Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ta beczka była z oleju przepracowanego i ją osobiście wypalałem na ognisku a nie chciało mi się jej malowac .

Dlatego tak wygląda.

Temperatura podajnika jest w okolicach 27-28*C alarm mam na 65*C i wtedy awaryjne spychanie opału.

Fotki wstawie wieczorem jak mi czas pozwoli poniewaz dzisiaj u mnie nie ma prądu od 8 rano do ?

Ale dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pierwsze prace zostały poczynione czyli zamontowałem podajnik do pieca.

Musze jednak dowiercić trochę otworów na płycie ponieważ bardzo miele długo w miejscu a dopiero jak dodam wiania to zaczyna podnosić temperature.

Jeszcze jest pare drobnych mankamentów do wyeliminowania ale ogólnie jest dobrze. :)

Pojemnik oczywiście tymczasowy z beczki 60l.Czekam na zrobiony.

Dzisiaj palenie odbywa się od 9 rano narazie jest ok.

Wstawiam pare fotek narazie robocze a kosmetyka troszeczke pózniej.

Motoreduktor zmodziłeś jak do pieca 100kw :D , ale rozumie to bo robi się z tego co jest pod ręką. Jak byś zobaczył ten motoreduktorek-miniaturkę który mam w swoim piecu to pękłbyś ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie nie wzorował na innych bo będą różne rozmiary i różne otwory

 

jak już palnik jest w kotle ilość powietrza tzn napowietrzanie konkretnej dawki możesz dostosować za pomocą samochodowej sondy lambda, lub analizatorem jak masz do takowego dostęp. Tak samo dysze powietrza wtórnego bez analizy tego co wylatuje czopuchem a ni rusz. Napięcie na sondzie w optymalnych warunkach to 10-15mV. Jak dobierzesz parametry pod 25kW to przy 10kW będzie nadmiar powietrza i duże straty.

no i tam na przeciwległej ściance kotła względem palnika, dąłbym jakąś płytę szamotową bo z czasem może ją przepalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje wylot strugi ognia. Patrząc na ostatnie czyli 4 zdjęcie cegła szamotowa, która leży po skosie z prawej strony zasłania na "chwilę obecną" właśnie tyn wylot z palnika? czy może jest on położona w tym miejscu na stałe, a wylot jest w innym miejscu albo odbywa się to na innej zasadzie?

p.s. cegły szamotowe to najzwyklejsze jakie są do nabycia w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wylot jest do góry bliżej tej cegly natomiast ta cegła jest położona na stałe i ma za zadanie pierwsza ochrone od ognia na płaszcz.

Cegly szamotowe to sa normalne o grubości 30 mm i temperatura 1350*C cena 2,40 zł sztuka.

To jest palnik mniejszy na okres już wiosenno letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Nagrałem krótki filmik narazie poniewaz nie było czasu na nic dłuższego.

Ale opisze troszeczke jak sie sprawuje już w kotle.A więc zaczne od temperatur narazie z racji ze jest ciepło więc pale na 55*C na kotle a do domu na 4d jest 50*C

Do tego bojler 250l z jedną węzownica calos obecnie zasila ok 200m2

Histereza ustawiona na 1*c

Kocioł po postoju potrzebuje na dojście do zadanej wraz z bojlerem ok15 min.natomiast bez bojlera 7 min spada przy bojlerze o 7*C a bez o 4-5*C

Temperatura w ostatnie 3 noce to -2 *C

Spalanie -miał podobno 24----Doba 18KG popiół ładny siwy wypalony bez kalafiorów.

Małe ilości sadzy są ale nie jest przyczepiona tylko sobie leży do pozamiatania

Na 24h popiołu 2 małe brytwanki do ciasta

Ustawienia to nadmuch 26%----------czas między podawaniem 160s------------------podtrzymanie dmuchawa 25s co 30 min krotnośc w podaniu x 2-----------warunki spalania paliwo powietrze ok 1V

Wszystko narazie jest jeszcze w warunkach lekkich przeróbek dlatego sam kocioł jest tylko ocieplony a zbiornik narazie z beczki po płynie 60l

Najważniejsze że już pali i jest dość zadawalająco.

Do tego zestawu zrobione mam 2 płyty paleniskowe

Obecna w piecu jest na lato do bojlera i takich temperatur jak teraz do domu moc jaka potrzebuje do pracy ciąglej to ok12-14 kW

Natomiast na zime mam płyte ok 30-35 kW

Natomiast wracając do poprzednich wypowiedzi to na dzień dzisiejszy wiem że u mnie nalepszy jest deflektor szamotowy o srednicy 350 mm i PW skierowane w plomien pod niego.

