Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Srtasznie drobny jest ten eko na palniku, wygląda jak by był miał palony, czy to może ja czegoś nie doczytałem. Ile kg opału ci teraz idzie na dobę,

 

odpaliłem piec 28.10 i na chwilę obecną wsypałem 13,5 worka. myślę że jak na wygrzewanie instalacji i domu - temp. w domu mam ok. 20-21C - oraz kręcenie ustawieniami to nieźle -_- temp. na grzejniki ok. 50C, na podłogę 30C

 

Timon a jak w tum brucerze z tzw powietrzem antyspalinowym? Jak by kol bregho mial takowe "udogodnienie" to ja zacząłbym właśnie od tego. Możliwę, że większość sprężu mu ucieka rurą podajnika.

 

nie kumam

 

Srtasznie drobny jest ten eko na palniku, wygląda jak by był miał palony, czy to może ja czegoś nie doczytałem.

 

eko

 

jeszt szansa zważyć wsypany węgieł, a następnie pzostały po nim popiół? Jak oceniasz te spieki, według ciebie jest tam niedopalony koks, czy sam żużel?

 

wsypany i popiół jak najbardziej ale przy następnym zasypie

co do spieków nie podejmę się oceny koks czy żużel bo się nie znam natomiast nie rozpada się w rekach pod niewielkim naciskiem, trzeba siły włożyć i jest ostry

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei bo postów kilka

Vlad

w tym Brucerze nie ma antyspalinówki, z tego co wiem stąporków nie robi a i ja nie sugeruję jak nikt nie płacze zbytnio że nawet przy zamkniętym koszu się dymi- to bardzo rzadko jak uszczelki źle spasowane albo przesada z nadmuchem. nie ma zatem opcji aby mu wiatr uciekał koszem. albo otwory okrągłe od sopalania robią mu krecią robotę i zbytnio podnoszę temperaturę nad sobą albo ma totalnie spiekający opał.

 

Bregho

pod tymi kreskami są okrągłe otworki- zamazałem je w ten sposób aby pokazać co masz zakleić- czyli jeszcze raz- wszystkie okrągłe i te które oznaczyłem pionowe nacięcia.

oczywiście w rowek który zamazany na czerwono nie jest dajesz silikon i dopiero korona na palnik. możesz również od wewnętrznej strony po obwodzie tam gdzie korona zachodzi za palnik również dać silikon. nie jest to spasowane na sztywno i tamtędy też sporo powietrza ucieka.

 

 

post-32729-0-88250900-1352316195_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a wytłumaczcie mi jak to jest z tym podtrzymaniem, czasem pracy (ilością podawania węgla) a czasem przerwy. za co to jest opowiedziane i na jakim poziomie to ustawić. Boje się ze jeśli podam za dużo lub za często się nie spali i nie będzie to efektywne, Ponadto myślę ze jak będzie podawane za dużo lub za często wpłynie to na dużą zżeralność groszku. Ale z drugiej strony mam takie spostrzeżenie miałem piec ustawiony na 15/60podczas pracy a podtrzymanie chyba na 10sek co 20min i chyba przestawiłem ten parametr na 30min oraz wentylator co 15 min przez 20sek pracy a miałem tez chyba wcześniej inaczej tzn 20sek pracy co 20min. Spostrzeżenie mam takie że chyba przez to wydłużył mi się czas pracy pieca z 12 na 15-16minut co za tym idzie większe spalanie bo doszedłem w pewnym momencie do parametrów że worek starczał mi na 1,5 doby a nie na 1 dobę. (tyle ze teraz nie jestem pewien bo chyba po tym zaraz zmieniłem to o czym wcześniej napisałem i teraz wychodzi worek na dobę). Chciałbym abyście wypowiedzieli się w tej kwestii jakie to są zależności i czy rzeczywiście zmiana tych parametrów mogla wpłynąć na większe spalanie. Zauważyłem również ze podczas podtrzymania żar opada mi do palinka w sumie znika z palnika gdzieś na dol, i teraz tak kombinuje ze to racja ze mógł się wydłużyć czas pracy kotła bo on musi dłużej podawać groszek aby znów odbudować kopczyk aby był stożkowy.

