Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Ekogroszek- Mało Spala I Bezawaryjny


Beatka100

Rekomendowane odpowiedzi

Beatka, to że u Zbyszka spala ileś to nie znaczy że u Ciebie spali tyle samo :)

Oczywiście jest to tak dla orientacji rozumiem ale zobacz co napisał kolega wuwok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że zależy to od wielu parametrów, ale chyba przyznacie mi rację, że często ludzie mając podobne parametry ale mając różne piece bywa tak, że ktoś jest zadowolony, bo spalanie nie jest duże bo np. 20 kg na dobę, a drugi z kolei mając już innej firmy piec przy podobnych parametrach i tej samej temperaturze psioczy na swój kocioł bo spala np. 40 kg na dobę. Wiadomo przecież że gdyby wszystkie kotły były takie same i tylko pozostawałaby kwestia warunków panujących w domu, to nikt przecież nie wybierałby pomiędzy różnymi kotłami różnych firm. A tak przecież nie jest, są różne firmy produkujące kotły, na jedne ludzie wciąż narzekają, a inne są z kolei chwalone. Już jakiś czas szukam i chciałabym wyszukać taki piec który będzie mało spalał i nie będzie awaryjny. Czy kotłami ekouniwersal i skam-premium można palić miał i inne paliwa np. drewno, węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przede wszystkim wybierz kocioł "na miarę"

wtedy będzie osiągał najlepszą sprawność w szerszym zakresie mocy

jak weźmiesz zbyt duży to jakby się on nie nazywał to spali a właściwie zmarnuje więcej opału niż potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bazowych 20 kg/dobę różnice mogą wynosić +/- ok 10%

I zależne bardziej będą zależne od sposobu sterowania niż samego kotła.

A nie 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zbigmaz1 - a napisz ile spala na dobę przy mrozie -15 i przy jakiej temperaturze w domu?

Beatko jeżeli się pobawisz na stronie z mojej stopki to tam możesz sobie wybrać zakres dat jaki cię interesuje. Będziesz miała podane spalanie, moc z jaką pracował kocioł (ale nie w danej chwili lecz średnią) oraz koszt. Najmniejszy zakres możesz sobie ustawić wskazując datę w po obu stronach i jest to 24h. Jeżeli wejdziesz już na sterownik to w górnej linijce masz zakładki. Kliknij w "historia" i tam też możesz kliknąć w taki mały kalendarzyk gdzie znajdziesz dni od 01.01.2013. Przepraszam ale wcześniejsze dane mi uciekły. Znajdziesz tam wykresy temp. w ciągu dnia jakie zostały osiągane przez wszystko to do czego były podpięte czujniki widoczne na stronie startowej sterownika.

Jedno co mogę napisać o spalaniu to jestem mega zadowolony. Mam dużą rodzinę i duży dom a takie spalanie jakie mam zależy od ych czynników które zostały wyżej wymienione.

Jeżeli interesują cię takie spalanie przy mega niskich temp. to przy temp. -25-27*C spalał na dobę 40-45kg. Podajmik najczęściej zasypywany (125kg) na trzy dni.

Jednak tu należy się wyjaśnienie. Soft sterownika został poprawiony i dodane zostało spalanie grupowe na którym można się pochwalić mniejszym spalaniem. Dodane zostało więcej opcji regulacji i na dzień dzisiejszy wiem że takie spalanie jak wtedy na pewno już tak wysokie nie będzie. Jeszcze należy dodać do tego że opał którym paliłem pochodził z lokalnego składu i sprzedawca oceniał go na 25MJ bez nazwy a na dzień dzisiejszy (troszkę się już nauczyłem) oceniam go na 20MJ.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj, jednak na odpowiedź niekiedy trzeba będzie poczekać bo nie zawsze mam czas odpisać.

