Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termo Eco Duo 15 Kw - Podajnik Ślimakowy


KrystianWRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do was pytanie o podajniki ślimakowe. Mam piec 1 sezon, palę w nim 3 miesiące i jak do tej pory nie mam żadnych zastrzeżeń.

Ostatnio zauważyłem, że podajnik zaczyna podawać coraz mniej węgla. Wygląda to tak: w grudniu przerwę w podawaniu miałem ok 1min 5 sek., i do dzisiaj stopniowo ją zmniejszałem. Teraz przerwa w podawaniu to ok 57 sek.

Myślę, że częściowo miał na to wpływ Groszek, wprawdzie nie zmieniłem dostawcy opału, ale opał trochę wysechł. Podczas pracy widzę, że górka na palenisku nie podnosi się tak jak wcześniej. Czasami zdarza się tak, że na końcu leja w zasobniku zaklinuje się Groszek.

Teraz co mogę sprawdzić ewentualnie i jak wyczyścić w podajniku? Myślę, że nazbierało się tam trochę miału i to jest powód słabszego podawania opału.

 

Z góry dzięki za informację / rady.

Pozdrawiam

Krystian

Edytowane przez KrystianWRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLINUJĄCY SIĘ GROSZEK ZAPEWNE JEST WILGOTNY I SIE SKLEJA

W TYM KOCIOŁKU PODAJNIK MA DOŚĆ DUŻY SKOS W DOLNEJ CZĘŚCI ZASOBNIKA I SUCHY OPAŁ NIE MA PRAWA SIĘ KLINOWAĆ

PYTANIE JESZCZE CZY MASZ ZWYKŁĄ RETORTĘ CZY BRUCERA BO NA STRONIE PRODUCENTA NIE ZNALAZŁEM INFORMACJI

MOŻESZ TEŻ WRZUCIC JAKIEŚ FOTO ŻEBY ZOBRAZOWACĆ PROBLEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sęsu wrzucać zdjęcia bo problemu nie można dostrzec jako jakieś uszkodzenie. Poprostu stopniowo zmniejszam czas przerwy chcąc uzyskać taką samą górkę na palenisku.

Jeżeli chodzi o podajnik to jest to tak jak na stronie producenta kotlyco.pl w zakładce OFERTA > Palniki > Palnik Żeliwny.

W sobotę jak wypalę cały zasobnik to wyciągnę resztki węgla i wyczyszczę jak tylko się da ślimak bez wyciągania go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masz brucera

ja mam taki już 3 sezon tylko inny model kotła (w stopce) i nigdy mi się opał nie zawieszał. trudno na odległość ocenić przyczynę. u mnie zdarzyło się że wyjąłem z popielnika pęknięty kamień który został przepchnięty przez cały ślimak i wypadł razem z popiołem.

te palniki mają większy ślimak i mogą sobie poradzić z paliwem o większym uziarnieniu niż 25mm

Jedyne co mi do głowy w temacie zawieszania przychodzi to wilgotność opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam ten piec od listopada i mam duże spalanie do 50kg na dobę. Dom nowy 110 m ocieplony 15 cm styropian i 20 cm wełna na poddaszu. Ustawienia 5 sekund podawanie, 20 sekund przerwa, dmuchawa na 6, na piecu 55 stopni, przysłona dmuchawy odsłoniona na 75 %,. Proszę o podpowiedz jak go ustawić żeby mniej spalał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czegoś skopanego w instalacji...? Rurki nie przebiegają gdzieś przez zimne strefy?

Naczynie wyrównawcze jest w ciepłym pomieszczeniu, czy w zimnym...?

 

Coś dużo tego opału Ci idzie jak na tak małą powierzchnię i względnie dobrze ocieplony dom. Jak wygląda popiół??? Masz niedopałki w popiele?

A może jeszcze gdzieś pozostały dziury w ociepleniu, albo gdzieś podwiewa...?

 

Na sprawę trzeba całościowo spojrzeć i żeby coś podpowiedzieć, trzeba znać więcej szczegółów domu i instalacji.

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.