Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo ma sie to tez gdzie jest regulator umieszczony, ja osobiście paliłem z regulatorem i zastanawiam sie nad zrezygnowaniem z niego a w miejsce tego sterowanie głowicami termostatycznymi i zaworem mieszającym.

 

Tez mnie denerwowało to ze jak pomieszczenie osiągnęło temperaturę to pompa co wyłączona i faktycznie podtrzymanie było dużo ale ale czuć chłód a niby tem sie trzyma. a potem jeśli już regulator załączył pompę c.o to zgonił cała zimna wodę z instalacji i praca od nowa i nagrzewanie całej instalacji.

 

I ja chyba powrócę do metody Zawór mieszający i głowice termostatyczne, aczkolwiek Serwisanci z defro mi mówili ze ich regulator pokojowy podobna ma funkcje mieszania w miedzy czasie w fazie wyłączenia pompy c.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepły grzejnik wymusza cyrkulacje w pomieszczeniu. Przy zimnym grzejniku powietrze zaczyna się rozwarstwiać i na dole mamy zimne powietrze u góry ciepłe stąd uczucie chłodu, czujnik jest zamontowany na wysokości ok. 1,5m nieraz wyżej więc dołem mamy dużo chłodniejsze powietrze. Niektóre nowe sterowniki mają opcję, że nie wyłączają ogrzewania tylko obniżają temperaturę czynnika proporcjonalnie do temperatury w pomieszczeniu. ale należy pamiętać, ze dbają one tylko o 1 pomieszczenie. Pozostałe są zależne. czyli mamy gości siedzimy w pomieszczeniu reprezentatywnym (z czujnikiem temperatury) i automatyka ogranicza temperaturę (ludzie i sprzęt oddają ciepło w pomieszczeniu) reszta mieszkania jest wychłodzona. bardzo źle to wpływa zwłaszcza na łazienki gdzie temperatura powinna być wyższa niż w reszcie pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam Defro AG Lux .

 

A popiół to taj jak większość użytkowników : kalafiorki i lekkie spieki łatwo kruszące się po wpływem ścisku .

 

Ja instalacje w domu mam pokombinowaną .

 

Na parterze ok. 120 m2 mam stare grzejniki żeliwne bez termostatów i grube rury a na górze ok. 80 m2 mam nowe grzejniki metalowe KERMI z zaworami Danfoss i cienkie miedziane rureczki.

 

I tu ciekawostka : z nowych blaszanych grzejników KERMI wraca chłodna woda ( dotykałem ręką powrotu na pionowej rurze powrotnej )

 

A ze starych grzejników żeliwnych wraca ciepła woda .

 

Czyli do pieca wraca wymieszana w miarę ciepła woda z tych dwóch obwodów

 

O co tu chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc coś za coś ?

 

A może jest to kwestia "wysokiej " temperatury na zewnątrz ? Długo spada temperatura wewnątrz.

 

W moim sterowniku jest też opcja ustawienia awaryjnej temperatury dla pompy CO. Co jeśli obniżę ją

 

do powiedzmy 63 C (obecnie 73 C) ? Spowoduje to przemieszanie się wody w układzie . Na grzejniki

 

"pójdzie" ciepła woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie taki problem ze nie mam ochrony powrotu wody, i tak sobie myślę czy nie wykorzystać do tego pompy CWU. i zastanawiam się czy ma to sens bo praktycznie ta pompa cwu chodzi cały czas, czy zastosowanie powrotu da oszczędność na opale czy nie?? Wadą jest to ze jednak jest to dodatkowa pompa która pobiera prąd cały czas,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku ST57 jest opcja "Cykl pompy CO" . Można tu stawić co jaki czas i jak długo ma działać pompa CO po osiągnięciu

 

przez regulator zadanej temperatury pomieszczeń. Faktycznie działa ale efekt praktycznie nieodczuwalny poza tym że temperatura na piecu

 

nie rośnie tak szybko i dochodzi do 66 C max (zadana 57) , temperatura na piecu nie spada do tak niskiego poziomu po przemieszaniu z wodą z obiegu

 

po spadku temperatury na regulatorze.

 

Mam też pytanie odnośnie samej pompy CO : czy takie włączanie / wyłączenie co kilka minut nie wpływa negatywnie na jej żywotność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

MAM PYTANIE DOTYCZACE NIE NOWEGO TEMATU GLOSNEJ PRACY MOTOREDUKTORA.CZY TA podkladka pod podajnik daje efekt czy raczej wzywac serwis zeby wymienil motoreduktor.W moim defro duo uni 15 kw pale czeskim ekogroszkiem.SPALA SIE DOBRZE TYLKO ZOSTAJE DUZO POPIOLU CENA 530 W WORKACH PO 40 KILO WIEC EKONOMIA JEST DOBRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam defro eko duo uni i paliłem peletem i powiem szczerze ze jestem zadoolony.