2 kwestia to idąc tym tropem wpadłem na pewnie plan jak bym mu podawał więcej groszku (albo częściej nie wiem co jest lepsze) miałby większy kopczyk (ile powinien mieć np tak około w centymetrach) to piec miałby więcej węgla na palniku poprzez to paliłby się on dłużej zanim by zszedł nisko (a czy w ogóle on ma schodzić nisko i jak nisko) i w ten sposób gdyby więcej paliwa na palniku paliło się dłuższe wydłużyłoby to czas podtrzymania co w efekcie wpłynęłoby na mniejsze spalanie, ale to wszystko podczas pracy a co z tym podtrzymaniem. Ale czy mogę przesadzi ew którąś stronę tzn po pewnej granicy piszecie chyba o poprawnej sprawności więcej węgla to podczas pracy to i większe spalanie. Poza tym matematycznie czy piec będzie dochodził do zadanej w takim samym czasie paląc przy parametrach 10/60 i przy 5/30. Z góry dziękuje za każdą wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podtrzymanie jak sama nazwa wskazuje ma podtrzymać żar aby palenisko nie wygasło do momentu rozpoczęcia ponownie przez kocioł pracy.

teraz trzeba odpowiedzieć na pytanie jak ustawić te parametry aby było dobrze.

sprawność w tym etapie pracy kotła jest beznadziejnie niska i każda podana porcja węgla jest marnowana. kisi się na palniku z niedoborem tlenu brudząc wymiennik i zasilając atmosferę. lepiej zatem aby ten stan trwał jak najkrócej. czasem jednak się nie da/ należy zatem parametry ustawić tak aby kopiec nie schodził poniżej linii palnika- nie tworzył się krater. da to plus w postaci szybszego startu palnika do ponownej pracy.

 

jeśli sterownik daje takie możliwości to znając przybliżony czas postoju kotła w podtrzymaniu można podać mu dość dużą porcję opału po upływie około 80% tego czasu. ja tak ustawiałem swój. można przy tym dmuchnąć powietrzem ale ja nigdy nie robiłem tego długo- jakieś 10-20sekund w momencie podawania tej porcji opału.

to jest moja metoda- nie znaczy że najlepsza- inni bardziej doświadczeni ode mnie mogą mieć inne poglądy na ten temat. ja starałem się podtrzymania unikać lub sprawiać by było jak najkrótsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalszy fotoreportarz

rano wyglądało to tak

 

post-36078-0-60596100-1352390939_thumb.jpg

 

po południu po około 20 h pracy

 

post-36078-0-14501400-1352390703_thumb.jpg post-36078-0-43163500-1352390785_thumb.jpg

 

wydaje się że jest lepiej. muszę jeszcze popracować (zmierzyć) nad podtrzymaniem - czytałem odpowiedź TIMONA na post MARCINKLOCHA - to może i spalanie się poprawi. mam wrażenie jakby wychodził z podtrzymania i zanim ruszy spada do 50-51 a potem ladnie idzie do góry

 

co sądzicie po zdjęciach. są spieki ale jakby kruchsze no i nie tak wielkie jak wczoraj

 

PS. narazie silikon odłożę na później, gdyż mała kontuzja ręki :(

PS. 2 po południu zmniejszyłem 4-drożnym temp. na CO z ok. 50-55C na 40-45 - na dworze dodatnio

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namierzyłem taki filmik na forum - Kozak71 chyba się nie obrazi za prawa autorskie

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=j2EL_RbIBW0

 

z tego co widzę to mój płomień wygląda trszokę inaczej - jest bystrzejszy. postaram się zrobić filmik tylko nie wiem jak zamieścić

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie ten czas podtrzymania

inaczej kocioł zachowywał się będzie w momencie podgrzewania CWU itd. - krótsze podtrzymanie - niż temp. w obwodach utrzymuje się.

ciekawe które czasy podaję forumowicze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho

ten palnik z filmu ma inną konstrukcję- to rynna jest chyba- inny kształt i inne napowietrzenie- nie porównuj z brucerem.

film wrzuć na youtube i zapodaj linka tyle wystarczy zeby obejrzeć.

podaj przy jakich ustawieniach masz taki efekt spalania- może jest szansa na jakąś poprawę jeszcze. spradź ile możesz minimalnie sekund podawać - czy w menu serwisowym możesz ten poziom obniżyć do np 3sekund.

pisz i wrzucaj fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho

ten palnik z filmu ma inną konstrukcję- to rynna jest chyba- inny kształt i inne napowietrzenie- nie porównuj z brucerem.

 

ok. czaję. chodziło mi tylko o płomień

 

podaj przy jakich ustawieniach masz taki efekt spalania- może jest szansa na jakąś poprawę jeszcze.

 

CO 50C, CWU 50C, praca 10, przerwa 50, nadmuch 35% (spaliny rzędu 170-180C), podtrzymanie 20s co 25 min, went. w podtrzymaniu 20s co 25 min

 

spradź ile możesz minimalnie sekund podawać - czy w menu serwisowym możesz ten poziom obniżyć do np 3sekund.

