Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rębaki


msoszy

Rekomendowane odpowiedzi

[siema na stronie www.e-konstruktor.pl znajdziecie opis i rysunki techniczne do skonstruowania

rębaka.

Ja wlasnie robie taki rebak. wierzba zcieta lezy narazie napolu ale mam nadzieje ze w lutym jak nie bedzie sniegu pochlastam ja.w tamtym roku pozyczalem rozdrabniacz wlasnej konstrukcji tarczowy z 4 nozami. tylko mial zle podawanie gałezi. patyki byly ciete pod katem 90 stopni wzgledem tarczy, a walek podajacy slizgal sie po nich i trzeba bylo pchac.wystarczylo np.zrobic pod katem 45 stopni i noze wtedy by same wciagaly galezie. naped przez wom. 30 chodzila sobie na wolnych obrotach tarcza byla dosyc ciezka a wiec robila za kolo zamachowe to byl rozrabniacz.

www.e-konstruktor.pl a tj rebak. dam znac jak zloze to w calosc i ile mnie to wynioslo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam!:) Udało mi się przy pomocy kolegów zrobić rębak, wg planów z e-konstruktora. Cena wyszła troszeczkę większa prawi 2 tyś z silnikiem 5,5 kW. Jestem zadowolony bo jak na razie działa bez zarzutu, chociaż nie mogłem go jeszcze w pełni wykorzystać:unsure: Były tylko próby w warsztacie. Rodzi sobie z gałęziami max 60 mm średnicy. Zostało mi go jeszcze po malować. :)

post-15499-1265908337_thumb.jpg

post-15499-1265908378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.

Gratuluję. Bardzo estetycznie wykonana samoróbka.

Zrobiłem kilka maszyn , w tym z motoreduktorem , i wiem, że motoreduktor ma olbrzymią siłę . Jeśli nie sprawi to większych problemów, przemyśl dorobienie do wałka posuwu drugiego . Ten drugi powinien się kręcić w zbieżnym kierunku i powinien z pierwszym miażdżyć wstępnie grubsze gałęzie choć 60 mm to dużo, ale spróbować warto....

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piękna maszynka tylko strasznie droga. Z pewnością będziesz wykorzystywał uzyskaną zrębkę do palenia w tradycyjnym kotle dlatego ja stawiam na tarczowe rębaki. Prezentowany robię stosunkowo grugo i nie równo. Z tych urządzeń korzysta się bardzo mało rozsądnie jest zrobić takie urządzenie w kilka osób. Taniej i zarobi na siebie. Ale ogólnie bardzo mi się podoba. Cenie wysiłek własny i estetykę. Jest pozytywny. Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony filmem oraz opisem sieczkarni do kukurydzy postanowiłem spróbować . Kupiłem sieczkarnię za ok 1600 zł i pierwsze próby wypadły ok !!!! . Główne zadanie - to ma rozdrabniać wierzbę energetyczną . Będę mógł coś więcej napisać latem jak maszyna pójdzie w ruch ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piękna maszynka tylko strasznie droga. Z pewnością będziesz wykorzystywał uzyskaną zrębkę do palenia w tradycyjnym kotle dlatego ja stawiam na tarczowe rębaki. Prezentowany robię stosunkowo grugo i nie równo. Z tych urządzeń korzysta się bardzo mało rozsądnie jest zrobić takie urządzenie w kilka osób. Taniej i zarobi na siebie. Ale ogólnie bardzo mi się podoba. Cenie wysiłek własny i estetykę. Jest pozytywny. Pozdrawiam Tomasz.

 

 

 

Dzięki za docenienie pracy;) A jak i gdzie zdobyć plany na rębak tarczowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.

Gratuluję. Bardzo estetycznie wykonana samoróbka.

Zrobiłem kilka maszyn , w tym z motoreduktorem , i wiem, że motoreduktor ma olbrzymią siłę . Jeśli nie sprawi to większych problemów, przemyśl dorobienie do wałka posuwu drugiego . Ten drugi powinien się kręcić w zbieżnym kierunku i powinien z pierwszym miażdżyć wstępnie grubsze gałęzie choć 60 mm to dużo, ale spróbować warto....

def

 

 

 

Wszystko wykonane zostało z nowych materiałów, co dodało jeszcze większej estetyki i ułatwiło prace;)dzięki za podpowiedzi, godne uwagi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz troszkę dokładniej:

- stal- 200zł + (nie wiem dokładnie kosztował materiał na noże MMV)

- profil np miałem już wcześniej kupiony(ale na dzisiejszy dzień już nie pamiętam ile kosztował)

- koszty drobnych rzeczy np. zębatki, łańcuch, paski klinowe, łożyska itp. (tego już nie liczyłem)

