Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wywal co nie potrzebne im prościej rym lepiej. Na ten sezon kupiłem 5t miału niby 26MJ/kg po 550 t, groszkiem nie pale bo jest bezsensownie drogi. A ty czym palisz?

 

Od początku ( teraz idzie 4-ty sezon) tylko i wyłącznie miałem.

W między czasie testowałem eko groszek , węgiel kamienny kruszony, brunatny - miał 8,5Mj ( bełchatów) , trociny z miałem , owies, pelet.

Dotychczas od 26Mj , 24Mj potem znów 26Mj a w tym sezonie idę na całość :lol: , kupiłem 21 Mj (typ 31.2) po całe 400zł/tonę .

Robiłem ostatnio próbę palenia i .....ZAPALIŁ SIE ! :lol: Także może nie będzie tak źle ( wątek w dziale "opał") :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak radykalny bym nie był. Poprostu dokładają automatyczną korektę nadmuchu coś jak w eCoal tyle że pewnie nie na podstawie temp spalin a temp wody.

I powtórze, że producenci nie powini zrzucać obowiązku regulacji skomplikowanych parametrow na użytkownika, bo często ten użytkownik sam robi sobie krzywdę. A i obowiązku posiadania wiedzy o spalaniu i sterowaniu nie ma.

 

Producent twierdzi, ze nie na podstawie spalin bo to nie jest miarodajne tylko na podstawie tego co jest na palniku B) taki nowy super sterownik, chyba odbywa sie to za pomoca pomiaru temp. tego co na palniku ale na 100% nie jestem pewny wiec nie chce wprowadzac w blad, jedno jest pewne pomiar spalin jest juz na beee B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów radykalnie :)

wina producenta jest tego rodzaju że to on powinien zbadać kocioł i na stałe wklepać max i min moc dmuchawy. Tu przerzucił ten obowiązek na użytkownika. A ten z kolei wklepał max obroty np na 30 i dziwi się czemu przy 60 proc mocy dmuchawa nie reaguje i jest sadza. Nikt w domu nie będzie robił łabolatorium by badać czyjeś dmuchawy i podajniki.

 

Panowie ale wg producenta kotla i sterownika, byly jak najbardziej przeprowadzane badania, czy kociol moze pracowac z tym sterownikiem to jest naprawde ciekaweee :lol: bo nowy sterownik proponuja mi juz bez zadnych badan :lol:

Nie mam problemu ze zrozumieniem instrukcji!! Maxymalne obroty mam ustawione na 70. Sam sobie w instalotorze ustawilem max i mni przerwe dmuchawy zgodnie z zaleceniem producenta i doswiadczeniem innych uzytkownikow. Tylko co z tego jak te ustawienia sa do niczego nie przydatne bo sterownik nie raguje, reaguje tylko jak spada po za zakres regulacji 6 stopni od zadanej!!! Czy to jest jasne!!! Podobno producenci kotlow tlokowych tak sobie zyczyli zeby dmuchalo ze stala moca, w co mi sie nie bardzo che wierzyc :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tu stąpam po grząskim gruncie, bo ani nie przeczytałem instrukcji ani też nie dzwoniłem do producenta - nie ma czasu.

Jeśli wystarczy coś przestawic, to producent powinien to powiedzieć a nie wgrywać inny soft za 3 stówy.

Są więc 2 sprzeczne wersje, ale nie wnikam lecz pozdrawiam i biorę się do roboty :angry:

 

Nie chodzilo o wgrywanie softu tylko o nowy sterownik :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu to coś mi tutaj się wydaje,że chodzi o ster albo perfekt t albo expert w wersji tłokowej, tam coś tłumaczyli,że przy tłoku to chyba jednak nie warto zmieniać siły nadmuchu.....

 

Generalnie to ciężki temat

(ster do tłoka).

 

Moim zdaniem brakuje dobrego stera z jakąś formą modulacji mocy do tłoka, wszyscy są w połowie drogi (łącznie ze mną, może pół kroku dalej ale daleko do tego, co osobiście oczekuję).

 

Inny temat to kolosalne różnice konstrukcyjne takich kotłów....

 

Dokładnie chodzi o sterownik Perfect T pisaleom o tym powyzej :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały cytat z instrukcji Perfekt T

 

"1. Praca dmuchawy i podajnika.

