Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LG Therma R290 Monoblock


kult5

Rekomendowane odpowiedzi

W porównaniu do T-Cap serii J na R32 szału nie ma a model ten jest wycofyw i zastąpiony nowym na R32 i R290.

Proponuję zapoznać sie z wydajnościami nowych modeli PC innych producentów.

Fajnie że LG wprowadziło takie PC do swojej oferty. Ciekawe czy cena będzie konkurencyjna na razie nowe modele dużo droższe od starszych.

9kw trzyfazowa też jest w ofercie tego PC?  Dotychczas nie było dostępnych a nie wszystkim instalacje wytrzymują duże obciążenie 1 fazy i z tego powodu klienci wybierazli inych producentów.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ta tabelka ma się faktycznie do rzeczywistych wyników. Bo jak wiemy papier wszystko przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kult5 napisał(a):

Widzieliście te parametry? Diabeł nie pompa.

Tak sobie myślę że w końcu wychodzą pompy z wykorzystanym potencjałem R290

image.png.59fe61dd5f76e7f5f27935f09470e3ed.png

Odłączmy fizycznie grzałki ciekawe czy dalej będzie tak kolorowo ale przynajmniej chwała im za to że nie blokują już sztywno przy wyższych temp tylko rośnie cop tak jak w haierze  z tym że haier ma bardziej uwolniony ten cop powyżej 15 stopni bo jak dobrze pamiętam chyba cop 12 nawet osiąga ,ale tak czy siak dobrze to wygląda pytanie tylko czy cena zrównoważy parametry bo mam obawy.

Edytowane przez omama
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, o6483256 napisał(a):

Ciekawe jak ta tabelka ma się faktycznie do rzeczywistych wyników. Bo jak wiemy papier wszystko przyjmie.

Zależy od instalacji CO i jak do niej podłączone PC, mieszania wody w buforze itp 

Chyba wszystkie firmy badają to laboratoryjnie. Nie sądzę żeby LG fałszowała wyniki. 

Dobrze że pojawjają sie takie PC Jak wybierałem dla siebie T-Capa to dużej konkuręcji nie miał. Reszta PC była  dużo droższa. Może nareszcie coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, omama napisał(a):

 powyżej 15 stopni bo jak dobrze pamiętam chyba cop 12 nawet osiąga ,ale tak czy siak dobrze to wygląda pytanie tylko czy cena zrównoważy parametry bo mam obawy.

Po co mi ten twój COP w 15*C skoro wtedy domu nie ogrzewam. Rozumiem, że Ty musisz to robić i taki wynik zaobserwowałeś nie mając narzędzi pomiarowych 😁  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa wspomaga się grzałką to jej COP poleci w dół.

Jeśli jako całość trzyma dobry COP to jak dla mnie może nawet na samej grzałce jechać.

Tabele wrzuciłem jako ciekawostkę, ponieważ widziałem pierwsze pompy na R290 potrafiły mieć gorsze parametry niż na R32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC na R290  opłaca się montować do instalacji CO gdzie potrzebna wysoka temp. wody.

Przy podłogówce to na R32 z dotryskiem EVI mają lepsze parametry niż zwykłe na R290

Pomijam ekologje czynnika.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal tak jest, że nowe modele na R32 potrafią wypaść lepiej w tabelach wydajności od propanowych. Mitsu 'zaszalało' z nowymi R290, bo wersje 8kW mają dwie sprężarki (inwerter na obieg główny i on/off jako dodatkowa) no i przy -15C ma niby wydoić 75C, przy -25C max 65C, ale takie graniczne wartości temp. to raczej do ścigania się w prospektach, bo w 'normalnych' zakresach lepiej od R32 nie jest, ale cały czas przyzwoicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, o6483256 napisał(a):

Po co mi ten twój COP w 15*C skoro wtedy domu nie ogrzewam. Rozumiem, że Ty musisz to robić i taki wynik zaobserwowałeś nie mając narzędzi pomiarowych 😁  

Na pewno wiosną czy jesienią przy plus 15 -tu nie grzejesz ?? dziwne bo to połowa naszego sezonu grzewczego ,wody cwu też nie grzejesz ? dziwne w czym się myjesz studni ? a wiem kotłem grzejesz bo pompy jeszcze nie masz jak będziesz miał to docenisz że przy plus 15 ma super wysoki COP.

25 minut temu, Patrol napisał(a):

Nadal tak jest, że nowe modele na R32 potrafią wypaść lepiej w tabelach wydajności od propanowych. Mitsu 'zaszalało' z nowymi R290, bo wersje 8kW mają dwie sprężarki (inwerter na obieg główny i on/off jako dodatkowa) no i przy -15C ma niby wydoić 75C, przy -25C max 65C, ale takie graniczne wartości temp. to raczej do ścigania się w prospektach, bo w 'normalnych' zakresach lepiej od R32 nie jest, ale cały czas przyzwoicie.

 

To fakt że na R32 lepiej sobie radzą niż na R290 przy bardzo minusowych temperaturach ale jauż na plusowych to szaleją ostro ,taka pompa thermatec R290 przy lekko przestawionych parametrach potrafiła dobić do 95 stopni ale to tylko dla testów przeważnie zablokowane do 75 stopni ,R32 tego nie potrafi i jak zawsze coś za coś.

Cena zweryfikuje wszystko bo jak ustawią zaporową taką nieprzyzwoitą to klops a chciałoby się mieć ale nie za 30-40 czy 50 tysiaków tylko 10 to byłoby fajnie wiem bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+15*C to połowa sezonu grzewczego?