 

min. podawanie to 5s a w serwisowym z tego co kojarzę nie ma takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno

korzystając z Waszych doświadczeń. jaki rodzaj pracy - pompy równoległe czy priorytet bojlera - jest oszczędniejszy z punktu widzenia opału. generalnie zasadę działania ich znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trybów pracy nie testowałem więc się nie wypowiem który lepszy.

teraz spieki

zrób zamiast ustawień 10/50 to 5/25 i wtedy niech popracuje- wielkość spieków powinna się zmniejszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trybów pracy nie testowałem więc się nie wypowiem który lepszy.

teraz spieki

zrób zamiast ustawień 10/50 to 5/25 i wtedy niech popracuje- wielkość spieków powinna się zmniejszyć

 

zmieniłem na 5/25. wyniki jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia

5s/25s/35%

najpierw to co wczoraj wyciągnąłem

post-36078-0-57681100-1352470199_thumb.jpg post-36078-0-13355300-1352470263_thumb.jpg

 

oraz wygląd retorty

 

post-36078-0-60202100-1352470316_thumb.jpg

 

a teraz filmik - oceńcie płomień i nadmuch

 

 

po zmianie ustawień (rada TIMONA) jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich postów to ja nie potrzebuję :)

 

jakaś rada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ths

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na moich kilka zdjęć przesyłam wg kolejności Palnik podczas pracy zwrocicie uwage na prawy gorny rog zdjecia wewnatrz komory w samym rogu zrobilo sie cos takiego co wyglada na mokre bo sie swieci ale mokrym nie jest jak sie dotyka to takie jakby smołowate czy cos bardziej jak saza ciężko powiedziec. kolejne dwa zdjecia to popielnik po 2 workach ostatnie to sadza wewnatrz czyszczona z tydzień temu

post-43605-0-06097500-1352478882_thumb.jpg

post-43605-0-74374100-1352478897_thumb.jpg

post-43605-0-86805000-1352478908_thumb.jpg

post-43605-0-47374200-1352478916_thumb.jpg

Edytowane przez marcinkloch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinkloch

ja na taki popiół bym nie narzekał, nie ma niedopalonego węgla a spieki są niewielkie i zapewne kruche.

co to tego nalotu to sprawdziłbym szczelność i ustawienie drzwiczek.

 

bregho

jakie masz ustawienia minimalne dmuchawy w menu serwisowym?

jak to jest 35% nadmuchu to ja jestem święty. sprawdź i przestaw na niższy poziom. za chwilę wrzucę jak to u mnie wygląda przy wentylatorze RV12PK o wydajności 240m3 więc dużo za duży dla takiej mocy kotła- ale taki montowali.

U ciebie jest palnik a powinno być ognisko- stąd takie rzeczy ze spiekaniem i prawdopodobnie zapadającym się złożem i dmuchaniem na boki zamiast przez żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wspomniany filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho

jakie masz ustawienia minimalne dmuchawy w menu serwisowym?

 

w zeszłym roku zmieniłem z Twoją radą

w menu serwisowym są ustawienia

min. went zakres 10-10 jest 10.

max. went zakres 20-100 jest 100

 

oto co zastałem w menu serwisowym

  1. temp. alarmu podajnika - 70C
  2. podawanie alarmu podajnika - 10 min
  3. temp. priorytetu - 62C
  4. alarm załącz. pompy CO - 80C
  5. temp. alarmu kotła - 85C
  6. pompa CWU lato - załączona
  7. pokojówka pompa CO - załączone
  8. wybór wentylatora - RV12R (ja mam RV12PK)
  9. min. wentylator - 10, zakres 10 do 100
  10. max wentylator - 100, zakres 20 do 100
  11. kontrola zasobnika - załączona

bregho

jak to jest 35% nadmuchu to ja jestem święty. sprawdź i przestaw na niższy poziom.

 

jest 35%, klapka delikatnie otwarta. rozumiem że mam zmniejszyć

dmuchawa to RV12PK firmy EWMAR-NESS

 

U ciebie jest palnik a powinno być ognisko- stąd takie rzeczy ze spiekaniem i prawdopodobnie zapadającym się złożem i dmuchaniem na boki zamiast przez żar.

 

o to mi właśnie chodziło

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie czasy masz na tych ustawieniach. możesz zmniejszyć nadmuch albo podnieść moc kotła- ile masz tą klapę uchyloną???

 

sugestia:

 

spróbuj moc maksymalną w ustawieniach serwisowych zmienić ze 100% na 60% i zobacz jak się wtedy będzie wentylator zachowywał na tych 35%

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie czasy masz na tych ustawieniach. możesz zmniejszyć nadmuch albo podnieść moc kotła- ile masz tą klapę uchyloną???

 

5s/25/s/35% czy chodzi o czasy pracy / podtrzymania

 

klapa uchylona na grubość palca

zmniejszyłem dmuchawę na 25%, jutro zrobię filmik przed i po uszczelnieniu

 

PS. testowałem 5/25 na 10% i zasypywał mi palnik. zobaczymy teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.