Po przejściu do trybu PRACY, regulator automatycznie steruje

długością przerw między podaniami oraz ilością powietrza w oparciu

o różnicę TEMPERATURY ZADANEJ i aktualnej temperatury płaszcza. Przy

temperaturze płaszcza niższej co najmniej o 10C (standardowa nastawa

parametru instalatora o nazwie ZAKRES REGULACJI) od TEMPERATURY

ZADANEJ, kocioł pracuje z pełną mocą, podając paliwo z minimalnymi

przerwami i włączając dmuchawę na maksymalne obroty ustawione w trybie

instalatora. Moc ta może być jednak ograniczona parametrem [5] MOC

KOTŁA. W miarę dochodzenia do TEMPERATURY ZADANEJ przerwy

między podaniami są wydłużane, aż do osiągnięcia maksimum ustawionego

przez instalatora; proporcjonalnie zmniejszane są też obroty dmuchawy.

Jeżeli temperatura płaszcza kotła osiągnie TEMPERATURĘ ZADANĄ

i wyliczony czas przerwy między podaniami będzie dłuższy od ustawionej

przez instalatora maksymalnej przerwy, lub temperatura płaszcza

przekroczy o 5C TEMPERATURĘ ZADANĄ, regulator przejdzie

w NADZÓR"

 

 

"13. OBROTY MIN. DMUCHAWY 1÷25 [%]

- parametr określa z jaką minimalną prędkością ma się obracać

dmuchawa. Wejście do edycji tego parametru uruchamia silnik

z ustawianymi obrotami. Dobór tego parametru ma zapewnić pewny

start dmuchawy w każdych warunkach. Dodatkowo parametr można

nieco zwiększyć (o 1÷2%) przy zbyt dużym osadzaniu się sadzy w

kotle.

14. OBROTY MAX. DMUCHAWY 30÷100 [%]

- parametr określa z jaką maksymalną prędkością ma się obracać

dmuchawa. Wejście do edycji tego parametru uruchamia silnik

z ustawianymi obrotami. Parametr należy dobrać przy pracy kotła

z maksymalną mocą, mierząc temperaturę spalin w kominie –

optymalny zakres to 150÷170C."

 

 

Do tego: zakres regulacji pid, czas całkowania, czas ruchu podajnika, max/min przerwa w trybie praca, min temp zadana i kilka innych. To tego przeciętny użytkownik nie powinien mieć dostępu, a o właściwe parametry powinien zadbać producent.

Inaczej w domu zaczyna się totolotek, zmienię to i tamto, to może będzie ok, a później przestawię owamto i jest dużo lepiej - chyba.

A na koniec krzyczy: Rudy APORT, a pies uwiązany na metrowej smyczy, merda ogonem :D

 

Bez przesady, instrukcja jest stosunkowo do zrozumienia przynajmniej dla mnie B) , ale co k...a z tego jak to wszystko nijak ma sie do rzeczywistoci, a jakim tu czasie ruchy podajnika mowic, jasli on zawsze pracuje z tym samym czasem na stale, a pod czasem ruchu podajnika kryje sie ustawienie alarmu, tzn po jakim czasie ma sie wlaczyc jesli podajnik nie wroci na swoje miesjce :lol: :lol: i to jest ten super sterownik PID - jedna wielka lipa i sciema :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie kiedyś przetestowałem taki sterownik firmy PROND z PID i właśnie tam jest kicha

Dopuki się nie pomieszało w wartosciach serwisowych to nie miało to nic wspólnego z pracą w automacie

Myślenie jego bylo tak długie że chyba szybciej reagował na palenie zwykły sterownik

Dopiero po dostosowaniu parametrów całkowania zaczął jakby więcej reagować.Poza tym czujnik był tylko temperatury a nie spalin więc to takie wróżenie z fusów

W tych sterownikach histereza szybkości dmuchawy to właśnie 6*C i tego nie dało się przeskoczyc.

To taki lekki wynalazek :)

 

Wybawco!!! Przynajmniej jeden, ktory mnie zrozumial :D ustawilem wszystkie parametry, calkowania inne pierdy prawidlowo zgodnie ze wszystkimi zaleceniami tych, ktorzy maja w tym doswiadczenie i swoich wlasnych obserwacji, i co z tego jak nie da sie wlasnie przeskoczyc tej hiterazy 6*C , praca ciagla tego kotla to praca w odchyleniu od temperatury zadanej +/- 2*C !!!! a w takim ciagu pracy dmuchawa nie reaguje, a czas podawania paliwa a i owszem. I dlatego to g......o wylaczylem przynajmniej nie ma tyle sadzy w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuch i nowa dawka miału co ok 20min., brak możliwości ustawienia samych przedmuchów, tyczy się to oczywiście pracy w podtrzymaniu.

