Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Ekogroszku W Typowym Piecu Miałowym


daromega

Rekomendowane odpowiedzi

Nie na czopuchu, jak kupisz wentylator z klapka to pomoże, a to czy masz klapkę można sprawdzić prawdopodobnie po tym, że po zakończeniu dmuchania jest takie charakterystyczne metaliczne klapnięcie. Ja też mam piec z wentylatorem bez klapki, do tego 6 dziurek w klapie zasypowej i mi groszek 25kJ szarżuje ostro uspokaja się dopiero po 8-10 godzinach. Strach pomyśleć co by było jakbym wrzucił pieklorza B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że w instrukcji jaką sobie ściągnąłem jest informacja, że po zakończeniu pracy dmuchawy klapka się domyka... Jest to instrukcja od kotła KWM-SG. Natomiast poprzedni właściciel zostawił mi instrukcję od kotła KWM-S, gdzie takiej informacji nie ma...

 

Co więcej już sam nie jestem przekonany czy mam KWM-S czy SG, wg wymiarów wychodzi KWM-SG, "S" są przecież niższe i dłuższe...

 

Jest jeszcze jakiś sposób aby to sprawdzić? Czy ma się te klapkę? Wg zdjęcia daromegi to mam trochę inny wentylator... Nie ma takiego dynksa który ewentualnie domykał by klapkę.... W rzeczywistości to sam nie wiem w jaki sposób on miałby to domykać... Może teraz jak będę czyścił to go wykręcić i obejrzeć?

 

Powiem jeszcze, że jak np rozpalę w piecu. Wentylator nie chodzi. Otworzę uliczkę zasypową, pogrzebie tam trochę, albo wrzucę jakieś pudełko kartonowe do spalenia, to miał żarzy się, ale dymek unoszący się ze spalenia tego papieru wychodzi otworem wentylatora... Co w konsekwencji prowadzi do małego "buch" gdy zamknę uliczkę... Czy to może być sygnał, że obieg jest zamknięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jakiś sposób aby to sprawdzić? Czy ma się te klapkę?

 

KWM-SG to w tłumaczeniu kocioł węglowo miałowy - spalanie górne. Jeśli masz pionowy kocioł a ogień grzeje płaszcze nad paleniskiem i uchodzi do komina to jest to górny kocioł. Górny może być również z płaszczami z tyłu jednak ogień też znad paleniska wychodzi górą do tyłu. Dolny to taki kiedy ogień z paleniska wychodzi dołem i dalej na płaszcze wodne do tyłu i do komina. Poczytaj sobie ten temat i wszystkiego się dowiesz i zobaczysz schematy jak działają i wyglądają poszczególne kotły.

 

http://forum.muratordom.pl/ekonomiczne-spa...ego,t118247.htm

 

Poza tym na allegro masz setki dmuchaw. Popatrz sobie jak wyglądają dmuchawy z klapką i porównaj ze Swoją. Jak nie masz innego sposobu aby to ustalić, odkręć ją od pieca bo to minuta roboty i będziesz wiedział, bo zobaczysz czy jest klapka czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może zaryzykuje... B)

 

ale najpierw rozkręcę dmuchawę i zobaczę czy ma ona klapkę (ale to dopiero w sobotę :/).

 

Zgodnie z tym co napisał DAROMEGA posiadam jednak KWM-SG.

 

Taki jak na poniższym schemacie:

 

http://www.kotlobud.com.pl/kwms.htm

 

 

Edit:

 

Czy coś takiego rozwiąże sprawę???

http://allegro.pl/show_item.php?item=843728847

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś takiego rozwiąże sprawę???

http://allegro.pl/show_item.php?item=843728847

 

Jeśli nie masz klapki takie rozwiązanie załatwi temat. Pamiętaj tylko o uszczelkach. Muszą być aby było to szczelnie zamontowane tak przy kotle jak i przy dmuchawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Chciałbym odświeżyc temat. Opisze moja sytuację:

Piec miałowy 6 kw (kotły komendant - zielona góra pewnie wiekszosc z was nic o nich nie slyszala). Mieszkanie 50 m kwadratowych w starej nieocieplonej kamienicy (pierwsze piętro, mieszkanie środkowe) + bojler 100 litrow. Na miale trzymał 24 -30 godzin (zasyp jednorazowy 23 kg) przy temperaturze 50 stopni na piecu.

