Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Ferroli] Biopellet Pro - sypią się trociny spod ślimaka


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez KarolBl,

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A tak sobie przy czyszczeniu zaglądam do środka pieca (tam gdzie pompy) a tu cała sterta trocin

wychodzi na to że sypią się z podstawy ślimaka, z miejca gdzie ślimak wchodzi do pieca

Wygląda to tak jakby cały ślimak wysunął się w dół o jakieś 2cm i teraz w miesjcu gdzie wychodzi z pieca jest jego przewężenie, a powinien być ten grubszy trzonek bliżej silnika pasujący wymiarem. Sam silnik chyba jest tylko blokowany na śslimaku, a ta podstawka z czterema rogami wygląda jakby tylko go unieruchamiała w kierunku obrotu a nie na wysunięcie - moge tym całym zestawem silnik + ślimak poruszać trochę reką..

Ktoś przerabiał coś podobnego albo wie w czym problem (może @Puławiak?) Żebym się w coś nie wpakował lub coś innego nie zepsuł po drodze....

DSC_1801.JPG

DSC_1802.JPG

DSC_1803.JPG

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)

Hej @Puławiak, a nie wystarczy coś takiego?

https://einstel.pl/pl/p/Lozyska-slizgowe-slimaka-podajnika-pelletu-Ferroli-Breta-Biopellet-PRO-Biopellet-Premium/2717

jeżeli potrzebna jest cała płyta - skąd to wziąć?

i jak to powinno być dokładnie złożone bo nigdzie nie widze żadnych rysunków - na dole ta tuleja z większym kołnierzem czy mniejszym? kołnierzem na zewnątrz czy do wewnątrz?

Edytowane przez KarolBl
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie
Opublikowano

Wybaczcie że rozmawiam sam ze sobą, problem rozwiązałem i poniżej podam rozwiązanie może się kiedyś komuś przyda

Wystarczyła nowa tulejka (tutaj, https://tgssklep.pl/breta-pellet/213-lozysko-teflonowe-slimaka-dolne.html niestety chyba kupiłem ostatnią) +  godzina walki przy piecu i zrobione. Trzeba:

opróźnić zbiornik co do ziarenka, inaczej przy wyjmowaniu ślimaka i tak wszystko wyleci

potem zdejmujemy silnik ze ślimaka (klucz imbus 5, jak masz pecha to jest tak obrócony że nie dojedziesz wtedy idziesz do kolejnego punktu

odkręcasz tylną płytę trzymającą ślimak i wszystko się wysuwa/spada do tyłu. Odkręcasz tylko 4 śruby z tyłu nie ruszasz tych od spodu

dalej widać w czym problem, żeby włożyć tulejkę trzeba zdjąć ten pogrubiający pierścień z końca ślimaka

i składasz wszystko spowrotem. Wiadomo żeby w tej ciasnocie to zrobić to ilość wyzwisk przekroczy dopuszczalne normy z połowy miesiąca... ale do ogarnięcia

 

I przy okazji w międzyczasie zwalczyłem inny problem z kotłem

raz - zimna woda w CWU - na piecu błąd 02, reset błędów i chodzi

po tygodniu - znowu zimna woda w CWU, na piecu błąd 02 po resecie już słysze przy odpalaniu że coś jest nie tak, wnetylator włącza się tylko na chwile (1-2 sek) i staje. Podpowiedż - na wyświetlaczu w tym czasie pokazuje obroty wentylatora ok. 4600. Nowy czujnik obrotów wnetylatora około stówki, niestety trzeba czekać aż przyjdzie. Rozebranie i wyczyszczenie starego czujnika - za darmo i póki co działa (na razie dwa tygodnie)

Generalnie błąd presostatu wg opisu a przyczyną był błąd czujnika obrotów wentylatora - na co nigdy bym nie wpadł gdybym akurat w chwili jak świrował nie przeglądał parametrów pieca na wyświetlaczu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.