Skocz do zawartości

szakallo

Stały forumowicz
  • Postów

    1142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Treść opublikowana przez szakallo

  1. I jesteś w tym miejscu o którym pisałem, Nie ma sensu ładować tyle kasy w PC Najważniejsze to wymień kocioł na jakiś dobry kondensacyjny - najlepiej jednofunkcyjny (dodaj zasobnik z dużą wężownicą pod PC) Kup PC Rotenso lub Kaisai do 10tyś zł i grzej nią do powiedzmy -5 dalej gazem Jak znajdziesz normalnego instalatora to w 20-25k zł wszystko zrobisz
  2. Jeśli chce nią ogrzewać cały rok - masz rację Jeśli chce tylko ogrzewać wiosna i jesień to za tą kasę jako dodatek do kotła na paliwo stałe moim zdaniem spoko pomysł
  3. Ogólnie to na te pompy zbierają pozew zbiorowy bo ludzie zakładali je normalnie w domach do tego jeszcze na styk z mocą i dodatkowo potrafili w Czystym powietrzu brać za nie nawet po 30-40k zł Nie dziwię się że chcą ich powiesić za jaja. Do grzania w temp do 0st fajna dodatkowa opcja do kotła na drewno itp (oszczędzisz trochę na opale) Nie musisz rozpalać czyścic (tylko z dwa miesiące w roku) pompa bedzie pracować bez wiekszego wysiłku więc może nie rozleci się za szybko
  4. Mój wykrywacz metali pięknie lokalizuje zakłócenia z falowników, jak jestem z 100m od falownika już pojawiają się lewe sygnały, tak samo pastuchy elektryczne
  5. Jak ktoś jeszcze się czai to paczcie na cenę https://www.olx.pl/d/oferta/pompa-ciepla-foxair-monoblok-9kw-powietrze-woda-r290-CID628-ID19xRHE.html?search_reason=search|promoted Podpowiem że już trochę na internecie jest danych i coś tam można jeszcze wysterować w tych pompach
  6. Ale mówimy o rachunku ekonomicznym a nie to że oszczędzi 5kWh bo zaświeciło słońce. Za pompę ma 4-5 lat na gaz co będzie z pompą po 5 latach kto wie? Osobiście uważam że lepiej założyć dobre dwie klimy jeśli już ma gaz. https://onninen.pl/produkt/IMMERGAS-Zestaw-pompa-ciepla-hybrydowa-monoblok-4-kW-z-kotlem-jednofunkcyjnym-24-kW-zasobnik-CWU-200l-99000149,433119 Dodatkowo jak padnie to nie ma ogrzewania wcale a niby ma 2 urządzenia Sam kocioł gazowy +zasobnik ma za 8-9k zł Pompa split po kosztach za 5-6k zł ma jeszcze jakiś sens na sezon ale droższa nigdy się nie zwróci do tego często biorą po 600-1000zł nawet za przegląd roczny PC to też sporo kasy które w gazie znikłoby https://www.olx.pl/d/oferta/pompa-ciepla-split-aux-8-kw-nowa-CID628-ID19wQmt.html?search_reason=search|organic
  7. Jak ma 2-3kW to na nic mu takie pv do grzania PC
  8. Nie wiem jak duży dobrze ocieplony ma dom ale u mnie gdyby nie PV na starych zasadach to PC byłaby ekonomicznie bez sensu. kocioł gazowy i tak musi kupić ( opłaty za przyłącze rocznie to około 600zł rocznie) teraz dolicz koszt PC z montażem po kosztach to około 10k zł U mnie za sam gaz Co+CWU wychodziło około 2500-3000zł rocznie przy 5osobach i 120m2 Jeśli nie ma PV na starych warunkach to bardziej myślałbym o klimatyzacji żeby latem chłodzić w domu a jak dobrą kupi to grzać będzie ekonomiczniej niż duża pompa przy 0+- temperaturach wiosna-jesień Jeśli już chciałby samą PC to jeszcze powiem spoko ale hybryda pc+gaz uważam że przerost formy
  9. Jeśli masz PV na starych zasadach to montuj jeśli nie to tylko dobry kondensat gaz, pc jest tu bez sensu
  10. Ja polecam WITA w dobrych pieniądzach można wyrwać Porządna jakość - może nie polska firma ale robione w Polsce
  11. Wszystkie jakie są do grzania klimy mają inwerterowe sprężarki
