Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

i chcesz mieć mniej spieków a robisz wszystko aby ich mieć więcej :( :( :(

każde wydłużenie przerwy podawania prowadzi Cię nieuchronnie w kierunku większych spieków.

Jak spieka to przerwę SKRACAMY

masz dość niską moc ustawioną i normalne jest że przy niższej mocy i niższym nadmuchu powietrze przechodzi najperw tam gdzie mu latwiej, czyli bliżej palnika, tam też spieka bo jak więcej wiatru to wyższa temperatura złoża i spieki, im dalej tym lepiej.

co robic???

a możesz olać

a możesz zwiększyć moc kotła(krótsza przerwa i mocniejszy nadmuch)

a możesz zakleić jeszcze jeden lub dwa pionowe otwory na dłuższym boku od strony podajnika

a możesz kupić czeskiego eko albo owsa i wymieszać z tym co masz obniżając spiekalność

 

a zdecyduj i pójdziemy dalej drogą którą wybierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaję

SPIEKA - zmniejszyć nadmuch lub skrócić przerwę podawania

NIEDOPALA - ilość powietrza zwiększyć lub wydłużyć przerwy pomiędzy podaniami opału

niby proste a jednak. tylko wydaje się mnie cały czas że ta retorta wyglądać powinna inaczej - bardziej płasko i stożkowato.

co do dalszej drogi to

  1. a możesz olać - zawsze mam czas
     
  2. a możesz zwiększyć moc kotła(krótsza przerwa i mocniejszy nadmuch) - zawsze mam czas
     
  3. a możesz zakleić jeszcze jeden lub dwa pionowe otwory na dłuższym boku od strony podajnika - chyba ta droga na razie
     
  4. a możesz kupić czeskiego eko albo owsa i wymieszać z tym co masz obniżając spiekalność - - zawsze mam czas

na dworze temp spadła do 2 C

ustawienia i już tak do rana

piec 56C / CWU 52C / 5s / powrót na 35s / 30% (klapka 2 palce) podtrzymanie 10s co 30 min, went. 10 co 27 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a termperatura spalin jaka przy tych ustawieniach???

spróbuj przerwę zrobić 32- albo nawet 30 sekund??

jak zacznie się pojawiać niedopalony węgiel to podniesiesz nadmuch- będzie lepiej napowietrzony palnik i może się ładniej rozłoży to powietrze i równiej???

 

co do szwagra to jakoś nie rozumiem jego kotła- dmuchawa ma dziwną strasznie charakterystykę i nawet jak zszedłem z nadmuchem w serwisowym do 50% dzisiaj to górny zakres obrotów był bardzo krótki, praktycznie od 60% do 100% w głównym nie było żadnej różnicy,

teraz mu ustawiłem serwisowe 60% i w głównym 70% ale on ma sporo większy kociołek(30KW). żeby było śmieszniej to przy tych 70% ma spaliny na poziomie 120stC

jutro zobaczę jak to wygląda ale coś czuję że mnie czeka trochę zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a termperatura spalin jaka przy tych ustawieniach???

 

przy 5/35/30 temp. spalin podczas pracy doszła do ok. 115C. piec pracował bardzo krotko 6-8 min

 

z ciekawości zapytam na jakich ustawieniach pracujesz oraz czy zmieniło się w urządzeniu coś w porównaniu z rokiem ubiegłym :)

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejszyłem swój palnik o jakieś 40%

zerknij na mój wątek na muratorze to będziesz wiedział dokładnie co wyrzeźbiłem

moc maksymalna- podawanie 3sek, przerwa 12sek wentylator 100% temperatura spalin dochodzi do 170stC i na takich ustawieniach chodzi od niedzieli w trybie dwustanowym.

chcę sprawdzić jak wyjdzie spalanie w porównaniu z pracą ciągłą- przy niewielkim odbiorze ciepła praca w automacie odbywa się na małych mocach i z niższą sprawnościa.

cykl praca + podtrzymanie trwa godzinkę z małymi wahaniami ale pompa praktycznie całą dobę pracuje cyklicznie- termostat ją odłączył bo mam ponad 22st w domku a tak jest ustawiony.

będę wiedział po kolejnym zasypie jak policzę ile poszło na dobę. myślę że 1kg mniej wychodzi przynajmniej niż na automacie. jak będzie zimniej różnice się zmniejszą zapewne i wrócę na automat.

