Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Forumowe pogaduchy.


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Fozgas napisał(a):

Iwan zaś dał okazję, ruszył lawinę zdarzeń, której już nikt nie powstrzyma

Jak spojrzysz szerzej dlaczego powstał ten konflikt? - to lawina zdarzeń była sprężyną wuja Sama. Wielu jest chętnych na ten kąsek i przeciąganie liny trwa. 

Przeczytaj to: https://wiadomosci.wp.pl/zelenski-mowi-czego-oczekuje-od-polski-7064635042372544a

Wypowiedź tego pana dla mnie brzmi tak: oddaj to co masz jeszcze w lewej kieszeni, nie ukrywaj, oddaj wszystko. No i powinieneś zrobić za nas trochę roboty, a nie wciąż się przyglądać.

4 godziny temu, Fozgas napisał(a):

jak już Iwan poniesie porażkę

Musiał bym być niepoprawnym optymistą żeby w to wierzyć. Na aż takie rozszerzenie unii i wpływów wuja Sama nie pozwoli.

Co do patodeweloperki  i ogólnie cen mieszkań, bo wysokie ceny powodują tą minimalizację to ten mem będzie odpowiedni:

IMG_20240827_201247.thumb.jpg.9024ffa1f71984efad63d797071df532.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gościu z mema przypomina mi byłego kierownika, wypisz, wymaluj, to on. Tylko bardziej ogolony był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że reszta Migów-29 trafi na Ukrainę, przynajmniej będzie z nich jakiś pożytek. W innym przypadku trafiłyby na złom.

Lepiej jak Ukraińcy pokonają rosjan (celowa pisownia) na ich własnej ziemi, niż my mamy to robić na swojej.

Czego Piecuch19 nie rozumiesz? Jest tutaj coś skomplikowanego?

 

 

PS Podpowiem Ci jeszcze, że wysłaliśmy tam zestawy Newa-SC, Osa i mnóstwo innego posowieckiego sprzętu który tam dzielnie walczy i broni kraju.

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fozgas napisał(a):

Zamiast waśni, proponuję temat inny.

Może coś o trzeciej tajemnicy fatimskiej wygląda jakby miała dziać się na naszych oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, o6483256 napisał(a):

Lepiej jak Ukraińcy pokonają rosjan

Myślenie życzeniowe w które nie wierzę.

19 minut temu, o6483256 napisał(a):

Czego Piecuch19 nie rozumiesz? Jest tutaj coś skomplikowanego?

Temat jest bardziej skomplikowany niż przekazują Ci media.

Ideologia walczącej Ukrainy za Europę, Polskę i cały Świat do mnie nie trafia.

Próby angażowania i wciągania nas w ten konflikt, trwający od 2014r uważam za szkodliwe dla nas. 

Najpierw zainteresuj się z czego wynika ten konflikt? i co było jego przyczyną?

33 minuty temu, o6483256 napisał(a):

dzielnie walczy i broni kraju.

Tak w porównaniu do Polski to raczej broni  obszaru odpowiadającemu Powiatowi. Okręgu przemysłowego w którym przeważającą większość etniczna ok 95% to ruscy ( Ukraińcom nie chciało się tam robić). Poszukaj w sieci zamieszek w Odessie ( były na YouTube ) - może trochę zrozumiesz. 

Konflikt w Palestynie też media inaczej interpretują niż jest faktycznie. Pierwszy atak na Izrael jest medialnie przedstawiany, ale nikt już nie mówi o tym że wcześniej ( przed nim) została zbombardowana przez Izrael wojskowa  szkoła kadetów w Palestynie - tak z czapy - atak na Izrael był odpowiedzią na to ( o tym cicho w mediach).

Podobnie medialnie szukano broni chemicznej w Iraku - której nigdy nie było. Wojna to wpływy, kasa, uzależnienie państw od ...... i będzie trwała długo.

  • Lubię to 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty dezinformator zmanipulowany.Za komuny bylo liepiej,tak?

Wpisaj pojedyne dobro,ktore ten rus kiedys zrobil.

2WW? I potym 40 lat w ich dupie.I poki ten zly Sam nie zasilal by mu materialu,jadla,zbroni,but,to mowili bysmy dzisz po niemecki.

 

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piecuch19 napisał(a):

Temat jest bardziej skomplikowany niż przekazują Ci media.

Niech mnie ktoś przekona że to nie kolejna dyskusja oświeconych z baranami. Mają tylko tę wadę że stan wiedzy oświeconych jest dokładnie taki jak baranów (można się zorientować po całkowitym braku rzeczowych argumentów, są jedynie opinie i przekonania).

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piecuch19 napisał(a):

Myślenie życzeniowe w które nie wierzę.

Temat jest bardziej skomplikowany niż przekazują Ci media.

 

Poproszę jakieś szczegóły i źródła twoich opinii, chętnie sie z nimi zapoznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media to inżynieria, modelująca społeczeństwo, nadająca kierunek rozwoju w każdym Państwie mają swój cel - przekonać do słusznej linii władzy. 