A o to problemy:

1 po zmianie przewodu kominowego (nawet nie pytajcie dlaczego musiałem zmienić :mellow:) prawdopodobnie zwiększył się ciąg i pali mi się teraz maksymalnie 23- 24 godz. , skonstruowałem szyber ale nie jest to idealne rozwiązanie bo nadal nie trzyma zadanej temperatury.

2 chciałem zmienić opał na ekogroszek, groszek ale piec szaleje jeszcze bardziej, dodatkowo kapie mi z czopucha prawdopodobnie dlatego ze groszek jest mokry albo "lubi" wyższa temperaturę.

Dodam jeszcze że przy wentylatorze mam klapkę która zamyka dopływ "lewego powietrza"

Piec jest w piwnicy wiec nawet nie wiem kiedy sobie strzeli na miale a nie chcę żeby to robił bo sąsiedzi narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temperatura zewnątrz i opał ten sam?

 

Ja po próbach z groszkiem, zaprzestałem palę teraz miałem "polski" a groszek ewentualnie na dosypkę jak się kończy palić rano to dorzucam węglarkę. Z tego polskiego mam więcej popiołu niż z ruskiego, ale chyba dłużej trzyma 36-44 h, choć pewności nie mam bo w styczniu było mega zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałbym podrążyć jeszcze trochę ten temat, a jak Państwo myślicie sprawował by się w tym doświadczalnym paleniu węgiel orzech /granulacja 30-60mm/ - w naszym składzie jest na niego promocja posezonowa 30MJ/kg 710zl za tonę i jest napewno dobry - sprawdzony przez sąsiada pali się rewelacyjnie natomiast ekogroszek 28MJ/kg 760zł za tonę a więc droższy i kaloryczność niższa. Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, chciałbym podrążyć jeszcze trochę ten temat, a jak Państwo myślicie sprawował by się w tym doświadczalnym paleniu węgiel orzech /granulacja 30-60mm/

 

Jak zabrakło Pieklorza u mnie kupiłem na próbę trochę jakiegoś ekogroszku luzem 720 za tonę. Ale nie byłem z niego zadowolony. Smolił i szybciej się wypalał, a dmuchawa też często się załączała czyli lipa. Kupiłem więc do następnego testu węgiel orzech. Rozpala się chwile dłużej, ale grzeje podobnie jak groszek Pieklorza. Od połowy lutego palę tylko już orzechem. Znalazłem po 600pln i do tej pory spaliłem go około 1,5 tony. Popiół wybieram co tydzień wiaderko. Jak się mrozy skończyły od około miesiąca przepalam po południu zasypując pół pieca i odpalam z góry. Trzyma mniej więcej na takim pół zasypie 12-15 godzin w zależności od temperatury na zewnątrz. Na kolejny sezon już tylko orzech kupię, bo najtaniej wychodzi, a wydajność ta sama co Pieklorza. Z miałem za 500 -550 pln za tonę nie ma co tego nawet porównywać. Szkoda kasy na piach i wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Chciałem odświerzyć powyższy temat. Czy użytkownicy mają jakieś nowe doświadczenia lub uwagi co do palenia groszkiem w miałowcu??? Sam planuje skończyć z paleniem miałem ze względu na ceny jak i dosyć uciążliwe prace codzienne przy obsłudze pieca. Posiadam piec (niestety ) z Pleszewa 19kW z nadmuchem górnym,górne spalanie.Wsad 40 kg miału. Miesięcznie spalam 1200 kg miału węglowego.Przy kiepskim miale pali się dobrze góra do 8 godzin przy solidnym mrozie na zewnątrz, więc jakby niebyło 1/3 doby reszta zimno w domu.W tamtym roku dorzucałem na wieczór groszku lub węgla i dosyć to wszystko grało. Od tego sezonu chciałbym przejsć na sam groszek w zależności jak się będzie piec zachowywał na pełnym zasypie groszkiem.Planuje kupić worek groszku i zobaczyć jak będzie.Myślę, że na 40 kg miału groszku wejdzie trochę mniej??Chociaż gdy nie wydłuże czasu palenia to to chciałbym wyeliminować lanie wody do miału,wszechobecny kurz no i codzienne spore wiadro popiołu. Proszę o wymiane doświadczeń i opinie czy to co napisałem ma jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze Kolego, że planujesz skończyć z paleniem miałem :D Ja od sześciu lat paliłem miałami w Zębcu KMW16 i po ostatniej zimie, którym miał okazał się niewypałem z powodu kiepskiej jakości, niż deklarował sprzedawca na składzie (miało być 25000kj/kg, a było chyba z 20000kj/kg?) i z Chwałowic. Od obecnego sezonu palę groszkiem z Marcela 30000kj/kg i opał rewelacja. Popiołu do 4-6%, widać, że ten węgiel ma w sobie kupę mocy :) Musisz tylko zmienić ustawienia sterownika. Generalnie zmniejszyć do minimum minimalne obroty wentylatora i trochę maksymalne. Nie wiem, jakie masz jeszcze możliwości ustawiania w tym sterowniku, ale musisz obserwować spalanie i ewentualnie korygować. Jeśli nie wiesz, czy opłaca się kupić lepszy węgiel to przeliczaj cenę węgla na składzie na jednostkę energetyczną i będziesz mieć wynik. Na przykład: groszek z kopalni Piast - 24000kj to jest 24Mg/kg., cena u mnie: 668zł, czyli 668zł podzielone przez 24Mg/kg = 27,83zł za jednostkę.