Robione było to w warsztacie w którym pracuję, przez tokarza. On nie pamięta ile czasu to robił, szef nie ma kartki jak mu płacił za to :mellow: i tak to wygląda, ale mimo wszystko wyniosło mnie to dużo taniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam!:P Udało mi się przy pomocy kolegów zrobić rębak, wg planów z e-konstruktora. Cena wyszła troszeczkę większa prawi 2 tyś z silnikiem 5,5 kW. Jestem zadowolony bo jak na razie działa bez zarzutu, chociaż nie mogłem go jeszcze w pełni wykorzystaćB) Były tylko próby w warsztacie. Rodzi sobie z gałęziami max 60 mm średnicy. Zostało mi go jeszcze po malować. B)

 

Robson66 lub mostowiak moglibyście wstawić link do pobrania tej dokumentacji z e-konstruktora, bo na stronce linki do pobrania wygasły.

Mam tez pytanie o jakiej mocy i obrotach zastosowaliście silnik? Czy profile da rade wyciąć samemu czy trzeba oddawać do pocięcia specjalistycznej firmie?

Czy wałek do posuwania gałęzi spełnia swoja funkcję bez dodatkowej sprężyny dociskowej?

 

Z góry dzięki za odpowiedź. Jestem początkujący w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie drugiej jest link wstawiony przez krzyska.walek pobierajacy jest dosyc ciezki ja wazylem to 10kg ma dojdzie zebatka to jeszcze mu naleci,pod walek dalem 4kwasówke blache zeby mi nie rdzewialo . blache na boki to plazma bylo chyba ciete,dla ulatwienia ześpawujesz je i wtedy wiercisz otwory,noze to mam zrobione z brinara.u mnie napęd będzie wom, kolo gorne mam 8cm a dolne 27.zobaczymy jak w praniu wyjdzie.mam cennik poszczegolnch czesci,wyslalem do jednej firmy ktora robi rebaki z tego projektu.i jest warty zastanowienia sie,jak bys mial zaplacic tyle co ja.najtaniej taki rebak widzialem ńa al... Za 2300chyba a tak to ceny chodza od 3tys w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam!:) Udało mi się przy pomocy kolegów zrobić rębak, wg planów z e-konstruktora. Cena wyszła troszeczkę większa prawi 2 tyś z silnikiem 5,5 kW. Jestem zadowolony bo jak na razie działa bez zarzutu, chociaż nie mogłem go jeszcze w pełni wykorzystać;) Były tylko próby w warsztacie. Rodzi sobie z gałęziami max 60 mm średnicy. Zostało mi go jeszcze po malować. :D

 

Witam!

Jestem pod wrażeniem wykonanego rębaka, i sam mam ochotę na zrobienie takiej maszyny. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jakiej długości (ok.) są zrebki i czy są w miarę równe.

2. Czy maszyna nie ma problemów "z wciąganiem" gałęzi.

3. Czy wydajnoś rebaka jest według Ciebie zadowalajaca

Oczywiście, o głos, jeżeli skończył juz swoja maszyną prosiłbym "Mostowiaka". Zależy mi zwłaszcza na opinii, jak sprawuje się przy rebaniu wierzby. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wruciłem sobie plany tego rębaka z e-komstruktora do inventora i opracowałem go w 3D jednak te plany są niezbyt dokładne w paru miejscach i trzeba sie domyślac wymiarów... Chyba własnie przez to wyszło mi coś nie tak z regulacją noży tnących względem noża stałego bo regulacje tą moge przeprowadzić w bardzo niewielkim zakresie. Tzn jeżeli ostrza tnące się zużywają trzeba je lekko wysunąć i ich możliwości wysunięcia są niewielkie według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do jakieś aukcji na allegro gdzie, konstruktor reklamuje się z rębarkami własnej produkcji. Wnioskując po zdjęciach jest to niemal identyczna maszyna jak ta z planów e-konstruktora ale ma możliwość wyrzutu zrębek np. na przyczepę. I może ktoś z forumowiczów ma pomysł jak rozwiązany jest ten problem wyrzutu zrębek, czyli jak należy zmodyfikować mechanizm tnący i bęben (a może nie trzeba?) aby te zrębki można było wyrzucać górą. Tu link do aukcji http://www.allegro.pl/item993938190_rebak_...sadownicza.html

Z różnic jakie zauważyłem to wałek podający jest dociskany sprężyną i wsad na gałęzie jest chyba odrobinę większy oraz osłona jest większa no i oczywiście ten wyrzut boczny zrębek.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z forumowiczów kto zrobił ta rębarkę według planów e - konstruktora wstawił jakiś filmik jak sprawdza się ta maszynka w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.