Nie jestem zwolennikiem ruskiego tylko oceniam obiektywnie zwracając uwagę na genezę konfliktów, skutki i strefy wpływów poszczególnych mocarstw, oraz ich działania w celu wywołania konfliktu (nic nie dzieje się bez przyczyny). Natomiast jestem za Palestyną, a przeciw Izraelowi, który jest gorszy od ruskiego mając wsparcie dużego mocarstwa.

Obiektywnie moim zdaniem Ukraina nie ma szans na wygraną, ale czas pokaże jak będzie i kto ma rację. Chodzi o pielęgnowanie konfliktu, który jest źródłem dobrego biznesu ( coś jak kiedyś wojna w Wietnamie).

Możecie mnie nazywać ruskim trollem czy trollem z Hamasu, ale nie wpłynie to na moją ocenę sytuacji. Nie chcę tu przekonywać kogoś do mojego punktu widzenia tylko go wyrażam ( choć to nie popularne i niezgodne z słuszną linią władzy). 

Wynik wyborów w USA spowoduje nasilenie lub osłabienie konfliktów militarnych. Klub Bajdena sponsoruje zbrojeniówka, a Trampa biznes, więc kierunki odwdzięczenia się sponsorom łatwo przewidzieć. Biznes preferuje otwarcie rynków na wschód, a wojny temu nie sprzyjają. Kierunek Europie będzie wyraźnie wskazany po wyborach w USA - zmieni się narracja medialna lub pozostanie jak jest. 

Na razie przez tą wojnę nieoficjalnie został otwarty rynek na zachód, gdzie zasypano nas tanim zbożem, tanim transportem i nie trzeba przy tym być w Unii. Nie sprzyja to rozwojowi gospodarczemu Polski i Europy, a ponosimy tego bardzo wysokie koszty ( relatywnie odbijające się na zawartości kieszeni Polaka). My mieliśmy kilkuletnie  okresy przejściowe w dostępie do rynku europejskiego po wejściu do Unii ( rynek pracy, usług, handlu) żeby go zbytnio nie zaburzyć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg dyskusji podobny do innych, dlatego każdy pozostanie przy swoim. Kolega @Piecuch19 odważył się trochę napisać o przyszłości, więc to docenić wypada, przynajmniej warto poczytać.
Wynik wyborów nie może już wiele zmienić, nawet jeśli któryś z kandydatów opowiada coś innego, może nawet w to wierzyć, bez znaczenia. Stany będą cisnąć do końca, zwycięskiego.

A wracając do budownictwa, też macie wrażenie, iż przyhamowało?
Kol. @bercus nie pamiętam już jak u Was wyglądały nowe inwestycje w budowę domków, tak od 1970r. do 2008r. Wydawało się, że każdy będzie się budował :)
Wrócą czasy, że fachowiec elektryk, hydraulik... wybudują dom, bez zaciągania kredytu, z bibułą w garści?

 

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,do okolo 2005-2008 byl boom.Teraz juž rzadko ktos buduje,bo dzialki z set tysiac sa za miliony-tak na oko 20x podražaly,cena materialow budowalnych 10x.Czasu na budowanie rekami wlasnymi tež ubywa.Poki sa juž buduje,to wlasnorecznie tylko zestawy z drewna,firmowo tanie zestawy do budowania(szybkie gotowki na klucz).Bogaci buduja zamki stalo niezaležnie na sytuacji,bo inwestuja.W naszej wsi od 75-89 okolo 30,90-2008 takich 40 domow,potym tak do 7 može,ale to nie sa takie DOMY.Lecimy w dol iloscia i pietrowo,metražowo.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fozgas napisał(a):

A wracając do budownictwa, też macie wrażenie, iż przyhamowało?

Tak przyhamowało  to dobrze czy żle i dla kogo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny obraz. Młodsi pewnie już widzieli, ale niech i tu zostanie. Będzie przypominał, co znaczy siła uczuć, presja… ta z zewnątrz i tkwiąca w nas. 

https://jbzd.com.pl/obr/3784650/to-uczucie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2024 o 09:23, Piecuch19 napisał(a):

Media to inżynieria, modelująca społeczeństwo, nadająca kierunek rozwoju w każdym Państwie mają swój cel - przekonać do słusznej linii władzy.

Z tym sie zgodze, oczywiscie ze tak jest. 

Wrzuciles sporo roznych tematow dodatkowo, zeby podyskutowac to nalezaloby rozbic je na conajmniej kilka:

- wojna Rosja Ukraina

- konflikt na Bliskim Wschodzie

- hejt w internecie

- wybory prezydenckie USA

- rola Ukrainy w Nato i EU lub wplywy i kontrola Rosji

Tutaj kolega @Fozgas wskazuje kierunek dyskusji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pryzmat właśnie tych przykładów ewidentnie widać jak media nadają kierunek - wnioski podając wprost, a fakty podają wybiórczo, pomijając te które nie pasują do stawianych tez czy narzuconego kierunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @PioBin