Orzech z kopalni Marcel - 30000kj (30Mg/kg) - cena u mnie:798zł. 798zł podzielone przez 30Mg/kg = 26,60zł. Jak widzisz opłaca się kupić orzech z Marcela. W przypadku groszku z Marcela cena będzie jeszcze niższa.Kupiłem za 720zł z wysyłką kurierem z Bytomia do Legnicy w maju (720zł : 30Mg/kg = 24zł). Za miał 25Mg/kg cena u mnie 580zł. Za jednostkę wyjdzie 23zł., ale czy warto? (kurz, jakość może być niższa, niż to co powie sprzedawca, dużo popiołu).

Edytowane przez Miałowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Miałowiec!

 

Po niedzieli zaczynam palić groszkiem. kupie narazie w foli na test. Jeżeli chodzi o ustawienia sterownika to niestety niemam możliwości ustawień prędkości obrotowej wentylatora i myśle że nie bedzie to zbyt ekonomiczne spalanie - ale od czegos trzeba zacząć( najwyżej zmieni się sterownik). Mam dmuchawę WSB-6.Czy jak zmienie sterownik to będzie można jej zmieniać obroty czy dmuchawa też to kosza??? Super mocna to ona chyba nie jest ale mogę się mylić. umocowana jest na górze kotła i powietrze doprowadza korytarzem od dołu. Nigdy mi się nie zdarzało wybicie jakiś bardzo dużych teperatur niż ustawione, a w tamtym roku dorzucałem na noc groszek, węgiel a nawet koks.Tylko że dorzucić pare łopatek a rozpalić cały piec to inna bajka. ..... Acha kolego Miałowiec możesz pokrótce opisać sposób rozpałki groszkiem i ile wchodzi ile trzyma na pełnym zasypie-byłbym wdzięczny.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tomgl.

Być może sterownik sam dobiera obroty dmuchawy jeśli masz z PID. Ale jeśli nie przeciągało temperatury na koksie to być może będzie ok. Trzeba spróbować najpierw na test jak napisałeś. Rozpalam tak samo jak miałem. Najpierw groszek potem wiadomo - gazety, szczapy, warstewka węgla na wierzch i podpalam. W czwartek załadowałem około 28kg (80% pojemności) i rozpaliłem o 16. Wypaliło się w piątek o 12 w południe (20h stałopalności), a było w nocy i rano 0 stopni na zewnątrz. Wentylator robi przedmuch co dwie minuty przez 5 sekund. Temperatura zadana 57 stopni. Zauważyłem, że jak pali się już skoksowany węgiel to podnosi znacznie temperaturę do 65-67 stopni. Niestety nie mam pompy lub zaworu 3-4 drożnego, czy CWU i dlatego nie ma takiego dużego odbioru ciepła. Jakby były mrozy to pewnie stabilniej trzymało by temperaturę zadaną. Mocny ten groszek jest skoro potrafi podnieść temperaturę powyżej zadanej przy 5 sekundowym nadmuchu co dwie minuty. Zobaczymy jak będzie przy jeszcze zimniejszych dniach i nocach. Dużo spalałeś tego miału. Groszek ma mniejszą gęstość zasypową, ale większą wartość opałową jak mój z Marcela (min. 30000kj/kg.). Powinno się udać zaoszczędzić. Pozdro.

