Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rębaki


msoszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wstawię kilka filmików z rębarkami, które działają podobnie jak ta z e-konstruktora.

 

http://www.youtube.com/watch?v=cvkElUB_RUk...feature=related

 

 

 

 

 

No i to chyba tyle...czy podobnie jak tu w niektórych filmikach w omawianym rębaku część zrębków wylatuje przodem? Jak tak to jak rozwiązać by tak się nie robiło? (może załozenie zasłony z pasów gumy lub ustawienie wsadu pod kątem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to chyba tyle...czy podobnie jak tu w niektórych filmikach w omawianym rębaku część zrębków wylatuje przodem? Jak tak to jak rozwiązać by tak się nie robiło? (może załozenie zasłony z pasów gumy lub ustawienie wsadu pod kątem?)

paski to by przeszkadzały moim zdaniem.ja mam blache pod katem przyspawana pod wałkiem podajacym, i co tam wyskoczy to z powrotem idzie na wałek,nie sa to jakies ogromne ilosci zrebkow u mie to jakies tam znikome.tak to sa rebaki z tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego 3d nozy i stalnicy.mi np.4mm za krotkie wyszly tak ucieli material na noze.i po max regulacji wraz bylo za malo a stalnicy nie mozna bylo dosunać bo zawadzala by o ramie noza.ja odwrocilem noze i tak mi sie wydłuzyly.jak bedziesz spawal stalnice to weź sobie blaszke 1mm i wloz pomiedzy nozem a stalnica i ustawiaj,obracajac kolem do dolu.ja np.zle to zrobilem poniewaz gdy noz dochodzi do stalnicy jest ok.ale w miare obrotu szczelina sie zwieksza i np.male patyczki nie docina.jak bys robil noze to jak by byly 5mm dluźsze to akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalnica posiada regulacje,ale do pewnego momentu mozna ja dosunac,jak np.noz juz bedzie krotki to nie dosuniesz bo ramie ci uderzy w.nia.wazny jest kat przyspawania tego katownika do ktorego jest przykrecana.co do wyrzutu,to moze dac blache i wygiac ja po łuku,tak zeby noz zgarnial zrebke i wyrzucał.u mnie to worek pakuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam kolegów na wstępie chciałem się przywitać i przedstawić swój rębak mam dostęp do gałęzi a cięcie ich na krajzedze jest bardzo niebezpieczne dlatego podjąłem decyzję o spróbowaniu wykonania takiego rębaka może jakośc nie jest za super ale się sprawdza w pracy.Narazie napędzany jest silnikiem elektrycznym ale w przyszłości planuję zrobić go też na wałek od ciągnika WOM . Do zbudowania posłużyła mi stara sieczkarnia, profil zamknięty miałem, noże zrobiłem z resora od malucha, łożyska wachliwe kupiłem dorobiłem tylko obudowy, wałki kupiłem w skupie złomu i dałem je tokarzowi do przetoczenia, blachę do zabudowania noży miałem , pasek od wałka wciągającego gałęzie też mam, jak do tej pory całkowity koszt budowy rębaka wyniósł mnie 200 zł . Poniżej zdjęcia rębaka i zrąbanych gałęzi. pozdrawiam

post-17710-1275913545_thumb.jpg

post-17710-1275913575_thumb.jpg

post-17710-1275913607_thumb.jpg

post-17710-1275913629_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chiny w tej cenie by chyba nie zrobily.ja ostatnio rabałem wierzbe i mam na 3paski 17mm za pasek dalem chyba z 16zl,wyciagnely sie przy 50workach,a wiec paski do wyrzucenia,kilka razy mi zablokowalo tylko dym szedł,byla to gałaź z 65mm.teraz kupie paski od samochodu 50zl.szt i dam kolo zamachowe.mam juz materiał blacha 40mm grubosci i srednicy 340mm,zobaczymy jaka energie da,tylko jeszcze musze wytoczyc.mogla by byc grvbsza,jak wazylem to 25kg.ma. W twoim rebaku widze jęden pasek,z moich doswiadczen to za malo,zalezy jakie srednice rąbiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj mostowiak