jednak z tego co piszą moi bardziej doświadczeni koledzy na niektórych sterach dwustanowych można mieć mniejsze spalanie niż na najlepszym automacie. różnice jednak nie są powalające i dużo zależy od umiejętności palacza i jakości opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp. na dworze spada cały czas - od 17.00 z 7C do teraz do ok. 1C

pozostaje przy ustawieniach

piec 56C / CWU 52C / 5s / 35s / 30% (klapka 2 palce) podtrzymanie 10s co 30 min, went. 10 co 27 min

zobaczymy jutro

 

a link do Twego wątku można - do poduszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?186332-Kocioł-Termo-eco-19KW-Stąporków-Palnik-brucer-sterownik-dwustanowy

 

tylko się nie przestrasz bo tam trochę i o moim i kilka porad lepszych lub gorszych dla innyc użytkowników się znalazło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp. na dworze ok. 1C

ustawienia

piec 56C / CWU 52C / 5s / 35s / 30% (klapka 2 palce) podtrzymanie 10s co 30 min, went. 13 (źle zczytałem) co 27 min

czasy

pracuje pompa CO (dogrzewa z 30 do 40C) oraz CWU

wyszedł z podtrzymania po ok. 31 min, spadł do 54C i pracował przez 6.10 min, temp. spalin 110C

pracuje tylko pompa CO

wyszedł z podtrzymania po ok. 55 min, spadł do 54C i pracował przez 8.10 min, temp. spalin 100C

 

myślę żeby podnieść troszkę moc bo martwi mnie ta temp. spalin - troszkę za mała

spróbuję pójść za Twą radą i przerwę podawania zrobić 32 przez noc

więc żebym jutro nie szukał to kończę na

ustawieniach

piec 56C / CWU 52C / 5s / z 35s na 32s / 30% (klapka 2 palce) podtrzymanie 10s co 30min, went. 13s co 27min

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho nie mam pojęcia czy to co napisze to prawda ale to są słowa chłopaka ze sklepu który na początku ustawiał mi piec, zgodnie z jego opowiastkami osiągnąłeś czasy pracy/przerwy jakie on mówił. Dziwił się dlaczego u mnie piec pracuje 15 i więcej minut na max przerwę w potrzymaniu sięgająca 40 minut. Mówił że przerwa to może ok ale powinien piec szybciej dochodzić do zadanej w przedziale 5-10 minut. Powidz mi bregho jakie Ci wychodzi teraz spalanie na dobę i kolejna sprawa jeśli w sumie osiągnąłeś coś takiego to napisz jeden wątek z podsumowaniem obecne czasy i ustawienia na sterowniku oraz to co masz w serwisowym.

 

 

 

TIMON120777 jeśli mógłbyś się odnieść do powyższego co napisałem czy to prawda i czy rzeczywiście tak powinno być. Bo wg mnie krotka praca dłuższa przerwa w sumie przy podawanej przez bregh ilości opału wpływa u niego na ekonomiczne spalanie, ale czy czasem takie osiągi nie są spowodowane też w sumie chyba dobrym groszkiem. Kupił w tym roku chyba wysokoenergetyczny groszek dobrej jakości więc i osiągi ma lepsze a poprzez to ekonomie. Korci mnie wypróbować jego czasy u mnie i sprawdziś jak podziała tyle ze ja mam 20KW piec i chyba to sie nie sprawdzi że będę musiał mieś inne czasy, czy tak a jeśli tak to ktory parametr powinienem miec wiekszy/mniejszy niż nasz kolega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obaj macie takie same palniki wsadzone do innych wymienników. czytaj ten sam motor a dwa różne auta- to mniejsze-lżejsze będzie miało łatwiej niż to większe cięższe- tak w uproszczeniu. ale to nie auta tylko kotły i już nie jest tak łatwo. jak masz np mniejszą pojemność instalacji, mniejsze straty ciepła, to możesz mieć na mniejszej mocy podobne osiągi- niestety nawet gdybyście się zamienili kotłami to się może okazać że jego kocioł w Twojej instalacji będzie się zachowywał zupełnie inaczej i odwrotnie.

musisz ogarnąć swój kocioł w połączeniu z instalacją opałem i upodobaniami mieszkańców wg swoich parametrów.