 

Kolejny raz nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie chciałem sie do Ciebie przyczepiać, ale naprawdę sam sie prosisz pisząc takie kocopały (niestety kolejny raz)

image.thumb.png.6e301bc79aaaca7b8e0609d8d93c5382.png

 

Ten COP 12 pompy, to przy graniu wody w lato 😂

 

 

PS W sumie nie wiem, po co wkleiłem tą tabelę powyżej, bo i tak jej nie ogarniesz 😁

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napastliwość to twoje drugie imię ?? ty przenośni nie kapujesz czasem ?? wiesz jaką mamy pogodę i coraz częściej właśnie jest taka sobie ale i tak trzeba grzać mimo że jest 15 czy 18 stopni . wex trochę na luz bo na dziwaka wychodzisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten COP 12 to była przenośnia. Echhh, teraz już rozumiem 🤣

 

 

Przestań bajdurzyć, a zacznij podawać prawdziwe, poparte jakimiś pomiarami dane, a zacznę traktować Cię poważnie, jeżeli tego oczywiście oczekujesz!

 

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, omama napisał(a):

Cena zweryfikuje wszystko bo jak ustawią zaporową taką nieprzyzwoitą to klops a chciałoby się mieć ale nie za 30-40 czy 50 tysiaków tylko 10 to byłoby fajnie wiem bajki.

PC wysokotemperatuorowe  są bez sensu. Lepiej wymienić grzejniki na nowe większe niż grzać taką PC do wyrzszej temp. Cóż z tego że PC grzeje 70-75 st jak COP bardzo kiepski. 

PC droższe.

COP mały.

Inwestycja nieopłacalna, ale naiwnego klienta nie jednego naciągną.   

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, omama napisał(a):

,,,, haier ma bardziej uwolniony ten cop powyżej 15 stopni bo jak dobrze pamiętam chyba cop 12 nawet osiąga ,,,,

 

55 minut temu, omama napisał(a):

,,,, bo pompy jeszcze nie masz jak będziesz miał to docenisz że przy plus 15 ma super wysoki COP. ,,,,


@Berthold, ja stary jestem i zapewne nie dowidzę.
Więc proszę Ciebie, byś wyszukał w poniższej tabeli z instrukcji serwisowej Haier, jaki cop ma najnowsza wersja pompy ciepła Haier AU082FYCRA(HW), w temperaturach powyżej +15*C


 

Haier AU082FYCRA(HW).jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70-75 stopni to raczej nikt nie potrzebuje ale 50-55 przy - 20 to sporo budynków.

Prz obecnym trendzie wciskania pomp ciepła jak wcisną taka pompę to nie ma tragedii. Ekonomicznie się to obroni

Co do czynnika to ja wolał bym R290. Tak jak obecnie unia chce opodatkować gaz za trzy lata tak za 5 lat mogą opodatkować czynniki do pomp ciepła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare instalacje grawitacyjne CO na kotły węglowe  były robione na temp 60-80 st grzejniki żeliwne.

Gdybym domu nie docieplił przy temp -15st, temp w CO 70st wzwyż obowiązkowa.

Teraz mam temp przy -20 st na CO 43st a przy -5st na CO 41st Bardzo nie duża różnica tylko że PC przy -20 wyłącza się tylko do defrostu a przy -5st częściej bo tyle ciepła budynek nie potrzebuje. 

Inna sprawa że do nie ocieplonego domu PC lepiej nie zakładać.

Kiedyś reklamowali Hitachi S80 że do niedocieplonych budynków się nadaje tylko zapomnieli dodać ile będzie kosztowało ogrzewanie nią.

48 minut temu, kult5 napisał(a):

za trzy lata tak za 5 lat mogą opodatkować czynniki do pomp ciepła.

Nie sądzę że do zamontowanych PC to zrobią. Raczej do nowo napełnianych ale prędzej wprowadzą zakaz napełnianie R32

Edytowane przez cezario1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelki swoje a testy swoje.

Edytowane przez omama
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omama daj spokój.

Powyżej +15 to zyski bytowe potrafią być większe od zapotrzebowania ciepła. Nic na prosty chłopski nie wyliczysz, tym bardzie że takie temperatury korelują z dniami o większym nasłonecznieniu.

Dla października i średniej temperatury +12 zapotrzebowanie na ciepło u mnie wyniosło 50 % teoretycznego.

Możesz myśleć że pompa działa super wydajnie a po prostu budynek nie potrzebuje energii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej_M_ napisał(a):

Więc proszę Ciebie, byś wyszukał w poniższej tabeli z instrukcji serwisowej Haier, jaki cop ma najnowsza wersja pompy ciepła Haier AU082FYCRA(HW), w temperaturach powyżej +15*C

Przecież ten COP to była taka "przenośnia

 

 

🤣🤣🤣

Godzinę temu, omama napisał(a):

Tabelki swoje a testy swoje.

Ty jesteś jak moc głośników określana w PMPO. Tylko testujący zna i wie jaka jest bo ma swoje unikalne przyrządy które potrafią zmierzyć taką moc 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maruda jak masz czas to usiądź i lukaj 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tam ten COP 12 przy 15*C ? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

😁

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które PC wyszło najlepsze w tym porównaniu? 3 godz to za długo żeby szczegółowo wszystko wysłuchać.

Może jakieś streszczenie ktoś zrobi?

Wyłapałem że Haier kiepski na dotację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.