Edytowane przez Miałowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny ten groszek jest skoro potrafi podnieść temperaturę powyżej zadanej przy 5 sekundowym nadmuchu co dwie minuty.

Nie musi być wcale mocny i będzie podnosił temp. nawet przy przedmuchu co 15 minut.

Wystarczy, że kocioł jest "dziurawy".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pieca wchodzi mi 40 kg miału przynajmniej tak jest na tabliczce na kotle,mniej więcej się to zgadza bo mi wychodziło 1200 kg miesięcznie jezeli faktycznie przywozili tyle ile sie zamawiało. Jeżeli chodzi własnie o te przedmuchy to musze to sprawdzić i dopasować do groszku. Napisze oczywiście na forum jak wszystko wyszło.. aha przy słabym miale 19 kj max 8 godzin przy mrozach temp.57,58 st.nastawiona. ale też zależy z jakiej kopalni bo zdarzało się że z Piasta po 3h schodziło do 50 st. i za chiny nie chciał ruszyć dopiero w końcowym etapie podeszło do tych 57 stopni.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być wcale mocny i będzie podnosił temp. nawet przy przedmuchu co 15 minut.

Wystarczy, że kocioł jest "dziurawy".

Też Kolego Vernal myślałem o tym, że może klapka przy dmuchawie zacięła się i nie opadła, gdy wentylator stanął, ale sprawdziłem i było ok. :)

W niedzielę rano (7:45) rozpalając, dokonałem parę zmian w ustawieniach sterownika. Wydłużyłem przerwę między przedmuchami do trzech minut. Czas przedmuchu ten sam - 5 sekund. Temperatura zadana - 57C.

Kolejna rzecz to wyłączyłem sterowanie temperatury spalin w kominie. Jest tylko fabryczne ustawione ograniczenie do 350C w trakcie rozpalania i 250C w trakcie normalnego palenia.

Wyłączyłem to sterowanie spalinami, bo wydaje mi się, że wentylator utrzymując temp. spalin w okolicach 105-110, podsyca mi zasyp i tym samym przeciąga temperaturę.

A i tak ona teraz jest w okolicach 100 - 115 bez sterowania spalinami.

Jak na razie pali się stabilnie po 16 godzinach. Temperatura na kotle 57-59C, czyli w miarę ok. Czasami przeciągnie chwilowo do 61-62, gdy spadła poniżej zadanej i wentylator musiał podsycić, żeby doszło do 57C.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Miałowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam piec 15kw miałowy i zacząłem palić ekogroszkiem. Zasypuję 15kg i to starcza na 17-19 godzin przy temperaturach w okolicach 0 w nocy. temp zadana na 50stopni, przedmuchy na 20 sekund co 2 minuty (z racji na niezbyt dobry ciąg kominowy-stare budownictwo). prędkość max dmuchawy na minimum i klapka też na max przymknięta. Cenowo wychodzi tak samo jak zwykły węgiel groszek - mniej za daną cenę kupię ekogroszku ale też mniej go spalam (na dłużej starcza zasyp). Co o tym sądzicie czy robię dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czytają wasze posty postanowiłem spróbować palić u siebie ekogroszkiem

wszystko było by ok ( piec szybko łapie temp. itp ) gdyby nie to ze z eko powstaje

strasznie dużo dymu ;/ co powoduje powstawanie smoły oraz pary wodnej która się skrapla

i wręcz wylewa z pieca ;/ czy ktoś z was miał podobnie

przedmuchy ustawiłem na 60% min 80%max czas przedmuchu 10 sek. / 5 min

temperatura zaprogramowana na 42 stopnie i generalnie oscyluje w tych okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.