 

Pan w sklepie podał Ci jeden ze sposobów ustawienia kotła- duża moc, szybka praca, długie podtrzymanie. możesz odwrotnie równie dobrze- mała moc długa praca, krótkie podtrzymanie.

szczerze to nie znam wyników badań które mówią o przewadze jednego ze sposobów nad drugim. trzeba by labolatorium, aparaturę, stały odbiór ciepła i stałe wszystkie zmienne i dopiero można liczyć.

pisało już wielu że lepiej tak albo tak. tylko nie było poza wynikiem w kg spalonego opału innych danych- dużo ważniejszych niż sama masa spalonego opału- czynniki zewnętrzne, które wymieniłem mogły być zgoła inne podczas obu testów i zakłamać wyniki.

Nawet nie próbuję się podjąć takiego testu bo jest skazany na porażkę w warunkach domowych.

musisz wybrać sam i dopasować tak aby Tobie było dobrze i efekty Ciebie zadowalały i Twój portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho nie mam pojęcia czy to co napisze to prawda ale to są słowa chłopaka ze sklepu który na początku ustawiał mi piec, zgodnie z jego opowiastkami osiągnąłeś czasy pracy/przerwy jakie on mówił. Dziwił się dlaczego u mnie piec pracuje 15 i więcej minut na max przerwę w potrzymaniu sięgająca 40 minut. Mówił że przerwa to może ok ale powinien piec szybciej dochodzić do zadanej w przedziale 5-10 minut. Powidz mi bregho jakie Ci wychodzi teraz spalanie na dobę i kolejna sprawa jeśli w sumie osiągnąłeś coś takiego to napisz jeden wątek z podsumowaniem obecne czasy i ustawienia na sterowniku oraz to co masz w serwisowym.

 

myślę że TIMON napisał wszystko. jednakże zbiorą do kupy

menu serwisowe (na czerwono zmiany)

  • temp. alarmu podajnika - 70C
  • podawanie alarmu podajnika - 10 min
  • temp. priorytetu - 62C
  • alarm załącz. pompy CO - 80C
  • temp. alarmu kotła - 85C
  • pompa CWU lato - załączona
  • pokojówka pompa CO - załączone
  • wybór wentylatora - RV12R
  • min. wentylator - 0, zakres 10 do 100
  • max wentylator - 40, zakres 20 do 100,
  • kontrola zasobnika - załączona

co do ustawień - temp. na podłogę - 30C, na grzejniki - 40C, w domu temp. waha się pomiędzy 20,5 a 21,5 C

piec 56C / CWU 52C

praca 5s /32s/30%(klapka 2 palce) podtrzymanie 10s co 30min, went. 13s co 27min

 

czasy warunkuje praca pomp. jeśli dogrzewa CWU i np. grzeniki czasy będą inne niż w przypadku pracy jednej pompy

 

jeśli chodzi o spalanie to obecnie na poziomie 17kg, od początku ponad 18kg ale początek miałem duży

 

Parametry pracy kotła zależne są od wielu czynników (jakości opału, instalacji, standardu budynku,...) dlatego często nieodzowny jest doświadczalny, indywidualny dobór parametrów pracy kotła.

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz zakleić jeszcze jeden lub dwa pionowe otwory na dłuższym boku od strony podajnika

TIMON jak wcześniej pisałem mam zamiar pójść tą drogą

w związku z powyższym mam pytania - czytałem Twój wątek i wiem że masz wiedzę

  1. jaka jest zależność zaklejania dysz palnika
     
  2. czemu na stronie dłuższej są różne ilości nacięć - różnica dwukrotna
     
  3. czemu służą okrągłe otwory wokół
     
  4. patrząc na dodane zdjęcie jeśli zaślepię otwory 1,2 to w ten sposób ograniczę powietrze po tej stronie palnika i zwiększę ciśnienie również z tej strony powodując przesunięcie w lewo (dalej od kosza)ale tylko po tej stronie - powietrze rozumiem opływa koronę

post-36078-0-38947300-1352905765_thumb.jpg

  1. nakładając koronę *głowicę" na palnik nie stykają się one szczelnie co powoduje, że powietrze uchodzi nie tylko przez otwory powietrzne (dysze) ale również wewnątrz. jaki ma wpływ
     
  2. i humorystycznie ze stronny www producenta "Z uwagi na nierównomierny rozkład ciśnień w komorze nadmuchowej, opracowano unikalny system otworów powietrznych doprowadzający właściwe ilości powietrza we właściwe strefy" - więc po co zaślepiać :)

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a teraz pytanie mam ja skoro bregho mam max wentyl roboczy na poziomie 40 a na sterowniku ustawionye 30% czy to nie jest tak jakby on wial z mocą prawie 90%???

