Skocz do zawartości

KonradC

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia KonradC

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Miesiąc później
  • Oddany Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Współtwórca
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Działać będzie tylko pytanie jak się zachowuje pompa . Kolejna sprawą jest gwarancja jak coś się stanie z pompa to zwala to na zbyt mała powiezchnie wężownicy... Chyba jednak trzeba będzie połączyć wężownic szeregowo, a solary puścić przez wymiennik...
  2. Ale po co nowy bojler jak ten ma raptem 3 lata czyli praktycznie nuwka i ma dwie wężownice. Nic mi niedawna wymiana zbiornika to poco taka propozycja? A właśnie przy takiej dużej inwestycji każdy pieniądz się liczy ... No nic odpowiedzi od Pana nie uzyskam, dziękuję za poświecony czas i pomysł z wymiennikiem. Może ktoś jeszcze zainteresuje się tematem i podpowie coś innego. Pozdrawiam Co Pan myśli o moim pomyśle?
  3. No o to pytałeś... Dobrze dziękuję za poświęcony czas, I reasumując jakie jest Pana zdanie zda to egzamin czy nie ? Czy jak ma Pan taką sytuację to zawsze stosuje dodatkowy wymiennik. Czy jeszcze jakoś inaczej rozwiązuje problem.
  4. Pompa 9 kw powiezchnia łączna 2.3m2 Więc powiedzmy ze jesteśmy na granicy
  5. 1.5 m2 300l Nie chce rezygnować z solarow bo po za sezonem grzewczym mam gorąca wodę za darmo.
  6. Nic jeszcze nie jest zamontowane dopiero jest w planach, chciałem zaczerpnąć informacji wcześniej po co potem przerabiać... Chciałem poznać opinię kogoś z zewnątrz bardzo dziękuję za zainteresowanie. Napewno w swojej pracy spotykacie się z takimi sytuacjami czy zawsze rozwiązujecie je dodatkowym wymiennikiem podłączonym równolegle? Czy uważacie ze mój pomysł może wogole wypalić ?
  7. Wiem że się nie zwiększy nie to chce osiągnąć. Producent pompy wymaga odpowiednią powiezchnie wężownicy po to by podczas ogrzewania wody wystarczająco schłodził się czynnik grzewczy jeśli mamy mała wężownice to szybko osiągniemy wysoka temperaturę na powrocie z wężownicy i pompa ciepła się wylaczy zanim zdąży nagrzać wodę w zbiorniku cwu, po chwili włączy się znów by dogrzać wodę A nie chcemy by się kilkukrotnie włączała podczas grzania wody to szkodzi pompie, podłączając w ten sposób zwiększę zład wody w obiegu wężownicy i pompa będzie grzała cwu do momentu osiągnięcia zadanej temperatury, napewno zwiększy się temperatura w buforze ale to ciepło zostanie później wykorzystane do ogrzewania domu . Pytanie czy takie rozwiązanie ma rację bytu?
  8. piękny schemat . Pozwoliłem sobie go troszkę zepsuć. Teraz będzie prościej zrozumieć o co mi chodzi.
  9. Chyba mnie Pan nie zrozumiał normalnie PC grzeje bufor w trybie ogrzewania domu, zawór 3- drożny przełącza na CWU pomijając bufor tak? I tu nic się nie zmienia jedyna zmiana to wpiecie powrotu z wężownicy przed bufor a nie za, (nie generuje to żadnych kosztow) . Czyli PC "zasysa" wodę z bufora ogrzewa ja podaje na wężownice z wężownicy woda trafią do bufora przez co nawet jak nie odda ciepła w zbiorniku CWU nie spowoduje wyłączenia pompy z powodu zbyt wysokiej temperatury powrotu.
  10. 0.8 m2 Dołożenie wymiennika generuje koszty i komplikuje układ. A czy naprzyklad wpięcie powrotu z wężownicy przed zbiornik buforowy by zadzialalo? Jak układ by się wtedy zachował?
  11. Witam . Posiadam zbiornik CWU z dwoma węzownicami, dolna większą wspułpracuje z panelami solarnymi. Górna mniejsza z kotłem chcę zastąpić kocioł pompą ciepła niestety wężownica jest zbyt mała żeby mogła dobrze oddać ciepło z pompy, zbiornik ma zaledwie 3 lata nie chce go wymieniać. Czy ktoś podpowie jak rozwiązać problem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.