

pozdrawiam i udanego wyboru RedEd

 

 

ps widzę że Timon był szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor już kilkaminut po założeniu konta mój profil był odwiedzany prze forumowiczów.

Mówię wiekszość ludzi z tego forum zna mnie bardzo dobrze już od kilku lat i wiedzą czym pachnę :)

Jeśli jednak jest potrzebna taka informacja do wybielenia to proszę: jestem dystrybutorem kilku producentów kotłów i sterowników także wiem dużo o tych produktach.

Tak prowadzę też mały skład węgla, co do cen jak ktoś zauważył są to ceny z transportem ( nieaktualne ) na ternie całej Polski.

W tym jest koszt wysyłki 160pln/paletę.

Nie wspomniałem tu chyba nigdzie o węglu i nikomu nie proponowałem jego zakupu.

Czy jeszcze coś chcesz wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpowiedz co to jest małe spalanie, a awaryjność przy kotle z podajnikiem zawsze wystąpi, ponadto aby osiągnąć w miarę małe spalanie należy stosować lepszy ( droższy ) opał- tu nie ma nic za darmo.

 

Może jednak warto kupić kocioł dolnego spalania z miarkownikem, za ok 3,5-4,5kzł palić węglem po 600zł/t,a awaryjność mieć na poziomie prawie zera.

Alternatywą jest kocioł z podajnikiem za 8-9kzł + paliwo za 950-1000zł/t + gratis wspaniały sterownik który możesz pokazywać wszystkim znajomym przez internet ile spalasz :P

 

A jak trafisz opał spiekający lub czysty kamień z wodą to kaplica.

 

Nie wiem czy czytałaś poradnik kolegi Timona o wyborze kotła? https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/

 

Lub poradnik kolegi Juzefa http://czysteogrzewanie.pl/ i http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/ranking-kotlow-weglowych/

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu raczej apel do admina dajmy możliwość założenia konta profi z zaznaczeniem - kto zaś np dystrybutor, instalator, itd.

 

 

Pozdr.

To bardzo dobry pomysł powiem, jak z resztą pewnie wiesz mam taki profil na FM i niema tego typu zarzutów.

Eee też są bo nie takie kotły sprzedaję jakby sobie niektórzy życzyli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie ma kotła bezawaryjnego (niczego takiego nie ma tylko jedne urządzenia/maszyny częściej niedomagają inne nie)

kocioł spala tyle ile potrzebuje aby ogrzać pomieszczenie/a chyba że jest bardzo źle wyregulowany ale tego każdy użytkownik sam się musi nauczyć

przy wyborze tak drogiej zabawki jak kocioł lepiej zawsze obejrzeć, pootwierać, poruszać wszystkim co jest i obejrzeć czy nie ma jakiś niedoróbek rzucających się w oczy (zawsze zamówiony kocioł można oddać bez podania przyczyny)

 

 

Bardzo trafne podsumowanie :)

Cudów niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jeszcze coś chcesz wiedzieć ?

 

Tylko dlaczego jak doradzasz komuś kocioł, lub dyskutując na jego temat to nie napiszesz wprost co napisałeś właśnie w tym poście np "Jako sprzedawca polecam to, to , to " i byłby wilk syty i owca cała

 

Przecież sprzedawca np wiertarek Bosch pisze moje są najlepsze i część mu wierzy, i im sprzeda.

 

Nie mam do ciebie pretensji ale tu sytuacja trochę niesmaczna.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego jak doradzasz komuś kocioł, lub dyskutując na jego temat to nie napiszesz wprost co napisałeś właśnie w tym poście np "Jako sprzedawca polecam to, to , to " i byłby wilk syty i owca cała

 

 

 

 

Ok, ale pisać w każdym poście że jestem sprzedawcą gdybym sam czytał takie posty to by mnie chyba szlak trafił ze złości :)

To dopiero byłoby niesmaczne, tak mi się wydaje.

No chyba w nie każdym napisanym poście coś polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon na samym pozątku polecasz 4 kotły, dlaczego akurat te? Która firma jest najbardziej znana i ma partnerów w Polsce i kotły są oczywiście chwalone?Ogniwo?Tylko trochę boję się wziąć ten kocioł,bo czytałam o słabej blasze

polecam ze względu na przyzwoite połączenie budowy, palników i sterowań

 

Ok, ale pisać w każdym poście że jestem sprzedawcą gdybym sam czytał takie posty to by mnie chyba szlak trafił ze złości :)

To dopiero byłoby niesmaczne, tak mi się wydaje.

No chyba w nie każdym napisanym poście coś polecam.

 

Karoka

 

nie warto

rób swoje nie ma sensu kopii na kolejnym forum kruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon wiesz że ja nie wszynam "bujek" ale już na samym początku trochę próbbują mnie pokłuć :)

Czy coś mam jeszcze gdzieś napisać ?

W stopce, zainteresowaniach czy gdzie żeby byla jasność ?

Bo nie wiem a niechcę żeby znowu zarzucano reklamowanie jak coś za dużo podam.

Ty widzę jesteś już tutaj dość długo i znasz zasady na tym forum.

Jeśli nie problem napisz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu po prostu prawie nikt jawnie nie handluje tym o czym pisze, w sensie szukania klientów za pomocą forum. Bynajmniej nie jest to stałe ciągle "bytowanie". Zdaje się kol Sanisystem miał, albo nadal ma profil płatny na tym forum, ale ostatnio rzadko się udziela. Widocznie inni są mało przyzwyczajeni, do takich akcji jak na FM, dlatego dość nerwowo reagują na nachalne, czy ukryte reklamowanie tego czy innego produktu. Marcin też raczej długo się nie pieści z tego typu postami.