 

Wracajac do tematu reduktora, u mnie był serwis i wymienił reduktor, i jakoś wielkiej zmiany nie ma, ale jak zasypie sie podajnik do pełna to wszystko jest cicho, poprostu pusty podajnik troche rezonansuje i stad głośniejsza praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos PER-EKO KSP DUO i moze pali osem albo pellet?

 

 

Dom 130m2 + 30m2 garaz przewaznie nie ogrzewany, dom rok budowy

1995 , sciany zewnetrze suporex 24 + 5cm styropian + 12cm suporex +

2cm tynk. okna plastik 3 szybowe. Bojler 120L

 

Bo wlasnie zamierzam piec wymienic i jest kilka propozycji

 

1. defro agro uni 15kw

2. defro duo uni 15kw

3. sas agro-eco 17kw

4. per-eko ksp duo 15 kw

 

Co polcecacie?

 

Mi w per eko sterownik sie zabardzo nie podaba tak? Ale teraz wyszla nowsza wersja w standardze sterowanie zaworem 4d?? Tak to oki raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.postanowiłem dołączyć do dyskusji jako użytkownik DDUNI 15 KW (kupiony w zeszłym roku) we wczesniejszym innym wątku rozgryzałem podobne problemy z kol.TIMON którego wskazówki i rady uważam za bezcenne.Po zimie kombinowania z ustawieniami i obserwacji pracy kotła uważam,że palnik rynnowy nie jest taki zły.Ogarnałem w miare to palenie.Pale grochem i to zwykłym tanim z marketu próby z droższym groszkiem oczywiscie przyprawiały usmiech na buzi ale różnice w cenie są na tyle duże ze wole częsciej poczyścic kocioł niż dopłacac po 300 zł do tony.

Do kol.Balzac Mam zawór 4d i regulator pokojowy delta dore czy jakoś tak. Faktycznie reguluje on niczym innym jak pracą pompy co i sam byłem ciekaw jego zachowania przy obecnych temperaturach.Otóz u mnie jest tak,że jak w miejscu w którym stoi "pokojówka"(mam radiową) temperatura osiągnie zadane 21C to pompa staje,Ok-nic w tym dziwnego,jednak co jakiś czas( nie policzyłem jeszcze co ile) sterownik w piecu uruchamia pompe pomimo tego,że temperatura w pokoju jest taka jaka zadałem albo nawet ciut wyzsza.Początkowo wydawało mi się ze sterownik puszcza wode na grzejniki bo za ciepło mu jest ale doczytałem,że to dopiero przy przekroczeniu 80stC się dzieje.Więc jakaś inteligencja w nim jest,że grzejniki nie są zupełnie zimne.dodam,że mam domek 170m2 mam 11 grzejników i 3 podłogówki na zaworach RTL(2 łazienki i kuchnia) Drażni mnie to,że włąsnie podłogówka jest rozłączana ale jak się podłoga nagrzeje poprzez kilka dni to trzyma przyjemne ciepło w granicach 30stC Hydraulik chciał mi to przeropbic bo nie wiedział,że servisant mi wcisnie pogodówke ale po miesiącach testów uznałem,ze pogodówka zostaje. Dzieki niej jest poziom zużycia dosyc groszku dośc znacząco spadł.Obecnie ,no może ostatnie kilka chłodniejszych dni w granicach 8 st w dzien i 3-6 st w nocy (zeszły tydzień) to piec na dobe wciągał około 17 kg.plus oczywiście CWU ale baniak na wode mam duzy 110 litrów i jestesmy z żona we dwoje więc raz zagrzany bojler starcza na dwie doby. Teraz co do buczenia-u mnie mam silniczek od slimaka czarny firmy elgo....x i tuz po montażu troszke buczał a własciwie nawet nie buczał tylko w rezonans wpadał ale było to spowodowane nie dokręconymi imbusami .Dokręcone równo każda po trochu i ucichło raz na zawsze.Nie wiem jak cicho powinno byc ale kotłownie mam za garażem w bryle domu z tym,że nie mam jeszcze ani drzwi do garazu zamontowanych ani do kotłowni i śpimy na dole mieszkania iiii jak sie włącza to słychac,że mieli i działa ale nie jest to napewno uciązliwe.Sam byłem zniesmaczony na samym początku jakim kolwiek dzwiękiem bo we snie potrafi mi przeszkodzic tykający zegarek w pokoju obok na ścianie :) a wracając do kociołka to z ustawień