Jest najlepsze spalanie nie ma sadzy i kocioł reaguje na temperature bardzo szybko.W pierwszy dzień przy pełnej zabudowie szamotem musiał mieli ok 30-40 min aby osiągnąc zadaną i duże wywalał z palnika sadzy poniewaz wszystko szlo na jedną ściane płaszcza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam'

Witam po dłuższej przerwie.Czas skończyć przeróbke pieca a mianowicie pojemnik na opał.

A więc kupiłem blache 2 mm i spawam zbiornik taki jak pasuje do mojego podajnika czyli troche kręty i otoczenia

Zasyp to ok 150 kg

Zbiornik po skończeniu pomaluje na kolor niebieski RAL 5010 :)

post-21309-0-29431900-1306993726_thumb.jpg

post-21309-0-93257100-1306993745_thumb.jpg

post-21309-0-40483000-1306993768_thumb.jpg

post-21309-0-48557800-1306993803_thumb.jpg

post-21309-0-41979100-1306993825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawam od środka bo mam mniej szlifowania a przetop tak jest ok jeszcze z wierzchu muszę jechać tarczą papierową.

A kolor czy ulobiony ? nie tak wyszło i tego się trzymam.Piec blachy na ociepleniu i pojemnik w tym kolorze natomiast podajnik, obudowa i przód pieca koloru czarnego.

Jak skończe wszystko to napewno wstawie fotki. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Zainteresowanych :unsure:

Wiem że pytanie które chce zadać to nie w tym dziale ale zaryzykuje.

Prosze o wypowiedzi ludzi którzy palili lub palą Czeskim ekogroszkiem jak sie sprawuje jako opał czy szybko podnosi temperature czy jest dużo popiołu itd.

Pytam ponieważ u mnie jest taki na składzie 21800 po 450 zł. Niewiem czy zaprzątać sobie nim głowe.

Kupiłem na próbe ale to nie jest wiarygodne ponieważ nie ma odbioru.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku zaryzykowałem i kupiłem czeski eko. Jestem zadowolony, sezon zamknąłem 4t, kocioł 17 kw, ok. 120 m2 do ogrzania. Popiołu trochę więcej, co do temperatury może trochę dłużej trwało dochodzenie do zadanej ale przy sterowniku z pidem i czujnikiem pogodowym trudno mi to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Zainteresowanych :unsure:

Wiem że pytanie które chce zadać to nie w tym dziale ale zaryzykuje.

Prosze o wypowiedzi ludzi którzy palili lub palą Czeskim ekogroszkiem jak sie sprawuje jako opał czy szybko podnosi temperature czy jest dużo popiołu itd.

Pytam ponieważ u mnie jest taki na składzie 21800 po 450 zł. Niewiem czy zaprzątać sobie nim głowe.

Kupiłem na próbe ale to nie jest wiarygodne ponieważ nie ma odbioru.

Pozdrawiam.

 

za te cenę warto, ale musi być suchy bo z komina będzie się lało i będziesz musiał pogodzić się z większa ilością sadzy. Jak byś dalej kombinował to powietrza wtórnego nie żałuj, gdyż płomienie są bardzo długie.

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/7953-moj-kociol-retortowy-sprawnosc/page__view__findpost__p__78529

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż będe przestrzegał napewno tej suchości.Ja zawsze staram się mieć idealnie suchy opał zanim trafi do pieca no chyba że mi braknie to wtedy prosto z worka.

Ale taką sytuacje miałem tylko raz

Narazie nie kombinuje nic z paleniem ponieważ wszystko rozebrane do zera w związku z robotą zbiornika paliwa.

Prawie jest gotowy tylko została mi półka w zbiorniku na elektronike która mierzy poziom.

Na koniec tygodnia będe chciał już pomalować i zostaje poskładanie w całość .Wtedy porobię zdjęcia reaktora. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych :D

Dzisiaj poskładałem piec w jedną całość i jest gotowy do palenia.

Została mała kosmetyka podpięć elektroniki do poziomu zbiornika paliwa i gotowe

Czyli czas dobry tylko prawie pół roku roboty.

Oto fotki z całosci. :)

post-21309-0-59575600-1307809353_thumb.jpg

post-21309-0-62149400-1307809385_thumb.jpg

post-21309-0-62785400-1307809429_thumb.jpg

post-21309-0-85929500-1307809464_thumb.jpg

post-21309-0-05543700-1307809512_thumb.jpg

post-21309-0-86313300-1307809551_thumb.jpg

post-21309-0-70012000-1307809601_thumb.jpg

post-21309-0-67515500-1307809649_thumb.jpg

post-21309-0-84432500-1307809674_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych :D

Dzisiaj poskładałem piec w jedną całość i jest gotowy do palenia.

Została mała kosmetyka podpięć elektroniki do poziomu zbiornika paliwa i gotowe

Czyli czas dobry tylko prawie pół roku roboty.

Oto fotki z całosci. :)

 

Robogaz jesteś wielki, ogromny szacun Ci się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.