 

Rzadko tu piszę ale dzisiaj to już chyba przesadziłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zbigmaz1 - Ale czy nie wydaje Ci się, że 40-45 kg to dużo nawet przy takiej powierzchni jaką Ty masz? Ja mam również 280 m2 i 7 osób, zatem spalanie byłoby na podobnym poziomie? Dużo bo szwagier ma Heitza, porównywalną powierzchnię i spala mu ok. 28 kg na dobę. A co oznacza to spalanie grupowe, że mozna zasypywać rzadziej, np. raz na tydzień? Dlaczego wobec tego tak chwalisz sobie ten kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zbigmaz1 - Ale czy nie wydaje Ci się, że 40-45 kg to dużo nawet przy takiej powierzchni jaką Ty masz? Ja mam również 280 m2 i 7 osób, zatem spalanie byłoby na podobnym poziomie? Dużo bo szwagier ma Heitza, porównywalną powierzchnię i spala mu ok. 28 kg na dobę. A co oznacza to spalanie grupowe, że mozna zasypywać rzadziej, np. raz na tydzień? Dlaczego wobec tego tak chwalisz sobie ten kocioł?

Tak jak napisałem wyżej takie spalanie przy takich mrozach i takich metrach i taki opałem. Co do osób to nie napisałem - 6 dorosłych i trójka małych dzieci wtedy w wieku od 1roku do 6-ciu lat. Temp. utrzymywane we wszystkich pomieszczeniach 23-24*C.

Teraz nie interesują mnie wpisy jak powyższe porównujące mnie do kogoś. Jeżeli będzie miał dom wybudowany w tych samych latach co mój możemy powymieniać poglądy, jeżeli porównujecie domy wybudowane w latach 70 lub 80 czy 90 ubiegłego wieku lub w okresie późniejszym to ja nie będę tego komentował.

Skoro takie budynki są dla was porównywalne to ja dziękuję.

 

Ja tego kotła nie chwalę, ja wiem że nic lepszego bym nie kupił a nie jedno forum czytam i umiem analizować :)

Nie wiem czy zauważyłaś kiedy tutaj napisałem pierwszy post ? Wtedy używałem go 11 miesięcy, używałem i używam co nie znaczy że w zimie. Kocioł rozpalony 14 grudnia 2011 bez jednego dnia przerwy pracuje do dziś, nawet jak widać na wykresach w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo mam sam i generlanie, stosunek cena do jakość jest b.dobra .Sterownik ma naprawdę dobry [w rbr też taki jest ] który daje dość duża wygodę palącemu .A prawda taka chcesz optymalnie palić to musisz dopasować piec do domu!! Dopasowanie sprawi ze będziesz oszczędnie paliła .Do tego opał,ja w ogniwie pale kiepskim miałem ,zaleta taka ze tanio a wadą jest to ze dużo popiołu [coś za coś] .Jeśli dom kiepsko ocieplony to nie może spalić tak mało co budynek nowy ,dobrze ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, są kotły w których trzeba palić tylko ekogroszkiem dobrej jakości i tak bym nie chciała, chodzi mi o taki kocioł w którym można palić i miałem i ekogroszkiem zarówno dobrej jak i gorszej jakości i nic się w nim psuje z tego powodu i nie zacina. Niby jest dużo dobrych opinii o kotłach ogniwo, ale ostatnio pojawiły się jakieś negatywy z powodu kiepskiej blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł na wiele paliw z podajnikiem to już musisz szukać tłoka, na dodatek bezawaryjnego - oj ciężko będzie.

Gdyby były takie kotły do dobrego i złego groszku oraz miału to nikt by nie kupował dobrego groszku bo jest dużo droższy od miału. :P

 

Ponadto jak już przez przypadek taki kocioł kupisz to będziesz znowu na forum miętosić temat o tym że raz spalasz 20kg a innym razem 40 kg paliwa przy takich samych warunkach pogodowych.

I problemach z regulacją automatyki.

Spalanie słabych paliw w nowoczesnym kotle to gwałt na technice, sam o tym wiem gdyż w moim kotle na pellet mogę spalać tylko paliwo z wyższej półki, tych tańszych to nie ma co palić

Już niestety sprawdziłem to na własnej skórze.

 

pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, są kotły w których trzeba palić tylko ekogroszkiem dobrej jakości i tak bym nie chciała, chodzi mi o taki kocioł w którym można palić i miałem i ekogroszkiem zarówno dobrej jak i gorszej jakości i nic się w nim psuje z tego powodu i nie zacina. Niby jest dużo dobrych opinii o kotłach ogniwo, ale ostatnio pojawiły się jakieś negatywy z powodu kiepskiej blachy

Witaj!!!