To miło, lecz z zaproponowanych tematów neutralny jest jeden. Poruszając pozostałe, będziemy siłą rzeczy politykować "przy mioduli i piwie" :)
Przysporzymy w ten sposób roboty moderatorom. Podyskutowałbym więc, o tak zwanym hejcie.
Czy wyznaczanie kolejnych granic uniemożliwi komunikację?
Można porównać do obrazy uczuć religijnych, których surowe przestrzeganie mogłoby uniemożliwić ewangelizację.
Dla mnie internet w dużym zakresie to sztuczny twór, w sztucznym świecie. Mam do tej rzeczywistości podejście ambiwalentne, ale pewnie jestem w błędzie. Nie wiadomo dokładnie jak wielki to zakres. Podobno są jakieś poziomy... może jak w niszowych klubach muzycznych. Chętnie poczytałbym więcej, przekazał młodszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Fozgas napisał(a):

Można porównać do obrazy uczuć religijnych

Ktos, Ciebie? Czy to ogolnie… po prostu slyszales.

44 minuty temu, Fozgas napisał(a):

Dla mnie internet w dużym zakresie to sztuczny twór, w sztucznym świecie.

A fascynuje realnych (prawdziwych) ludzi. Fenomenalne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy następuje moment (w kontaktach, dyskusjach), że dla nas staje się światem realnym?
Próbowałem sobie to jakoś wyobrazić i gdy kolega @sambor zamieścił na forum tą stronę
https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/47856-ciekawostka-historyczna/

to pomyślałem: O, dobra okazja, by się spotkać w takim miejscu.
Wtedy dopiero pisanie na forum stałoby się bardziej realne, kierowane do osoby, którą znasz, "bardziej prawdziwe".
 

3 godziny temu, PioBin napisał(a):

...Czy to ogolnie… po prostu slyszales.

To była nieskrywana krytyka tego pomysłu (tak zwanej obrazy uczuć...).
A tu najgłośniejszy chyba proces, który wykazał na jakim gruncie się poruszamy.
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C732811%2Csad-uniewinnil-jerzego-urbana-w-sprawie-o-obraze-uczuc-religijnych.html

Hejtem będziemy mogli określać też krytykę, wzmożoną aktywność - sprzeciw?

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś napisze, to wypada jeszcze dodać: Czy słowo hejt, zawsze ma znaczenie negatywne?
Może jest gniew niosący temat, "hejt uzasadniony", który budzi pytania, rodzi wątpliwości, może jest też krzykiem zwracającym naszą uwagę? Ile więc ma znaczeń?

https://serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/9485983,hejt-programu-kredyt-mieszkaniowy-nastart-sluszny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejt w pewnym stopniu może skończyć się po wielkim resecie bo jak coś żle napiszesz na pewne grupy społeczne to zostaniesz za to ukarany .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ithardware.pl/aktualnosci/kanada_zaniepokojona_negatywna_reakcja_na_zamrozenie_kont_bankowych_protestujacych-24552.html

11 lutego prezydent Joe Biden i premier Kanady Justin Trudeau rozmawiali przez telefon. Kanadyjski przywódca zapewnił Bidena, że istnieje plan zakończenia protestów. Ustawa o sytuacjach nadzwyczajnych została powołana zaledwie trzy dni po rozmowie między dwoma przywódcami. 

Zostali skarceni finansowo i przestali wyrażać opinie niezgodne z jedynie słuszną linią władzy ( na wyraźne polecenie wuja Sama).

Widać że posiadanie gotówki powinno ułatwiać wolność słowa i wyrażania opinii czy poglądów.

Natomiast suwerenność państw pozostawia wiele do życzenia.

Edytowane przez Piecuch19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakie masz szczęście, że żyjesz w Polsce! Nie musiałeś się szczepić i nikt Ci nic nie zrobił. Niektórzy twierdzą, że w Polsce mamy "zamordyzm"

 

Ciekawe, ciekawe!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o moją osobę ( akurat się szczepiłem) tylko o modelowanie społeczeństwa i nadawanie mu kierunku rozwoju zgodnego z jedynie słuszną linią władzy przez media. 

Ostatnio oglądałem w TV kampanię reklamową produktu f-35  sztuk 1, która ma służyć do skutecznego odstraszania Iwana. Nawet z przekazu dowiedziałem się że jesteśmy w stanie wojny, ale nie powiedzieli konkretnie: od kiedy ? i z kim? 

O kosztach tego nabytku też jakoś cicho, a każdy by chciał wiedzieć ile pokoleń podatników będzie płaciło za ten dill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piecuch19 napisał(a):

Tu nie chodzi o moją osobę ( akurat się szczepiłem) tylko o modelowanie społeczeństwa i nadawanie mu kierunku rozwoju zgodnego z jedynie słuszną linią władzy przez media. 

Tak to wyglada. Media sa narzedziem wladzy. Jaka wladza (finansowanie, interesy) takie sprzyjajace jej media.

PS. Rozumiem ze wszyscy kontynuujecie program profilaktycznych szczepien caly czas? I ze nie byl to jednorazowy zryw ku wolnosci (tylko dla wyrobienia paszportu na wakacje czy do kina)?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.