  12. Straszny chlew w rotametrach masz? Może wymiennik w pompie masz zawalony szajsem i nie działa wymiana jak trzeba Jeśli grzeje dobrze cwu ( pytanie czy to nie grzałka) a nie dogrzewa domu to musisz bawić się w regulację krzywej grzewczej podnieś warunki o jeden stopien i poczekaj z dzień i powtórz jeśli nadal masz za zimno Co do godzin to jest ok raczej bo pompa pracuje na mniejszej mocy i ma wiekszy COP Czy brak komfortu pojawia się tylko przy większych mrozach czy też masz za zimno jak jest np +1stC
  13. Jeśli nie będzie brakowało mocy to i wentylatory nie będą wyły
  14. Wermikulit ogólnie jest lepszy bo lekki, łatwy w cięciu i nie pęka sam od temperatury
  15. Mój Rotenso 3,5kW ma 20dB na minimum a Daikin 21dB Widzę że ten 7,0kW ma 25dB Rotenso - Daikin 7,1kW 33dB Prawda jest taka że co z tego że cicha jednostka wewnętrzna jak nie grzeje - jeśli ma grzać to musi dmuchać a na cuda na wentylatorach bym nie liczył bo to kosmetyka między producentami.
  16. A co się dzieje przecież to razem spięte z CO na zaworze 3d daj jakieś zdjęcia
  17. Dziś praktycznie każdy wkład z wysoką sprawnością ma okładzinę izolacyjną, energię odzyskuje się dopiero z rury. Może nie bedzie tak źle Nie wiem jak wygląda twój wkład w środku, pomyśl sam jak to obłożyć aby się nie przewróciło i ładnie wyglądało Są na internecie płyty w jednym kawałku tylko pociąć i umiejętnie je zestawić u mnie w Thormie mam taką okładzinę wszystko stoi samo nic nie kleisz tylko samo się zapiera i klinuje
  18. Oczywiście - chodziło mi tylko że są takie monobloki z klimą Ja mam Rotenso Imoto 3,5kW w salon+kuchnia ( około 45m2) i daje radę grzać do -15-20 od biedy spać też by się dało ale do sypialni bym nie zamontował (jestem wyczulony na hałas w nocy - denerwuje mnie wirnik w pompie akwariowej w pokoju obok ) - ostatnio cały zestaw do montażu widziałem za 2200 brutto to ostatnia chwila na tanie zakupy bo zima się kończy za 3miesiące będzie po 3 tysiące za sam klimatyzator https://allegro.pl/oferta/klimatyzacja-rotenso-imoto-x-3-5kw-zestaw-3m-15315280398?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=freelisting
  19. Są takie wynalazki https://wentylacja24.pl/img/upload/products/Monoblok/gallery/Monoblok_3.jpg Dodatkowo taka klima co podałeś 7kW to trochę za dużo, lepiej kupić dwie za te same pieniądze ale np 3,5kW Sporo osób chwali Kaisai tylko te droższe modele do grzania
  20. Wszystko zależy ile i jak wykonana jest rura spalinowa oraz jak ciepło może się wydostać do pomieszczenia, wyłożenie komory szamotem skutecznie ją i tak zaizoluje. Ciepło w 80-90% będzie się wydostawać tylko przez szybę i rurę spalinową, teraz tylko musiałby pomyśleć jak się dobrać do rury Osobiście uważam że zrobienie prowizorki z szamotu jest najmniej kłopotliwe i tanie , a łatwo sprawdzisz czy coś to będzie w stanie nagrzać
  21. Jedyne sensowne rozwiązanie to cegła szamotowa do środka aby zmniejszyć wymiary i przy okazji moc. Palić delikatnie aby jak najmniej uciekło w komin Pozostaje jeszcze prucie wszystkiego i nowe
  22. Wykładnią? Jak w tym kraju od zawsze zadłużamy się zewnętrznie a nie potrafimy zrobić normalnych obligacji dla obywateli. Polecam zapoznać się np z taką Japonią i jej zadłużeniem. Po prostu w Polsce nie rządzą Polacy, moim zdaniem.
  23. Rozkład gausa mamy praktycznie taki sam jak wszyscy w Europie więc nie wiem dlaczego uważasz że u nas miałoby być inaczej, to położenie Polski sprawia że musimy walczyć ze wszystkimi w koło o swoje.
  24. No o tym nie pomyślałem, ale coś więcej na pewno
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.