Jak do tej pory nigdy nie wygasł żar ani nie zablokowało szuflady.

 

A mam jeszcze pytania, jaki masz czas przedmuchu w potrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybawco!!! Przynajmniej jeden, ktory mnie zrozumial :D ustawilem wszystkie parametry, calkowania inne pierdy prawidlowo zgodnie ze wszystkimi zaleceniami tych, ktorzy maja w tym doswiadczenie i swoich wlasnych obserwacji, i co z tego jak nie da sie wlasnie przeskoczyc tej hiterazy 6*C , praca ciagla tego kotla to praca w odchyleniu od temperatury zadane +/- 2*C !!!! a w takim ciagu pracy dmuchawa nie reaguje, a czas podawania paliwa a i owszem. I dlatego to g......o wylaczylem przynajmniej nie ma tyle sadzy w kotle.

tu jest rys sytuacyjny co trzeba ustawić do dobrego spalania:

 

 

perfekt%252520T.jpg

 

tak jak widać wyzej musisz sam zbadać charakterystykę swojego kotła ustawić podawanie paliwa odpowiedni nadmuch to tego paliwa, nie masz możliwości zmiany nachylenia tych krzywych, tylko przesunięcie góra dół.

 

Tu jest fajne zdanie" Należy stopniowo zmniejszać ILOŚĆ

POWIETRZA tak, by CZAS PRZERWY wyliczony przez regulator (można

podejrzeć go naciskając 3 razy klawisz ) był jak najdłuższy i regulator

dalej utrzymywał TEMPERATURĘ ZADANĄ.

Pojawienie się zbyt dużej ilości sadzy oznacza, że ilości powietrza nie

można już zmniejszać."

 

 

Właśnie tę funkcję w nowej wersji zautomatyzowali, na podstawie pomiaru ciepła palnika.

 

W twoim przypadku jak powietrze nie jest ograniczone parametrem max obroty dmuchawy, to wypada przeprosić i postawić nową tezę :P

Znajdujesz się niestety poniżej tych 5 kW i twoja dmuchawa po prostu nie jest w tanie zejść niżej, dlatego pokazuje 1 %

 

 

Ciąży już mi ten pid :(

 

CHCĘ DO MAMY :lol:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perfekt do tłoka za wiele z pid wspólnego nie ma.

 

poszukaj forum typowo elstera.

 

ew. dzwoń i żądaj wgrania sprawnego softu tłokowego z modulowana dmuchawą, jak producent stera chce dopłaty, to ścigaj producenta kotła, niech sprawę załatwi.

 

Elster obecnie stosuje inne podejście, tj. wagowe. Musisz do danego podajnika podać dokładny przesyp godzinowy, jest on wprowadzany w soft i na podstawie takiej informacji są robione korekcje.

Sprawdza się to w ślimakach, ale mam wątpliwości co do tłoka. W ślimakach może podawać od 1sekundy i dodatkowo miesza z przerwą. Tutaj mówię o nowej wersji Experta. Dla mnie mimo wszystko jest to przeładowany sterownik i raczej dla bardziej zaawansowanych userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest rys sytuacyjny co trzeba ustawić do dobrego spalania:

 

 

perfekt%252520T.jpg

 

tak jak widać wyzej musisz sam zbadać charakterystykę swojego kotła ustawić podawanie paliwa odpowiedni nadmuch to tego paliwa, nie masz możliwości zmiany nachylenia tych krzywych, tylko przesunięcie góra dół.

 

Tu jest fajne zdanie" Należy stopniowo zmniejszać ILOŚĆ

POWIETRZA tak, by CZAS PRZERWY wyliczony przez regulator (można

podejrzeć go naciskając 3 razy klawisz ) był jak najdłuższy i regulator

dalej utrzymywał TEMPERATURĘ ZADANĄ.

Pojawienie się zbyt dużej ilości sadzy oznacza, że ilości powietrza nie

można już zmniejszać."

 

 

Właśnie tę funkcję w nowej wersji zautomatyzowali, na podstawie pomiaru ciepła palnika.

