Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja Forum


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... To chyba siła działa siła sugestii - forum jest już praktycznie takie jak poprzednio. Ale cóż - spróbuję coś jeszcze w tym zakresie poprawić.

Hej, a gdzie można sprawdzić swoje ostatnie tematy/posty?

Był poprzednio taki Asystent w profilu własnym i on dawał pojęcie o ostatnich 10ciu wypowiedziach na forum...

Nie zabierajcie tej opcji, bo była b.przydatna szczególnie jak dużo się forowało :(

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry obok tekstu "Jesteś zalogowany jako" jest trójkącik, w który należy kliknąć aby rozwinąć menu - w nim jest pozycja "Moja zawartość". W wolnej chwili pomyślę aby "wyciągnąć" to gdzieś w łatwiej dostępne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry obok tekstu "Jesteś zalogowany jako" jest trójkącik, w który należy kliknąć aby rozwinąć menu - w nim jest pozycja "Moja zawartość". W wolnej chwili pomyślę aby "wyciągnąć" to gdzieś w łatwiej dostępne miejsce.

Sam tłumaczę z ang więc wiem jakie czasami ko(s)miczne słowotworki wychodzą, ale 'moja zawartość' zdecydowanie brzydko pachnie :(

Może raczej 'moja aktywność' , czy też 'moje wpisy' , najlepiej 'moje posty i tematy' :)

Dzięki za cierpliwą zawartość :D

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie jest "standardowe" tak więc jest to identycznie jak na 99% innych for ipb (z angielskiego "my content") - wyłamywanie się spowoduje tylko zamęt u korzystających z wielu forów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Contents' tłumaczy się również jako 'Spis treści' albo 'Skład' czy 'Wypełnienie' - bo naprawdę to Tłumacz decyduje o językowej czystości przekładu!

W tym przypadku akurat to polski język jest ofiarą takiego automatycznego tłumaczenia :( bo np. moja zawartość to narządy wewnętrzne i treść jelitowa - podejrzewam, że dotyczy to 100% uczestników Forum...

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem tłumaczeniem zajmuje się pełna społeczność, która tego typu "niuanse" rozpatruje - na pewno nie jest to "automatyczne" tłumaczenie. Dokładnie to jest "content" a nie "contents". Mi np. kojarzy się to dokładnie z tym z czym powinno się kojarzyć :( Z moim wkładem w zawartość forum :D

 

Generalnie postulat nie zostanie uwzględniony ze względu na pewną standaryzację skryptów forum i ich tłumaczeń - nie ma potrzeby aby opcje nazywały się inaczej na różnych forach.

 

Tego typu rzeczy można zgłosić ew. zgłosić w polskim "supporcie" skryptu IPB. Dokładnie tutaj: http://forum.invisionize.pl/forum/84-bledy-spolszczen/

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - przyjmuję do wiadomości, choć nadal NIE BEZ wątpliwości :(

 

A może inni Uczestnicy będą mieli coś do powiedzenia w tej drobnej choć istotnej dla zrozumiałości tej opcji przez nowoprzybyłych!

 

A swoją drogą serdeczne GRATULACJE z okazji 20tys Forumowej braci :) Sprawy tu poruszane są aktualne dla ogromnej części mieszkańców naszego kraju choćby z powodu jego położenia na globusie i cen energii :D

 

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dodatek, który pozwala po najechaniu kursorem myszki na temat w liście tematów zobaczyć pierwszy i ostatni jego post bez konieczności wchodzenia w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wstawiać filmy?

Kilka razy bez sukcesu próbowałem wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy np. z youtube są wyświetlane automatycznie - wystarczy wkleić do postu link. Np:

 

 

Natomiast filmów bezpośrednio na forum (jako załączniki) wstawiać nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Contents' tłumaczy się również jako 'Spis treści' albo 'Skład' czy 'Wypełnienie' - bo naprawdę to Tłumacz decyduje o językowej czystości przekładu!

 

Generalnie postulat nie zostanie uwzględniony ze względu na pewną standaryzację skryptów forum i ich tłumaczeń - nie ma potrzeby aby opcje nazywały się inaczej na różnych forach.

 

Rację ma kolega Adamasz. "Content" to przede wszystkim "treść". Definicje słownikowe (Longman Contemporary English):

 

  • "things that are written in a letter"
  • [singular] "the ideas, facts, or opinions that are contained in a speech or a piece of writing"

"Zawartośc" to wtedy gdy mowa o fizycznym pudełku, albo substancji.

 

To, że gdzie indziej bywa źle, nie jest dobrym argumentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że niestety "Moja treść" może się kojarzyć identycznie :D Adamasz pisał coś o treści jelitowej :(

 

Problem z tym tekstem jest taki, że nie może to być słowo zbyt długie a np. Moje posty odpadają, bo to nie tylko posty się tam wyświetlają a także np. wydarzenia z kalendarza.

