Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja Forum


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Kochany adminie! Rozumiem- zmiany, ale po co "ulepszać" to co już było dobre?

Przykład: "Wyświetl nową zawartość" poprzednio wyświetlało się w pojedynczych

wierszach i widać było naprawdę dużo jednym rzutem oka bez przewijania. Dziś- niestety, bez dłuższego przewijania ani rusz... No i przeczytane (wszystkie) odznaczało się wygodnie, dziś trzeba szukać tego polecenia schowanego gdzieś na samym dole po wspomnianym przewijaniu. I na dodatek nie działa od razu...

Ech.. te poprawki. Intencje dobre, efekt taki sobie. Znowu trzeba się przyzwyczajać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mniej przejrzyście niż przedtem.Jeśli to zmiany tylko kosmetyczne to wkurzające jest to,że coś co dobrze funkcjonuje i nikt nie zgłasza uwag zmienia się co roku.

Ale jak komuś nie pasuje zawsze może zmienic forum :rolleyes:

 

Prawa strona zajmuje zdecydowanie za dużo miejsca(artykuły,wydarzenia itd.).

Edytowane przez gonzo2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest jak się wydaje. Forum funkcjonuje na zewnętrznym skrypcie IPB (to nie ja piszę główną część forum, ja tylko dostosowuje je do wymagań użytkowników i swoich). Skrypt ten jest aktualizowany przez jego autorów. Poprawiane są błędy, wydajność, bezpieczeństo, dodawane nowe funkcjonalności i zmieniane stare wg sugestii wielu milionów użytkowników tego skryptu. Wiadomo, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i stali użytkownicy te zmiany widzą i czasami ich nie akceptują.

 

Z drugiej strony oprócz powiedzenia "po co zmieniać coś co dobrze działa" funkcjonuje także drugie "kto nie idzie do przodu się cofa". Ze względu na fakt, iż informatyka akurat jest dziedziną wyjątkowo szybko się rozwijającą w tym wypadku ważniejsze jest to drugie.

 

Kolejną sprawą jest fakt, że producent skryptu IPB z biegiem czasu kończy wsparcie techniczne dla starszych wersji i niejako wymusza aktualizację do wersji nowszej.

 

I po ostatnie większość właścicieli for opartych na skrypcie IPB (jest to dość popularny skrypt) także aktualizuje swoje fora, co generalnie powoduje, że obsługa różnych for jest bardzo zbliżona. Gdybyśmy "zostali w tyle" użytkownicy przyzwyczajeni do nowych wersji narzekaliby na tą.

 

Tyle :) Wszelkie sugestie czytam i staram się w miarę możliwości reagować (usunąłem "bloczki" z prawej strony, które faktycznie były nieco za szerokie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wydarzenia wrócą, ale w innej nie zakłócającej korzystania z forum formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara "skórka" niestety nie działała z nową wersją skryptu. Być może wkrótce udostępnię wybór także skórki "standardowej" (takiej jak tutaj: http://community.invisionpower.com/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale wydaje mi się że czcionka szara zlewa się z tłem. Np.przełączanie stron tego samego tematu czy stopki.

Albo jeszcze słowo "Zgłoś" prawie tego nie widać.

Na obu laptopach prawie to nieczytelne i trzeba wytężać wzrok. To po prostu męczy na dłuższą metę.

 

 

Bez obrazy ale ja lubię poprzednią prostotę. Teraz jest wszystko rozwleczone i nieproporcjonalne. Nadmiar szkodzi.

Edytowane przez rpc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam chrome ale nie wiem dokładnie co się dzieje - u mnie nie ma żadnych nieprzewidzianych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Pomimo, iż moja aktywność na tym forum jest mizerna, to jednak bardzo często, od jakiegoś czasu, tu zaglądam i zawartą tutaj wiedzę staram się chłonąć i wcielać w życie. Moim głównym narzędziem jest telefon. Niestety, obecna wersja chyba nie jest przystosowana do tego. Na moim androidzie i operze mobile nie ma już takiego komfortu korzystania z forum, jak było to wcześniej.

Czy jest jakaś szansa na przystosowanie tego forum do niskich rozdzielczości i pozbawienia go wtedy wszelkich niepotrzebnych graficznych wodotrysków? Znacząco ułatwiłoby to korzystanie wszystkim komórkom i palmtopowcom.

 

Pozdrawiam cieplutko

Komor

 

ps. wypalcowane na galaxy ace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie wyłączył się styl Mobile - być może o to chodziło - można go sobie włączyć na dole strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie wyłączył się styl Mobile - być może o to chodziło - można go sobie włączyć na dole strony.

Dziękuję

I o to chodziło:) Człowiek uczy się całe życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatal error: Call to undefined method skin_ucp_9::__f__926cc2a35d5374dd8ce28b7d3b2eee1d() in /cache/skin_cache/cacheid_9/skin_ucp.php on line 1506

 

przy grzebaniu w profilu

A coś więcej? Nie umiałem odtworzyć tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatal error: Call to undefined method skin_ucp_9::__f__926cc2a35d5374dd8ce28b7d3b2eee1d() in /cache/skin_cache/cacheid_9/skin_ucp.php on line 1506

 

a więc

prawy górny róg. Z menu klikam na zalogowanym profilu w moim przypadku rpc

potem wybieram opcję profil

a następnie edytuj profil - opcja trochę niżej po prawej stronie od góry

 

błąd się powtarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało to poprawione tuż po informacji rpc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wyświetleniu nowej zawartości wybieram temat do przeczytania, czytam, przechodzę do innego.

Chcę za chwilę wrócić do poprzedniego i... nie ma go już na liście, trzeba go szukać wśród działów

a nie zawsze pamiętam, gdzie był. Czy w "starej" zawartości też tak było z tym znikaniem?

Musi znikać po jednorazowym przeczytaniu, bo już nie jest "nowy" ?

 

Przy okazji prośba: czy nie dałoby się przywrócić poprzedniego sposobu oznaczania forum jako przeczytanego- na górze spisu tematów, kiedy napis "wyświetl nową zawartość" zamieniał

się na "oznacz jako przeczytane" i robiło się to jednym kliknięciem? Do dziś ręka leci mi na górę do oznaczania przeczytanych a tu trzeba przewijać na sam dół i klikać dwa razy... HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie na liście nowych tematów jest menu z możliwością wyboru:

"Nieczytana zawartość" - z tej listy tematy znikają po przeczytaniu i powrocie do listy

"Nowe posty od ostatniej wizyty" - podobnie jak wyżej ale zawiera posty od ostatniej wizyty (zarówno przeczytane jak i nie) - ta lista czyści się dopiero podczas kolejnej wizyty na forum (dokładniej po 15 minutach bezczynności na forum)

"Ostatnich x czasu" - tutaj wiadomo - wyświetla wszystkie posty w wybranym okresie czasu

 

Rozwiązaniem może być wybranie opcji, którą pogrubiłem.

 

Opcja "Oznacz forum jako przeczytane" jest dostępna u góry forum (obok przycisku "Napisz nowy temat"). Nie przypominam sobie sytuacji, kiedy napis "Wyświetl nową zawartość" zamieniał się na "Oznacz forum jako przeczytane". Ew. proszę o wskazanie gdzie mam tego szukać (tutaj jest stare forum - dostępne tylko w celach archiwalnych: http://forumold.info-ogrzewanie.pl/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie konkretnie? Chodzi o te 2 ikonki na samej górze forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.