Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. Ja bym Ci radził byś odżałował i kupił dwa worki pelletu porządnego i zobaczysz jak taki palnik powinien pracować . To co masz do tej pory to mizernota , śmiem twierdzić że pójdzie Ci dwa razy więcej pelletu niż powinno ,a jak zrobi się zimno to palnik będzie na okrągło pracował z pełna mocą która faktycznie jest połowiczną mocą , jezeli na powyższym zdjęciu jest praca z mocą 10 kw to jest ok .
  2. Mnie chodzi o histereze dla trybu standard nie kotła by palnik zwalniał z mocą tuż przed zadaną kotła bo i tak kiepsko temperatura rośnie .
  3. a co teraz z tym płomieniem .
  4. A i puki co zwiększ temperaturę załączania pompy na 50 st , jak jest u Ciebie realizowana ochrona powrotu , jaka jest temperatura powrotu kotła ? To moze być to co pisałem jasność płomienia spada i palnik się broni przed zasypaniem , zwiększ tą temperature kotła
  5. A ile masz nastawione i przy jakiej wydajności podajnika jak to w ogóle ustaliłeś ile to ma sypać ? @hubertkledzik09pewnie temperatura kotła spadła i palnik zwieksza moc ,Tak? Daj na 3 st tą histerezę .
  6. @Multiwojt Tam gdzie masz 40s to jest czas rozgrzewania zapalarki , czyli praca bez wentylatora ustaw mniej więcej taki by wentylator załączał się zaraz po podaniu dawki do rozpalenia . @hubertkledzik09podnieś zadaną minimum na 65 st w standardowym trybie trzeba ustawić histerezy ty decydujesz na ile stopni przed zadaną palnik będzie schodził z mocą .
  7. A jaką masz zadaną kotła ?
  8. To normalne bo palnik nie nadąża grzać ,do puki grzałeś tylko cwu to jakoś dawało radę jak doszły grzejniki to nie wyrabia , jak się zrobi jeszcze zimniej to będzie masakra jak z tym nie poradzimy .
  9. Normalnie ręce opadają . U ciebie na dodatek zamiast dawki paliwa do rozpalania w gramach jest czas podawania w sekundach i jak tu stwierdzić ile tego paliwa jest podawane do rozpalania? Jeszcze jedno niektóre sterowniki obniżają moc gdy wyświetlacz gubi płomień poniżej progu detekcji ,tak się broni przed zasypaniem , musisz sprawdzić czy u Ciebie kocioł nie schodzi z mocą .
  10. To jest praca z kalorycznoscią 4.6?
  11. Na razie zostaw to w niczym nie przeszkadza . a ten płomień nadal taki sam jak na ostatnim zdjęciu ? Jak tak to zmniejsz jeszcze kalorycznosć na 4.2
  12. Jeśli chodzi o ten tryb Bragger exspert to jest odpowiednik naszego fuzzy logic , natomiast ten sterownik może współpracować z analizatorem bragger coś tam . A nadmuch rozpalania ?
  13. A jak masz ustawioną wydajność dmuchawy po rozpaleniu ? bo widzę że fabrycznie dają tam 100%
  14. Witajcie ,widzę że tragicznie to wygląda , pellet widać kiepski ,czy Ty czasem nie masz tam mieszanki z tym słonecznikowym w zasobniku?
  15. ,Obniżyć , bo zapalarka bez potrzeby po tyłku dostaje ,ja mam 12s .
  16. Czyli jutro się dowiemy , a na 2% jak miałeś to w ogóle kręciła się ,nie buczała ci/
  17. ale to teraz zmieniłeś ten minimalny nadmuch czy już jakiś czas temu?
  18. Niech to chodzi dzisiaj , ty poobserwuj czy się pogorszy ,polepszy czy bez zmian ,chyba że kolega Maniek Basick będzie chciał co przetestować . Przyjmując że twój sterownik procentowo tak samo dmucha jak nasze, moja propozycja na jutro to zmień nadmuch na mocy minimalnej , bo u Ciebie dziwnie nisko nastawiona o ile pamiętam to 10% Może tu jest jakiś problem ze sie nie chce porządnie rozpalić . Nadmuch moc minimalna daj 22% moc maksymalna 39 kaloryczność na 5 kw taka bazowa , obrót co 2 min 5 s czas cyklu praca 20 s ,jak odpali to obserwuj jasnosć płomienia po odpaleniu i jak wzrasta moc no i na mocy maksymalnej , moc maksymalną ustaw na 19 kw .
  19. To wróć do tego co było wczoraj Musisz wygasić kocioł bo ci zasypało palnik , i załączyć od nowa .
  20. Myślę że nie ma sensu dawać niżej kaloryczności , najlepiej miałeś na 4.5 , moze teraz przytnij moc maksymalną na 19 kw i zobaczymy czy płomien się zwiększy .
  21. żaby Cię nie męczyć to zwiększ kaloryczność na 4..5 i idziemy spać . Jutro sobie odpal na 4.5 Nadmuch 38 , jak pochodzi chwile to spróbujemy z czasem cyklu praca dać na 30 s.
  22. Poczekajmy chwilę , z piec 10 minut
  23. Sprawdź filtr siatkowy przed pompą .
  24. Coś się spitoliło , wygaś palnik daj nadmuch na 38 i obrót co dwie minuty i odpal na nowo z kalorycznością 4 zobaczymy co będzie .
  25. To wrzuć mu tą kaloryczność na 4 według propozycji kolegi , po chwili będziemy nadmuch dostrajać ,gdyby sie popieprzyło to wrócimy do obrotu komory co 2minuty
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.