TIMON120777 zgdam sie z Twoja wypowiedzią tylko ja testowalem różne ustawienia od 5/35 do 20/60 i z tego co patrzylem to spalanie wychodzi mi na tym samym poziomie choć badziej bym sie sklaniał że chyba jak ma troche wiecej wegla tzn 12-15sek na 60 przerwy to jakby mniej niż jak ma 5/35 tak jakoś mi wchodziło ale tylko optycznie nie ważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw bregho

 

1 im więcej powietrza dotrze do palnika tym większą moc uda się z niego uzyskać.

nasze potwory mają moc maksymalną 40KW gdy wszystkie dziury są odkryte- minimum dla nich to 15KW- w Twoim przypadku moc maksymalna kotła jest mocą minimalną palnika. zatem ten układ pracować będzie poprawnie teoretycznie tylko na mocy maksymalnej-dla kotła- a jak chcesz mniej to pali się jedną stroną lub niedopala i spieka. zaklejając otwory obniżasz moc palnika. ja moc swojego obniżyłem dość mocno- myślę że ma teraz jakieś 22-25KW

2 rozkład powietrza w "fajce" jest równy- wentylator wdmuchuje całość od dołu i rozchodzi się dookoła w kierunku do góry.

niestety w Brucerze powietrze jest wdmuchiwane z boku a nie z dołu i rozkład jest inny. gdyby na krótkim boku od strony kosz abyły otwory to całe powietrze wpadło by tylko nimi. rozkład ciśnień nie jest równy i stąd inne ilości, szerokości oraz odległości między otworami

3 okrągłe otworki to otwory powietrza wtórnego- w teorii mają pomóc dopalić to co nie spalone w palniku. jednak głębokość złoża jest ta duża i jego temperatura na tyle wysoka że w efekcie potrafią czasem wzmcnić nawet efekt spiekania. przydają się w kotłach o mocy 40KW kiedy potrzebna cała moc palnika- w mniejszych są potrzebne jak......(wstawić według upodobań)

4 zmniejszysz ilość powietrza i jego ciśnienie. spręż zależy od przekroju otworu wylotowego i im on mniejszy tym mniejsze ciśnienie. tak to tłumaczy "profesor"- chyba wie lepiej- ja myślałem że jest odwrotnie- nie jest bo się przekonałem zaklejając swoje że mi moc i temperatura spalin spadły więc ciśnienie wzrosnąć nie mogło.

powietrze wpada od strony kosza i jest rozbijane na krótkiej ścianie bez otworów, potem opływa palnik z obu stron i na końcu dociera do otworów na krótszym przeciwległym boku. nie krąży wokół po obwodzie. dlatego aby zwiększyć ilość powietrza po dalszej od kosza stronie zakleja się otwory na krótkim boku. powietrze odbija się od ścianek i zawraca wpadając do palnika pierwszymi napotkanymi otworami czyli tymi ostatnimi od strony kosza. trochę to zawiłe jest.

 

teraz o nakładaniu korony. To jest odlew i ma luzy. trzeba zatem silikonem potraktować od środka połączenie korony z palnikiem. inaczej powietrze będzie się dostawać od spodu po całym obwodzie i wszystkie zabiegi w piz....

 

a po co zaślepiać? to już odpowiedziałem na początku- żeby mieć moc odpowiednią do mocy wymiennika i móc wykorzystać właściwie ten palnik

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a teraz pytanie mam ja skoro bregho mam max wentyl roboczy na poziomie 40 a na sterowniku ustawionye 30% czy to nie jest tak jakby on wial z mocą prawie 90%??? TIMON120777 zgdam sie z Twoja wypowiedzią tylko ja testowalem różne ustawienia od 5/35 do 20/60 i z tego co patrzylem to spalanie wychodzi mi na tym samym poziomie choć badziej bym sie sklaniał że chyba jak ma troche wiecej wegla tzn 12-15sek na 60 przerwy to jakby mniej niż jak ma 5/35 tak jakoś mi wchodziło ale tylko optycznie nie ważyłem

 

nie jest tak- jak ma ustawione 40% w serwisowym to jakbyś zablokował silnik mający 10000obrotów na 4000. więc w tym momencie silnik ma tylko 4000 obrotów i moc jest wyliczana z tego przedziału- nie liniowo o czym już pisałem bo ciśnienia w wentylatorze nie rozkładają się liniowo. nie wiem ile dokładnie ma mocy ale nie jest to 90% tylko 30% z tych 90%. trochę zakręcone ale myślę że do ogarnięcia.

