-
Postów
1142 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
19
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez szakallo
-
Społeczeństwo jest moim zdaniem przeciętne lecz jak wszędzie trafiają się przebiegli i sprytni którzy potrafią wykorzystywać dobrodusznych i wierzących we wszystko ludzi, dlatego mamy taką polaryzację w Polsce.
-
Wiem że często naciągam i przejaskrawiam moje spostrzeżenia ale to w celu jedynie uwidocznienia tego że jest zbyt wiele zbiegów okoliczności aby to było prawdą. Nie wierzę też że rządzą nami sami idioci, raczej ludzie którzy takich grają aby nic nie było wiadomo i nikt ich za rękę nie złapał.
-
Nie mówię o tym aby panikować tylko żeby nie wierzyć w to że pozwolą nam żyć za darmo, to państwo żyje z naszych pieniędzy, więc im drożej kupisz tym więcej trafi do Urzędu skarbowego. Przypominam Ile lat minęło od tymczasowego wprowadzenia 23% podatku VAT na 3 lata.
-
Bobry same nie dadzą rady, rolnicy walczą z nimi na KAŻDY sposób. Wystarczy pooglądać Wolne Rzeki Tu np jak "naprawia" się w Polsce rzeki Rzeka ( jak niby miałoby nie być suszy jeśli cały deszcz od razu jest odprowadzany z całego obszaru zlewni?) Nie zgadzam się co prawda ze wszystkim co mówią ale jedno trzeba przyznać że robią dobrą robotę o6483256 Nie uważasz że to jest robione specjalnie aby nie było wody?
-
Od końca czerwca 2027 będzie obowiązywał wszystkich EUDR Firmy takie jak TÜV SÜD Polska, SGS czy Bureau Veritas oferują w Polsce usługi weryfikacji i audytów zgodności z wymogami EUDR. Myślicie że mali producenci pelletu którzy będą musieli zapłacić kilkadziesiąt tysięcy rocznie za certyfikację wyłożą tą kasę z własnej kieszeni? Powiem tylko tyle, trzeba być bardzo naiwnym aby myśleć że cena pelletu będzie taka sama.
-
Jeśli wziąć pod uwagę to kto stał za Wodami Polskimi to nie zdziwiłbym się że też.
-
Nie potraficie łączyć punkcików? Im mniej wody tym lepiej bo tym łatwiej powiedzieć że trzeba za nią płacić więcej. To jest powolne gotowanie żaby, można to zrozumieć, wystarczy zobaczyć ilu ludzi w Polsce z Rządu odważyło się skrytykować Izrael za ludobójstwo w Gazie.
-
Wiesz dlaczego jest susza? Bo praktycznie wszystkie rzeki są regulowane, robi się z nich kanał który odprowadza wodę do morza, jeszcze 30lat temu na wszystkich polach działały zastawki na kanałach melioracyjnych które miały zatrzymywać wodę jak najdłużej. Teraz to wszystko jest zniszczone i zaniedbane. Polecam ci zapoznać się z tym jak bardzo osuszono Polskę w ciągu 50lat. Niemcy maja taki sam jak nie większy problem Taki przykład np. Dla przykładu w 2023 r. średnioroczna suma opadów wynosiła 656,2 mm i była wyższa od średniej wieloletniej (1991-2020) o 7%
-
To nie jest cywilizacja zachodu lecz bliskiego wschodu a dokładnie Izraela, wystarczy znać historię tego co dzieje się w palestynie aby zrozumieć jak bardzo to zaczyna przypominać Polskę. Przypominam że to Izrael niszczy studnie z wodą pitną w celu wysiedlenia i zniechęcenia Palestyńczyków. U nas jak ktoś nie wie wody polskie też należały na początku to Izraelskiego Tahal ale zrobiło się głośno i zmieniono właściciela. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/izrael-niszczy-cysterne-wyremontowana-przez-polska-akcje-humanitarna-to-lamanie-praw/ndlh9 Przypomina że zbiornik miał ponad 2 tysiące lat https://www.pap.pl/aktualnosci/izraelskie-wojsko-ostrzelalo-punkt-dystrybucji-wody-w-gazie-atak-nazywa-bledem
-
Kominek z płaszczem wodnym jako zwykły
szakallo odpowiedział(a) na asnyk temat w Kominki, kozy i inne piece
Oczywiście że jest sens, jaki to wkład. Rozważ ubłożenie w środku wkładu płytami szamotowymi albo z wemikulitu Jedyne pytanie to ile masz tej rury którą możesz złapać trochę ciepła zanim ucieknie w komin- 10 odpowiedzi
-
- kominek
- płaszcz wodny
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Sprzedam wentylator wyciągowy oraz palnik do kotła MPM DS
szakallo odpowiedział(a) na Kamil81 temat w Ogłoszenia drobne
do jakiego to kotła? moc -
Zaraz okaże się że warto robić oszczędności zamiast lokaty w pellecie albo węglu
-
Magazyn energii - dołożenie
szakallo odpowiedział(a) na Kliwer temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
😱Co 20% oddają ? Kiedyś uważałem że te 30 - 20% w starych warunkach to złodziejstwo -
Bardzo możliwe, albo jeden robi a inni sprzedają
-
Zasięgnąłem trochę informacji od AI i wychodzi że jednak coś będzie ale nie wiem dokładnie jak bardzo to utnie małych producentów pelletu Od 2027 roku, w obliczu nowych regulacji unijnych, znaczenie certyfikatów wzrośnie jeszcze bardziej. Pellet "no-name" (bez certyfikatu) może być traktowany przez urzędy jako paliwo niespełniające norm środowiskowych, co może wiązać się z utratą statusu paliwa zeroemisyjnego. KZR INiG: Polski system certyfikacji, coraz powszechniejszy wśród producentów biomasy. Jednym słowem bez nowego certyfikatu bedziesz płacił ETS za pellet
-
Czy ktoś się orientuje czy to prawda że od nowego roku sprzedaż peletu tylko przez producentów z specjalnym Europejskim certyfikatem który będą wydawać EU urzędy certyfikujące podobno tylko w Niemczech ?
-
Wszystkie splity do 12kW wypadają do końca tego roku Brać jak ktoś myśli nad PC w normalnych pieniądzach, split to same plusy jeśli dobrze zrobione rury od gazu.
-
Najlepsze jest ocieplanie od zewnątrz i nic innego tego nie pokona. Likwidujecie mostki na stropach, słupach itd a te wdmuchiwanie i pianki do szczelin to taka proteza
-
Ile czasu mu to zajmuje zazwyczaj u ciebie? Zastanawiam się czy nie myśleć o jakimś buforku żeby nie wyziębiało za mocno instalacji
-
Niestety do defrostu potrzebny chyba że jest grzałka
-
Sprzedam rekuperator Ostberg HERU 160T + sterownik dotykowy IQC
szakallo odpowiedział(a) na pralasant temat w Ogłoszenia drobne
A cena gdzie? -
To bufor który się nie miesza kiedy nie trzeba przy grzejnikach z termostatami
-
-
No właśnie i teraz pytanie czy nie lepiej mieć bufor na samym powrocie bo całe ciepło z wymiennika od razu będzie sżło na instalację
-
Ale im większa delta tym lepiej zachodzi wymiana i mniejszy potrzebny Zastanawiam się np czy nie lepiej kupić czystego glikolu z 50l i wlać do instalacji