Mi tam wsio ryba, u Karoki nie zauważyłem natarczywości i jego bym się nie czepiał. Kol Jarecki / Pieklorz, nieraz znacznie dalej posuwał się w swoich propozycjach, ale też jakoś nikt go szczególnie nie atakował.

Dajmy sobie na luz i piszmy w pokoju i spokoju trzymając pewien poziom wzajemnego szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy sobie na luz i piszmy w pokoju i spokoju trzymając pewien poziom wzajemnego szacunku.

 

tego bym się trzymał

a jak ktoś za dużo napisze to wkroczy Marcin i on oceni czy to już natarczywe reklamowanie i naginanie zasad forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma instalco to chyba byle jaka firma, napisałam im wczoraj maila z zapytaniem, do tej pory nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Zresztą widać, ze partnerów mają mało tylko w 2 wojew. , a faktycznie jak się obejrzy rózne fora to udzialają się zawsze te same osoby zachwalające te kotły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma instalco to chyba byle jaka firma, napisałam im wczoraj maila z zapytaniem, do tej pory nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Zresztą widać, ze partnerów mają mało tylko w 2 wojew. , a faktycznie jak się obejrzy rózne fora to udzialają się zawsze te same osoby zachwalające te kotły

Szef jest na wczasach, wraca w niedzielę, zastępuje go ojciec a że już wiekowy człowiek, trochę "boi" się komputera.

Piszesz dwóch ?

Ale za to jakich :)

Jeśli mają za co to chwalą, jeśli ci udzielający się nie narzekają to chyba też dobrze, no nie ?

Jedna wielka zmowa, w całej polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma instalco to chyba byle jaka firma, napisałam im wczoraj maila z zapytaniem, do tej pory nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Zresztą widać, ze partnerów mają mało tylko w 2 wojew. , a faktycznie jak się obejrzy rózne fora to udzialają się zawsze te same osoby zachwalające te kotły

 

Beatko od dłuższego czasu zadajesz na forum bardzo rzeczowe pytania. Po stylu Twych kolejnych zapytań, można wywnioskować iż odpowiedzi i wyjaśnienia kolegów nie są dla Ciebie zbytnio satysfakcjonujące. Myślę, że koledzy podołają zadaniu i wyjaśnią wszystkie niejasności.

 

Mam wrażenie, że tym ostatnim postem Beatko odbezpieczyłaś nieświadomie ręczny granat zaczepny typu RG-42.

 

 

Poczekaj cierpliwie, zapewne producent kotła do którego napisałaś maila odpowie Tobie i wyjaśni wszystkie Twoje wątpliwości.

 

Weź pod uwagę, że producent tego kotła przygotowuje obecnie kotły do badań atestacyjnych, poprawia dokumentacje techniczną kotów, więc może być trochę zajęty.

 

Na pewno odpisze.

Dziś na przykład na innym forum zapewnił swoich dystrybutorów, że ich marża ze sprzedaży kotłów nie ulegnie zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko

Mnie tylko zastanawia czy jeżeli byś otrzymała odpowiedź na swoje pytania że to właśnie tylko ten będzie dla ciebie dobry to co by było wtedy? To następne pytania by były z serii czy bierzesz za to odpowiedzialność? Czy na pewno ogrzeje mój dom i wodę dla mojej rodziny? Czy dajesz mi gwarancję że to wszystko się spełni?

Myślę że Beatka szuka takich odpowiedzi które to potwierdzą a ten co taki kocioł poleci będzie w pełni za to odpowiedzialny.

Droga Beatko, na forum można doradzać i polecać jednak decyzję musisz podjąć sama. To że jest dwóch dystrybutorów tych kotłów nie znaczy że to mało. Jeżeli dobrze poszukasz to znajdziesz wiadomości o sterowniku który z tym kotłem jest sprzedawany. Firma ES która go produkuje nie sprzedaje sterownika eCoal z każdym kotłem, sprzedaje go z kotłami które zostały przebadane pod kątem pracy z ty sterownikiem i zdały ten test. Wiem jedno że jest czterech producentów kotłów z którymi jest ten sterownik sprzedawany. To trochę zastanawia lub jest warte zastanowienia.

Dzięki internetowi i sterownikom w nich zainstalowanych ci dwaj dystrybutorzy i cała rzesza użytkowników jest sobie wzajemnie pomóc, mają oni podgląd o każdej porze dnia i nocy co się u ciebie na kotle dzieje. Mają możliwość pomóc go ustawić jeżeli ktoś ma kłopoty. To nie jest wada. To że się udzielają na forach to śmiem twierdzić że jest zaletą bo nie tylko pomagają ale i pokazują że jest coś nowego na co warto zwrócić uwagę.

Ja nie jestem ani sprzedawcą ani dystrybutorem ani nie prowadzę żadnej działalności z której za pisanie o tym kotle bym otrzymywał jakiekolwiek wynagrodzenie. Jestem tylko użytkownikiem i to zadowolonym na tyle że mogę się nim pochwalić bez wstydu. Przez okres dwóch lat użytkowania tego kotła myślę że już go poznałem na tyle że wiem co potrafi i czego od niego się spodziewać i śmiało mogę go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest tak małe zorganizowanie, tylko jedna osoba może odpowiedziec na maila w tej firmie,to sobie wyobrażam, co by było gdyby dopadła nas awaria kotła i byłby potrzebny serwis, pewnie byśmy nie mogli doczekać się żadnego serwisu i ciekawe jak długo...Myslałam, że to duża firma a tu rozczarowanie, dobrze,ze teraz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.