 

W twoim przypadku jak powietrze nie jest ograniczone parametrem max obroty dmuchawy, to wypada przeprosić i postawić nową tezę :P

Znajdujesz się niestety poniżej tych 5 kW i twoja dmuchawa po prostu nie jest w tanie zejść niżej, dlatego pokazuje 1 %

 

 

Ciąży już mi ten pid :(

 

CHCĘ DO MAMY :lol:

Raczej nie mam ponizej 5 KW, pale tylko jak sa mrozy wiec zapotrzebowanie budynku jest znacznie wyzsze, co innego gdybym teraz palil - to bym sie zgodzil ze jest ponizej 5 KW, Po drugie nie o to chodzi ze dmuchawa pokazuje 1 % ja moge sobie zrobic zeby pokazywala i 5% przy takiej mocy na palniku jakiej mam, ale te 5% jest ciage i niemodulowane i dlatego mozna je sobie w buty wsadzic, a instrukcje do nastawu mocy dmuchania sa rzeczywicie fajne :lol: Ja chetnie zaprosilbym ich do siebie i popatrzyl jak to im w praktyce bedzie szlo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perfekt do tłoka za wiele z pid wspólnego nie ma.

 

poszukaj forum typowo elstera.

 

ew. dzwoń i żądaj wgrania sprawnego softu tłokowego z modulowana dmuchawą, jak producent stera chce dopłaty, to ścigaj producenta kotła, niech sprawę załatwi.

 

Elster obecnie stosuje inne podejście, tj. wagowe. Musisz do danego podajnika podać dokładny przesyp godzinowy, jest on wprowadzany w soft i na podstawie takiej informacji są robione korekcje.

Sprawdza się to w ślimakach, ale mam wątpliwości co do tłoka. W ślimakach może podawać od 1sekundy i dodatkowo miesza z przerwą. Tutaj mówię o nowej wersji Experta. Dla mnie mimo wszystko jest to przeładowany sterownik i raczej dla bardziej zaawansowanych userów.

 

Tutaj pelna zgoda, zrobie jak mowisz mam tylko obawe czy producent ma taki soft :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybawco!!! Przynajmniej jeden, ktory mnie zrozumial :D ustawilem wszystkie parametry, calkowania inne pierdy prawidlowo zgodnie ze wszystkimi zaleceniami tych, ktorzy maja w tym doswiadczenie i swoich wlasnych obserwacji, i co z tego jak nie da sie wlasnie przeskoczyc tej hiterazy 6*C , praca ciagla tego kotla to praca w odchyleniu od temperatury zadanej +/- 2*C !!!! a w takim ciagu pracy dmuchawa nie reaguje, a czas podawania paliwa a i owszem. I dlatego to g......o wylaczylem przynajmniej nie ma tyle sadzy w kotle.

 

Właśnie miałem zaproponowac abyś to sobie wyłączył i nie zawracał sobie głowy g....m.

Lepiej wyjdziesz jak będziesz palił na ustawionych przez siebie parametrach.

Oczywiście finansowo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle B) ale nie popuscilem sprawy, i maja mi wgrac jakis soft dla pracy dwustatnowej, gdzie jest mozliwosc ustawiania samych przedmuchow w poddtrzymaniu, reguluje ponoc nawet czas i moc nadmuchu w nadzorze, a takze ma mozliwosc wylaczenia podajnika, zeby mozna bylo jarac na awaryjmym ruszcie :) Podobno stosowany w kotlach Galmet, ale umnie tez ma dzialac, takze przystalem na to i wysle im moj sterownik :P dzieki za rade :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam zrobiony sterownik na wzór sterów techowskich ale dowalone jeszcze swoich wymyślonych opcji

Dmuchawe moge sterować np. ręcznie od 1 % tak ze przeczytasz napisy jak się kręci do pozycji jaka jest potrzebna w pracy zasadniczej

Do podtrzymania mam osobne nastawy na dmuchawe także od 1%

Przy pracy zasadniczej dmuchawe mamy zaprograamowaną tak że działa jak PID ale nie do końca ponieważ przy dojściu do zadanej zatrzymuje się.