 

co do ustawień. 15-60 to stosunek mocy 1:4 a 5-35 to 1:7 w pierwszym przypadku większa moc więc i wyższa sprawność. pod warunkiem że odpowiednie ilości powietrza dostarczone w obu przypadkach. dlatego może spalić odrobinę mniej. robi to sprawniej więc więcej wyprodukowanego ciepła trafia do układu z jednostki opału. ale do tego dochodzi jeszcze faza podtrzymania i straty na niższej sprawności w tej fazie "pracy" kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz o nakładaniu korony. To jest odlew i ma luzy. trzeba zatem silikonem potraktować od środka połączenie korony z palnikiem. inaczej powietrze będzie się dostawać od spodu po całym obwodzie i wszystkie zabiegi w piz....

 

 

pytanie w kwestii technicznej

jest tam bardzo ciasno. jak więc en silikon nałożyć - na koronę, potem nałożyć ja nna palnik i ewentualnie paluszkiem. czy może jest inny sposób - bez rozbierania palnika :)

i jeszcze jedno - skoro masz piec 19kW a ja 15kW więc chyba ja muszę jeszcze bardziej go obniżyć. czy to co jest na zdjęciu parę postów wyżej wystarczy czy metoda prób i błędów :( - zaślepiać tam gdzie spieka -_- - ale nie zakleić całego :)

aha i jeszcze - myślałem że ten palnik występuję w 2 wariantach

http://www.kotlyco.pl/page,,Palnik-zeliwny,a2a1b83917b430830b3b4fec8033ab80.html

z tego wynika że mój to 25kW

 

do MARCINKLOCH

czy majstrowałeś coś przy palniku???

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam więcej miejsca niż Ty ale najpierw zakładam koronę a potem silikon na paluchy i paćkam po całym obwodzie na połączeniu korony z palnikiem, dzięki temu wiatr lecit ylko tymi otworami którymi ja chcę a nie po całym obwodzie bez ładu i składu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho nie nie majstrowałem póki co przy palniku być może że czas spędzony dotąd w kotłowni idzie tylko na marne bo może winą jest groszek kupiłem go z castoramy wziąłem ten ktory wartość opałową ma podaną jako 20-22MJ wczoraj dzwoniłem na skład który jest niedaleko mnie pytałem o opał jaki ma TIMON i się okazuje że ekoret ma 28-27MJ mają też dwa rodzaje słabsze 26-27MJ i 25-26MJ czyli wychodzi na to że wartość opałowa tego najsłabszego (najtańszego) jest i tak większa niż moja. W moim jest cieplo spalania na poziomie 25-27MJ to w tych cieplo spalania pewnie przekracza 30MJ nie wiem tak sądze nawet na stronie katowickiego holdigu węglowego podaja tylko wartości opałowe które w każdym węglu są większe nież u mnie. Mając troche doświadczenia z tradycyjnym węglem, kupowanym od "wozaków" co przywiozą zniosą i za małe pieniądze a tym kupowanym na składzie gdzie dochodzi transport i samemu szuflowanie do szopki skłaniam się ku pytaniu choć odpowiedz znam. Czy jeśli kupiłbym załóżmy ten węgiel 26-27 czy nawet ten słabszy 25-26MJ to 1piec będzie szybciej osiągał zadaną, może dłużej w podtrzymaniu co prowadzi do tego że będzie dla mnie bardziej ekonomicznie (mniejsze spalanie). Dobrze rozumuję.????

 

bregho

dobrze pisałeś że jest dwa rodzaje tyle że nie do końca może nie rodzaje ale wielkości u mnie w 20KW jest kilka cm większy odlew niż u Ciebie. Wiem bo najpierw kupiłem piec 15KW potem się troszkę przestraszyłem bo powierzchnia domu po podłodze to prawie 180mkw (ale dom mało ustawny) plus garaż na dwa auta 42mkw. a 15kw rzekomo do 160mkw dlatego wymieniłem na 20kw.