pasek który napędza mój rębak jak zauważyłes na zdjęciach jest założony na silnik który mogę w każdej chwili naciagnąć poprzez przesunięcie silnika nie jest jakby to napisać na stałe jedynie co to ten pasek który jest na rolce wciągajacej się wyciaga ale taki feler to nie feler, miałem zastosować łańcuch ale wydało mi się że pasek jest bezpieczniejszy w momencie jakiegoś zablokowania wałka ciagnacego, paski te nie sa drogie udało mi sie trzy kupić w cenie po 5zł za szt. takze dla moich potrzeb domowych wystarczy. Nie wiem dlaczego cię dziwi koszt zbudowania rębaka poprostu jak duzo rzeczy masz swoich to tego nie liczysz no i tokarz znajomy to też nie weźmie od ciebie jak od nieznajomego pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich. Mam problem z pobraniem projektu rębaka z e-konstruktora a widzę ze co niektórzy mają to pobrane. Jak możecie to prześlijcie mi to jakoś, bo właśnie zamierzam zrobić taki rębak, ale nie wiem jak się do tego zabrać a z wymiarami wszystko było by łatwiejsze. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam wszystkich. Mam problem z pobraniem projektu rębaka z e-konstruktora a widzę ze co niektórzy mają to pobrane. Jak możecie to prześlijcie mi to jakoś, bo właśnie zamierzam zrobić taki rębak, ale nie wiem jak się do tego zabrać a z wymiarami wszystko było by łatwiejsze. Z góry dziękuję

 

Dołaczam się do proźby !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo

Rebarka_do_drzewa.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Panowie wiekszosc tych rebakow napedzanych od ciagnika widocznych na filmach dziala na zupelnie innej zasadzie niz ten z e-konstruktora.Mianowicie jest tam masywny metalowy stół nad tym stolem jest jest walek na koncach okragly pod łożyska a nad stolem kwadratowy.Do tego kwadratu sa przyspawane 4 noze (wyglada to podobnie jak grubosciowka tylko w rebaku noze sa pod katem prostym) Wkladana galaz jest jednym nozem docinana do stolu a kolejnym samoczynnie podciagana bez dodatkowych walkow podciagajacych.Przy tego typu rebakach konieczne jest kolo zamachowe najczesciej od tzw ESA umieszczone na walku po przeciwnej stronie kola pasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zobaczcie mój rębak tarczowy

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Sprzęt kosztował w 2009r 5500 tys bez silnika silnik kosztował1200zl w 2010 przerabialem w rębaku wylot górny zrębkow.W tej chwili rębak po przerobkach pracuje niezawodnie ma jedna wade mieli bardzo szybko gałąś3m zmieli w 2sekundy.Po zdieciu z przyczepki moze slużyć jako rebak stacjonarny przezbrojony na silnik elektryczny 5,5 kw

post-36277-0-34152000-1338065593_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Czy ktoś z tu obecnych ma doświadczenie ze zrębkowaniem gałęzi drzew owocowych?

Obecnie mam gałęzie z ok. 1ha sadu, w planach z kilkukrotnie wiekszej powierzchni. Szkoda to palić jako duuuuże ognisko, czy mielić i zostawiać na polu. Czarno widzę pracę rębakami zwykle oferowanymi z uwagi na stosunkowo małe otwory do załadunku, w przypadku ciecia drzew owocowych nie ma dużych stosunkowo prostych gałęzi jak widać na filmikach z pracy rębaków, za to jest dużo drobnych gałęzi, zarówno silnie rozgałęzionych,  jak i małych, prostych wilków. 

Najprostszym rozwiazaniem wydaje sie byc rozdrabniacz sadowniczy z zasobnikiem, coś w tym stylu :

problem, że cena takiej zabawki to około 60 tys. pln. Wolałbym jednak znieścic się w kwocie mniejszej o rząd wielkości.

Pewne nadzieje budzą rozdrabniacze tego typu

pojawiające sie na allegro jako sprzęt ściągany z zachodu....... w stanie wizualnym budzącym zastrzeżenia...... sprzedający zapewnia, że działa, ale zapewne trudno określic jak długo. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.