Natomiast przy pracy jest pare opcji dmuchania i tak powyżej różnicy 6 *C idzie sobie na ustawieniach takich jak zadane i systematycznie zwalnia obroty co 2 *C

Przy podawaniu dawki dmuchawa zwalnia o 40% ponieważ wtedy występuje największe zadymienie i sadza a w taki sposób jest to ograniczone do minimum i znowu startuje do zadanej.

Jest to troche zabawy w programie ale działa perfekcyjnie.

Następnie dmuchawa dobiera parametry sama poprzez czujnik temperatury w czopuchu.

Tak to działa u mnie.

Gdyby w sterownikach były takie mozliwości to napewno każdy byłby w pełni zadowolony ale to sa koszty.

Myśmy zrobili sterownik dlatego bo brakowało mi funkcji właśnie w dmuchawie aby eliminować sadze przy dawkach.Napewno w 100% nie jest wyeliminowana ale jestem naprawde zadowolony ze swojej pracy.

Piec i komin czysty na zwykłym miale.Sterownik i palnik zachowuje się super. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zima za pasem wiec i temat odżył :)

 

Kol. Dodan właśnie zakupiłem perfekt T właśnie z najnowszym softem 1.39.06 ty i posiada on możliwość regulacji przedmuchów w nadzorze niestety wiecej nie mogę jeszcze napisać bo sterownik już pojechał do producenta /awaria/.

 

Myślę ze jak wróci wklepiemy identyczne nastawy jak ty miałeś z włączonym :\"pidem" i zobaczymy jak na tym sofcie wygląda ta modulacja pracy dmuchawy lub jej brak :)

 

Pozdrawiam i życzę słonecznej pogody z zimie a wtedy każdy piecyk będzie mało palił

 

 

Do Robogaz :

Większość prod sterowników w momencie podania zwiększa nadmuch wiec twoje rozwiązanie jest ciekawe, jak mówisz ze sie dobrze sprawuje to moze coś wymyślę jak to zrobic na moim sterowaniu i tu pytanie co wpiąć w obwód dmuchawy zeby obroty spadły powiedzmy o 30-40 % /moze jakąś żarówkę . Do włączania tego obniżenie użyl bym krancówki na napedzie tłoka i przez moment podania była by ta krańcówka zwarta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na FLu też jest ok 5 % podbicie nadmuchu przed podaniem i 20 s po podaniu. Moim zdaniem jest to lepsze niż ograniczanie nadmuchu, a najwięcej sadzy u mnie powstaje gdy większość czasu palnik jest w podtrzymaniu, przy pracy ciągłej jest tylko szaro brązowy pył na wymienniku.

 

W rozważaniach nad recyrkulacją spalin, po przestudiowaniu rysunku:

 

Strefy%252520palnika.jpg

 

Wpradł mi do głowy taki pomysł, by odsunąć górną płytę ceramiczną od tylnej ścianki palnika i umożliwić palnikowy zasysanie części spalin z nad palnika do jego wnętrza, a tym samym ponowne przejście przez komorę spalania.

 

palnik3.jpg

 

kol Robogaz mógłbyś napisać coś więcej o sterowaniu dmuchawy poprzez czujnika spalin? To coś na wzór eCoal czy jakaś nowa ciekawa myśl?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpradł mi do głowy taki pomysł, by odsunąć górną płytę ceramiczną od tylnej ścianki palnika i umożliwić palnikowy zasysanie części spalin z nad palnika do jego wnętrza, a tym samym ponowne przejście przez komorę spalania.

 

Vlad24, Tobie także od czasu do czasu jakiś nie przemyślany pomysł wyskoczy z kapelusza.

 

Zastanów się, co miało by skłonić część tych spalin do zawrócenia jeszcze raz do palnika.

W tym palniku raczej masz nad-ciśnienie a nie pod-ciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) taki całkiem z kapelusza to on nie jest, u mnie dostaje u wylotu całkiem dobrego ciągu. Podniesienie tej górnej płyty na pewno poprawiło by efekt, ale sądzę, że i przy poziomej zadziała.

 

29-1.jpg

 

tego typu wymienniki też wykorzystują to zjawisko

 

interfire_358.jpg

 

ps: głupoty też zdarza mi się pisać :) wcale się nie silę na profesora :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie opcje z dmuchawą masz w "menuecie" firmy Foster

tj. osobny nadmuch do trybu pracy, osobny do podtrzymania plus decyzja co z obrotami przy podaniu.

Nie korzystałem jednak z niego przy tłoku.