 

I jeszcze tak na poparcie mojego stanowiska:

http://sjp.pwn.pl/szukaj/zawarto%C5%9B%C4%87

 

Zawartość to i owszem treść artykułu lub książki ale też "to, co się w czymś znajduje" - można oczywiście interpretować, że "Moja zawartość" to zawartość mnie, ale jednak tekst nie jest "Zawartość mnie" a "Moja zawartość" co jednak pewną różnicę stanowi.

 

Z tego samego słownika można także się dowiedzieć, że treść to bardziej istota zawartości a nie jej forma (treść = "to, co jest zawarte w czyjejś wypowiedzi; też: to, co przekazuje odbiorcy dzieło sztuki, w przeciwstawieniu do formy").

 

A wg mnie tutaj bardziej pasuje słowo zawartość niż treść (ponieważ link nie wyświetla żadnej kwintesencji tego co na forum zamieściliśmy a po prostu wszystko co na forum zamieściliśmy).

 

A skojarzenia - cóż - każdy ma inne :) Jak pisałem mi w życiu by nie przyszło do głowy skojarzyć linka "Moja zawartość" z zawartością mojego ciała :)

 

Chociaż już tytuł strony np tej: https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&mid=2 ("Zawartość użytkownika marcin") jak najbardziej podpada pod to co podnosicie i zostanie zmienione na "Zawartość dodana przez użytkownika ....". Tutaj "użytkownika marcin" niepotrzebnie zastępuje domyślne ("forum").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za dogłębne przedstawienie stanowiska. :( A może jakiś konkurs na odpowiednie określenie? W takich przypadkach trzeba po prostu coś wymyślić i zaproponować zgodnego z duchem języka, co publiczność zaakceptuje. Nie można niczego tłumaczyć wprost. Swego czasu clipboard = schowek to był absolutny strzał w dziesiątkę, choć przecież nie jest to dosłowne tłumaczenie.

 

PS. Starsi użytkownicy pamiętają pewnie "mlaskanie" myszą, zwłaszcza koszmarny "dwu-mlask". Pewnie w bibliotekach są jeszcze książki z taką terminologią...

 

(Moim zdaniem "moje wpisy","moje posty" mogłyby być, bo kalendarz to tylko gadżet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A skojarzenia - cóż - każdy ma inne :) Jak pisałem mi w życiu by nie przyszło do głowy skojarzyć linka "Moja zawartość" z zawartością mojego ciała :)

 

Chociaż już tytuł strony np tej: https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&mid=2 ("Zawartość użytkownika marcin") jak najbardziej podpada pod to co podnosicie i zostanie zmienione na "Zawartość dodana przez użytkownika ....". Tutaj "użytkownika marcin" niepotrzebnie zastępuje domyślne ("forum").

 

Skojarzenia jw zostały podsunięte przez moją Rodzinę płci niebrzydkiej i natychmiast obśmiane haniebnie :(

Jednak Twoja nowa fraza: 'Zawartość dodana przez użytkownika marcin' brzmi całkiem sensownie i leksykalnie ok :D nawet dla prof.Bralczyka czy Miodka (a do nich mnie moje Panie polonistki odsyłały).

 

Chyba ten temat jest wyczerpany a co do filmików z YT to doskonałe jest takie linkowanie umożliwiające widok w okienku dyskusyjnym!

 

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się stworzyć ideału, który odpowiadałby wszystkim. Na skutek sugestii użytkowników forum jest teraz zdecydowanie mniej czerwone i "ostre" niż przed aktualizacją. Być może udostępnimy także "standardową" skórkę IPB i będzie wybór.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum ogólnie dla nowego użytkownika może i ciekawsze ale obsługa i poruszanie się po nim -KIT. Lubię wyszukiwarkę Google a nie Onet czy WP. Jak nie wiadomo o co chodzi to zajrzyjcie na te wyszukiwarki. I w cale nie jest to reklama!!!! Jakoś STARE lepiej mi podchodziło.

Edytowane przez yozik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia - opcje w 90% stare są, czasami w innych miejscach. Wyszukiwarka google dostępna na stronie głównej (po wpisaniu tekstu w okienko wyszukiwarki domyślnie szukamy tematu przez google właśnie).

 

Komunikator jest w górnej belce (menu obok nazwy użytkownika). Top 10 użytkowników dnia jest praktycznie w tym samym miejscu (link "Najaktywniejsi użytkownicy dzisiaj" na dole strony głównej forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza funkcja [ NAPISZ ] pod oknem posta?Może powinno być [ WYŚLIJ ] w końcu klika się to po uprzednim napisaniu (posta). NIE PODOBA MI SIĘ!!!!! Proponuję stworzyć opcję wyboru kształtu forum STARE/NOWE. Co do tych wyszukiwarek to chodziło mi o ich kształt i odniesienie do NASZEGO ( myślę że mam prawo tak napisać ) forum.

Edytowane przez yozik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stare" forum już nie istnieje i nie ma możliwości stworzenia opcji wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.