Edytowane przez marcinkloch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłeś o wartości opałowej 20-22MJ to jest pewnie czeski i jest to raczej ciepło spalania, wartość opałowa czecha jest w okolicy 18-19MJ. No chyba że sprzedają jakąś mieszankę i wyjdzie im z tego 22MJ

jeśli czeski to spiekać nie powinien ale będzie dużo popiołu, jak mieszany może być różnie.

z naszym też bywa różnie. Bregho ma pieklorza dużo kalorii ale i mocno spieka, nie ma reguły.

na pewno wyższa kaloryczność to więcej ciepła na układ z jednostki czyli mniejsze zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już po zawartości siarki widać że to nie nasz węgiel. u nas nie ma aż tak zasiarczonego eko. pachnie mi to mieszanką jakąś

 

dla porównania z katowickiego holdingu dane o naszych węglach

http://www.khw.pl/?d=917

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON przeczytałem http://forum.murator...ustanowy/page13 i podziwiam za chęci i oraz upór. no ale i wyniki jak dobrze sobie przypominam.

temat zaślepiania otworów i zmniejszania mocy "naszego" palnika bardzo mnie zaciekawił. w weekend przystąpię do kolejnych 3 - tak jak pisałem wcześniej.

 

TIMON jak wcześniej pisałem mam zamiar pójść tą drogą

  1. patrząc na dodane zdjęcie jeśli zaślepię otwory 1,2 to w ten sposób ograniczę powietrze po tej stronie palnika i zwiększę ciśnienie również z tej strony powodując przesunięcie w lewo (dalej od kosza)ale tylko po tej stronie - powietrze rozumiem opływa koronę

post-36078-0-38947300-1352905765_thumb.jpg

 

co do bieżących ustawień to testuję

piec 56C / CWU 52C / 5s / z 32s na 31s / 30% (klapka 3 palce) podtrzymanie 10s co 30min, went. 13s co 27min

temp. na zew. spada, podniosłem delikatnie temp. na podłodze - z 30 do 32, pozostałe bz.

wrażenia

cały czas zastanawia mnie wygląd korony - moim zdaniem jest tego z dużo - no i te spieczki, pojawiające się od strony kosza. nadmuch mam praktycznie od 3 dini na poziome 30%, próbuę regulować klapką. zwiększyłem do 3 palców, gdyż po zmianie mocy kotła (z 5/32 na 5/33) pojawiły się niedopałki i ślady na deflektorze

nie zmienię ustawień, tylko poczekam do zaślepienia otworów

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że zawsze lepiej jak jest jakiś spiek niż jak nie dopala.

więc lepiej dać wiatru 2% za dużo niż 1% za mało. masz tą przewagę nade mną(gdy miałem ster dwustanowy) że masz % zakres regulacji, ja miałem 10 biegów ty ich masz 100- możesz regulować małymi kroczkami.

poczekam aż zakleisz kolejne otwory- pamiętaj że wtedy poziom nadmuchu będziesz musiał skorygować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche czasu uplynelo rozne ustawienia ale efekt i wyniki nadal takie same. Załączam kilka zdjec moze timon mi cos doradzisz albo bystr oko Twe coś zauważy.

Zaczne od ustawień 15sek podawanie co 60sek praca w podtrzymaniu 15sek co 20min wentyl sila nadmuchu 30% wentyl w podtrzymaniu 15sek co 20min. Dla mnie to uważam że na palniku jest bardzo dużo kawałków spiekow etc tak sądze natomiast co mnie martwi piec dochodzi do zadanej w około 13min potem spi jakieś 30-35minut. Czytając forum i przypomniałem sobie słowa serwisanta jak kiedys przyjechał wymienic wentylator to powiedzial aby w podtrzymaniu najlepiej miec ustawienia 10sek co 7min na forum tez pisza o czestym podkladaniu w podtrzymaniu to piec jak zastartuje to ma juz troche wegla i latwiej i szybciej osiagnie zadaną. Uważam ze w tym szaleństwie jest metoda. Co wy sądzicie o tym i co doradzicie patrzac na zdjecia? robiłem zdjecia podczas podtrzymania.Chodzi mi o to ze to co zawala palnik chyba powinno czesciej spadac a nie siedziec albo sie dopalac to wiatr wtedy by zdmuchnął. Dziś kupie dwa lub trzy worki na probe dobrego wegla zobaczymy jak bedzie. A poza tym cjak sie tego nagromadzi to deflektor optycznie jest bardzo nisko.

post-43605-0-11124900-1353044515_thumb.jpg

post-43605-0-99564100-1353044518_thumb.jpg

post-43605-0-54629400-1353044522_thumb.jpg

post-43605-0-46050200-1353044526_thumb.jpg

post-43605-0-63692100-1353044530_thumb.jpg

post-43605-0-72659800-1353044534_thumb.jpg

post-43605-0-54099400-1353044538_thumb.jpg

Edytowane przez marcinkloch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.