 

Zabawa co robić z powietrzem po podaniu paliwa wynika raczej z systemu podawania i samego palnika.

Z labo w innej konstrukcji zdecydowanie lepiej było obroty po podaniu podnieśc na konkretny czas, aby emisje były lepsze....

 

Na zasadzie coś a'la pid działa też sterownik firmy key seria RK2006, moduluje moc (paliwo i siłę nadmuchu) do temp. zadanej a po jej osiągnięciu idzie w odstawkę.

Można dobrać na ile st.C przed zadaną ma się rozpocząć modulacja mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rysunek to przykład typowego palnika z zasysaniem powietrza inżektorowo. W miejscu wylotu paliwa panuje pod-ciśnienie i ono służy do samoczynnego zasysania powietrza i może służyć także do zasysania schłodzonych spalin.

 

Drugi rysunek nie jest przykładem zasysania powtórnego spalin. Rysunek jest niewyraźny i nie przedstawia drogi spalin. Przez te rurowe wymienniki, spaliny uchodzą z kotła a nie wchodzą z powrotem.

Jest to typowy kocioł na biomasę i ma wysoką komorę spalania zakończoną czymś co przypomina ceramikę. Ostudzone częściowo spaliny opadają przy ściankach wymiennika i u dołu kierują się w stronę rurowych wymienników.

 

Jak przejrzysz materiały o Piecach Kuźniecowa, to oni tam operują takimi pojęciami a komora spalania jest dla nich dzwonem.

 

 

ps: głupoty też zdarza mi się pisać :) wcale się nie silę na profesora :lol:

 

Ja pisuje mniej, to i mniej gaf popełniam.

 

Co do Profesorów to wyczuwam, jakby się trochę obrazili. Napiszę może coś u nich, bo tak trochę nudnawo się zrobiło.

A jest okazja, bo wreszcie zrozumiałem dlaczego radiatory w wymienniku żeliwnym są zbyteczne. Doszedłem do tego sam, ale obciach będzie niesamowity bo to zagadnienia ze szkoły podstawowej.

 

ps.

Może od razu się poprawię zanim dyskusja rozgorzeje.

Te radiatory chyba są potrzebne, ale w żaden sposób nie wpływają na poprawę wymiany energii cieplnej w wymienniku.

A to, chyba są potrzebne to zostawiam do potwierdzenia przez Profesorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdziła się twoja wersja, płomień zasuwa i z przodu i z tyłu, gdzieś mając recyrkulację :P

wersja na skróty upadła, trzeba będzie zbudować wersję zewnętrzną, pobierającą materię z czopucha, z własnym napędem i następnie zmieszaną z czystym powietrzem wtłoczoną pod ruszt.

 

 

W kwestii profesury: tak jak było rzeczone Profesor czyta różne fora, więc nie spodziewał bym się rzeczowej odpowiedzi :lol:

Aktywność faktycznie nieco podupadła, pewnie urlop się nieco przedłużył, a asystent to z całą pewnością dostał kolejny zakaz :lol:

tak profilaktycznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii profesury: tak jak było rzeczone Profesor czyta różne fora, więc nie spodziewał bym się rzeczowej odpowiedzi :lol:

Aktywność faktycznie nieco podupadła, pewnie urlop się nieco przedłużył, a asystent to z całą pewnością dostał kolejny zakaz :lol:

tak profilaktycznie :D

WITAJ!!!

Towar sprzedali ,-To po co się dalej reklamować.

poz.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie opcje z dmuchawą masz w "menuecie" firmy Foster

tj. osobny nadmuch do trybu pracy, osobny do podtrzymania plus decyzja co z obrotami przy podaniu.

Nie korzystałem jednak z niego przy tłoku.

 

Zabawa co robić z powietrzem po podaniu paliwa wynika raczej z systemu podawania i samego palnika.

Z labo w innej konstrukcji zdecydowanie lepiej było obroty po podaniu podnieśc na konkretny czas, aby emisje były lepsze....

 

Na zasadzie coś a'la pid działa też sterownik firmy key seria RK2006, moduluje moc (paliwo i siłę nadmuchu) do temp. zadanej a po jej osiągnięciu idzie w odstawkę.

Można dobrać na ile st.C przed zadaną ma się rozpocząć modulacja mocy.

czytałem o fosterze ale jeszcze to nie jest to i napewno ma fajne funkcje ale ja już zostaje przy swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.