czas podawania 14 s przerwa 46s wentylator 30% i zastanawiam się nad zmniejszeniem. Co do pracy w podtrzymaniu to u mnie ustawione mam CHYBA na przerwa 20 minut praca 25 sekund ,wentylator: przerwa 20:45 sekund ,czas pracy 20 sekund .-Więc ustawione mam to tak,że jak osiągnie kocioł zadana temperature i żadna siła go nie wiziębi to po 20 minutach załącza sie slimak, po czym przez 20 sekund podaje paliwo i po kolejnych 25 sekundach załącza się wentylator na 20 sekund. Co ciekawe dodam,że przy ustawieniach czasu pracy,przerwy i nadmuchu w podtrzymaniu musiałem wyłączyc i włączyc kocioł bo przy jakiejkolwiek korekcie sterownik liczył czas od momentu wcisnięcia okienka"zatwierdź" - doszedłem do tego przy usiłowaniu ustawienia dmuchawy zaraz po podaniu węgla w podtrzymaniu.Wiem,że troche zawile to opisałem ale mysle ,że do strawienia :) Sezon się zaczął i trzeba dopieszczać ustawienia,chociaz węgiel w moim przypadku groszek jest wyznacznikiem ilości godzin spędzenia na forum ,na rozmyslaniach itd. I też mam spieki ale juz przestałem się tym stresowac.aaaaa kocioł czyscze raz w tygodniu i to bez wygaszania kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.postanowiłem dołączyć do dyskusji jako użytkownik DDUNI 15 KW (kupiony w zeszłym roku) we wczesniejszym innym wątku rozgryzałem podobne problemy z kol.TIMON którego wskazówki i rady uważam za bezcenne.Po zimie kombinowania z ustawieniami i obserwacji pracy kotła uważam,że palnik rynnowy nie jest taki zły.Ogarnałem w miare to palenie.Pale grochem i to zwykłym tanim z marketu próby z droższym groszkiem oczywiscie przyprawiały usmiech na buzi ale różnice w cenie są na tyle duże ze wole częsciej poczyścic kocioł niż dopłacac po 300 zł do tony.

Do kol.Balzac Mam zawór 4d i regulator pokojowy delta dore czy jakoś tak. Faktycznie reguluje on niczym innym jak pracą pompy co i sam byłem ciekaw jego zachowania przy obecnych temperaturach.Otóz u mnie jest tak,że jak w miejscu w którym stoi "pokojówka"(mam radiową) temperatura osiągnie zadane 21C to pompa staje,Ok-nic w tym dziwnego,jednak co jakiś czas( nie policzyłem jeszcze co ile) sterownik w piecu uruchamia pompe pomimo tego,że temperatura w pokoju jest taka jaka zadałem albo nawet ciut wyzsza.Początkowo wydawało mi się ze sterownik puszcza wode na grzejniki bo za ciepło mu jest ale doczytałem,że to dopiero przy przekroczeniu 80stC się dzieje.Więc jakaś inteligencja w nim jest,że grzejniki nie są zupełnie zimne.

Kolego, sam nie wiesz jakie masz cudo w pokoju.

To sterownik delta dore puszcza co jakiś czas tę pompę (wtedy na nim widać taki płomyczek po lewej stronie).

On działa tak, że czasem załącza się powyżej temp. zadanej a potrafi też sie wyłączać poniżej tej temperatury.

On wie co robi, nie martw się.

Policzyć też się tego nie da, bo zastosowany jest algorytm PID i rezultaty są za każdym razem inne - ważne, że odpowiednie dla komfortu.

Do niego to nawet pogodówka jest niepotrzebna a i tak sobie poradzi, ale jak już masz pogodówkę, to lepiej ją zostawić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym,że kiedy praca pompy zadana jest od strony pokojówki Delta to istotnie pojawia sie płomyczek ale i zapala się lampka(czerwona dioda) w odbiorniku Delty zamontowanym przy piecu. Kiedy temperatura w pokoju jest taka jak powinna albo ciut wyższa i słysze że pompa co sie załączyła to na pokojówce ani na odbiorniku przy piecu nie zapala sie ani płomyczek ani lampka "działania" - stąd moja wizja,że to sam kocioł puszcza bo jak puszcza to akurat na sterowniku symbol pompy sie pokazuje(delta milczy)

ps.Pogodówki nie mam a mowa z deltą o pokojówce radiowej no i,ze to cudo jest to wiem hehe,naprawde fajna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powiedz jak czyścisz kociołek bez jego wygaszania?? czy czyścisz tylko komorę spalania czy i kanały które odprowadzają spaliny?? Ja mam Defro eko duo uni i tak sie nad tym zastanawiam właśnie

 

ps. a na podłogówkę masz oddzielną pompę??

 

aha i jaki masz sterownik na swoim kociołku zamontowany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.