Może to ci pomorze co szukać.

http://www.wtb.pl/ho...kiRetortowe.htm

pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, są kotły w których trzeba palić tylko ekogroszkiem dobrej jakości i tak bym nie chciała, chodzi mi o taki kocioł w którym można palić i miałem i ekogroszkiem zarówno dobrej jak i gorszej jakości i nic się w nim psuje z tego powodu i nie zacina. Niby jest dużo dobrych opinii o kotłach ogniwo, ale ostatnio pojawiły się jakieś negatywy z powodu kiepskiej blachy

Ogniwo jedni chwalą inni przeklinają :) . Ja polecam inni znów będą odradzać .Ty szukasz pieca co mało spali i tu ci JA nie pomogę gdyż nie będę mówił ze mało spalisz gdy nie znam realiów [jak ocieplony dom itd ,która strefa zamieszkania ] . Wystarczy ze kupisz kiepski,mało kaloryczny opał i z mało zrobi się dużo [ja kupowałem u nas na składzie miał 23kj który był wzięty z hałdy na którym był miał o kaloryczności 19kj gdzie ta 19 okazała się na koniec u mnie pod domem jako miał 21 ] Do tego piece na eko to nie to co gaz,olej opalowy gdyż palenie węglem nie należy do czystych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piece na eko to nie to co gaz,olej opalowy gdyż palenie węglem nie należy do czystych :(

No niestety, I dobrze żeby kolażanka była tego świadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, są kotły w których trzeba palić tylko ekogroszkiem dobrej jakości i tak bym nie chciała, chodzi mi o taki kocioł w którym można palić i miałem i ekogroszkiem zarówno dobrej jak i gorszej jakości i nic się w nim psuje z tego powodu i nie zacina. Niby jest dużo dobrych opinii o kotłach ogniwo, ale ostatnio pojawiły się jakieś negatywy z powodu kiepskiej blachy

Było trochę zawirowania na temat tych kotłów ale już się uspokoiło. Ja mam palnik ekoenergia i sobie chwalę. Wielu kolegów pali na takim palniku od miału poprzez owies, pellet ... do groszku. Nikt nie narzeka. Jedynie to okresy w których pali się takim opałem może się różnić. Np. pelletem nie da się palić w lecie bo się nie opłaca ale już jako mieszanina z groszkiem spala się dobrze. Szukaj takiego palnika.

Jeszcze jedno na temat wyboru. Obojętnie jaki kocioł kupisz wszystko zależy od sterownika. Jeżeli sterownik będzie na tyle dla ciebie dostępny że dasz sobie z nim radę, że potrafisz palić na kotle z podajnikiem to nie ma problemu. Jeżeli jednak chcesz się dopiero uczyć dobrze spalać to polecam ten sterownik co mam ja, lub Bruli też tego samego producenta. Z tymi sterownikami nie będziesz miała kłopotu a i pomoc na stronie esterownik.pl zawsze będzie należała do forumowiczów jak i producentów. Tu na pewno się nie zawiedziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w tym twoim kotłu możesz nawe spalać ekogroszek gorszej jakości, tak? Czym rózni sie palnik ekoenergia od bruli, bo chyba za bruli sie dopłaca, to pod jakim względem jest on lepszy? Ile zuzyłeś opału przez okres grzewczy-zimowy 2012-2013?Paliłes cały czas opłaem gorszej jakości czy oryginalnym również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym rózni sie palnik ekoenergia od bruli, bo chyba za bruli sie dopłaca, to pod jakim względem jest on lepszy?...

Beatka, przykro mi to pisać, ale daj już spokój bo i tak nic z tego co napisano nie zrozumiałaś i chyba już nie zrozumiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beatka miała na myśli pewnie palnik burner-s który jest za dopłatą w kotle rbr

I po co dopłacać skoro na tym co jest w cenie spala się to co się chce i to bez kłopotów? Potem jednemu pasuje jak się pali, innemu pali się z jednej strony a jeszcze innemu sadze przeszkadzają? I po co o tym pisać?

 

czyli w tym twoim kotłu możesz nawe spalać ekogroszek gorszej jakości, tak? Czym rózni sie palnik ekoenergia od bruli, bo chyba za bruli sie dopłaca, to pod jakim względem jest on lepszy? Ile zuzyłeś opału przez okres grzewczy-zimowy 2012-2013?Paliłes cały czas opłaem gorszej jakości czy oryginalnym również?

Cały rok na okrągło paliłem tym gorszym, na koniec dokupiłem trochę pieklorza do testu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.