Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,, nie to nie jest wymiennik płytkowy tylko rórowy , 50 % sprawniejszy od płytkowego ,, na tym naczyniu łączą się 2 układy otwarty i zamknięty 2 bary , i wśrodków równiez znajduje się naczynie przelewowe do otwartego ,, powiem wam ze całkiem dobrze to wymyslili te połączenia ,, teraz wiem co znaczy odpowiednia i zgrana z kotłem instalacja,, poprzednią ( a miała jeden rok ) kazałem wyciąć w pień. a i tam kawałek widac pierwszego viaderka u22 4 członowego którego uszkodziłem pierwszy modół , nie miałem czasu czekac na naprawe więc kupiłem nowy ten jest 3 czołonowy,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładna nazwa " wymiennik płaszczowo-rurowy z naczyniem" czyli wymiana ciepła pomiedzy kotłem a instalacją otwartą zamkniętą,, naczynie = bezpieczeństwo . nie mam zaworu 3/4d zadnego, ale powroty z CWU i domu się gdzies tam chyba łączą ale po kilku dniach palenia z tą instalacją wrazenia sa jak najbardziej pozytywne odnośnie sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , tego nie wiem ,, u mnie kotłownia jest w innym budynku ,, 5 metrów od domu ,, piec jest wyzej jak grzejniki i w dodatku rury idą z kotłowni do domu pod ziemią 2 metry , więc wiadomo ze zestaw pompowy ,, proponuje poszukać w googlach a ja odnośnie tego mojego konkretnie napisze jak wróce do polski bo żona nie ogarnie o co ją zapytam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzisiaj moja zona ustanowiła nasz prywatny rekord stałopalnosci:

- wczoraj o godzinie 16 pompka uzyskała 40*C czyli koniec palenia i wyłączyła obieg zamknięty na dom , zona zasypała jak zwykle po dzwiczki , miarkownik na 60 , PW na 1mm ,, rano wstała , o 9 rano poszła do kotłowni a tam na kompie 42*C , ........ i to bez dodatkowego daszka w kotle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jakim weglem palicie w swoich wiaderkach? Ja mam teraz orzech z piasta i mam wrazenie jakby wiecej popiolu bylo i jakby mniejsza kalorycznosc i krotsza stalopalnosc? Wyczytalem na forach ze lepszy bedzie marcel, wieczorek albo wujek. Co wy na to?

witam ja nawet nie wiem z kąd mam węgiel ,, po całym zasypie mam 2 łopatki popiołu na rusztach i do połowy popielnik (ta brytwanka) a tak nawiasem to gość na składzie ma miec jakis certyfikat czy poprostu gada z kąd ma (co wymysli) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shkiperfil ja mam orzecha ze składu niby z kwk piast i mam tak jak toomm - ,, po całym zasypie mam 2 łopatki popiołu na rusztach i do połowy popielnik (ta brytwanka)", ogólnie nie narzekam, poniżej wrzucam skan tabelki z kalorycznościa węgla z KW S.A. który otrzymałem w pracy ...

 

post-26933-0-27914900-1358353997_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ekonomicznego spalania nalezy uszczelnic ruszt pionowy ( to te drugie dzwiczki z dziurkami na dole ) po to aby tam powietrza nie łapało tylko i wyłącznie z pod ruszt ,,, daje się kawałek (wycięty kwadrat) wełny mineralnej ale po jakimś czasie ona się rozpada .. myślałem ze macie jakies inne sposoby (uszczelniamy po kazdym otwieraniu do czyszczenia ruszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toomm nigdy z tym nie grzebałem a piecyk mi fanie chodzi ;) ..... a byłem teraz się temu przyjżeć i w dzwiczkach jest sznur który po zamknięciu oddziela/izoluje dzwiczki z dziurami od klapki podnoszonej przez miarkownik wiec chyba nie ma po co tam wciskać wate ...

Edytowane przez damdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzisiaj moja zona ustanowiła nasz prywatny rekord stałopalnosci:

- wczoraj o godzinie 16 pompka uzyskała 40*C czyli koniec palenia i wyłączyła obieg zamknięty na dom , zona zasypała jak zwykle po dzwiczki , miarkownik na 60 , PW na 1mm ,, rano wstała , o 9 rano poszła do kotłowni a tam na kompie 42*C , ........ i to bez dodatkowego daszka w kotle!

 

Nic szczególnego z tego nie wynika chyba oprócz doświadczenia że wychłodzona instalacja potrzebuje znacznie więcej niż tylko jej dogrzanie . Startowała przy 40 C i potrzebowała znacznie mniej niż startować np. od 20 C dzięki temu kocioł pracował na początku ze znacznie mniejszą mocą a to przekłada się bezpośrednio na czas palenia a co za tym idzie i zużycie opału . Nawiasem mówiąc z tego zjawiska korzystają kotły z dolnym spalaniem przy ogrzewaniu ciągłym bo przy przepalaniu to jedno licho jaki kocioł . Wnioski wyciągnijcie sami przepalać czy palic ciągiem bez wychładzania instalacji i domu .

Pozdrawiam

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toom

to zrob potem fotki; kazda innowacja moze byc niezlym wynalazkiem;

 

moje blachy sie przepalaja i musze zaczac intensywnie myslec jak ograniczyc bezposredniwylot do komina. Ale chyba znowu zrobie blachy tylko z nieco grubszej blachy. Chyba z jakiejs 5 albo 6. Blacha na razie bije wszystkie wynalazki na leb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.