Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzywa grzewcza w Panasonic Aquarea T-CAP Generacji H typu split


michael1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy Panasonic Aquarea T-CAP Generacji H typu split podczas wyznaczania temperatury zasilania bierze pod uwagę również temperaturę wewnętrzna w pomieszczeniu? Mam tu na myśli sytuacje w której mam krzywą grzewczą typu:

+15 na zewnątrz = 35 na grzejniki

- 15 na zewnątrz = 55 na grzejniki

To jeśli mam nastawione 22 stopnie w pomieszczeniu, 15 stopni na zewnątrz ale w pomieszczeniu tylko 18 to czy pompa będzie grzać:

a) na 35 stopni?

b) na trochę więcej bo w domu zimno?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnijcie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sambor napisał(a):

Muszą być odpowiednio dobrane grzejniki i wtedy będzie ciepło w pomieszczeniach

Myślę, że to nie tego wina. Po prostu pompa ciepła była do tej pory całkowicie wyłączona, dlatego po zimnych nocach zrobiło się w najzimniejszym pokoju 18 stopni, teraz już dochodzi do zadanej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inne ale podobne pytanie:

mam krzywą grzewczą typu:

+15 na zewnątrz = 35 na grzejniki

- 15 na zewnątrz = 55 na grzejniki

Jest 0 stopni na zewnętrz pompa podaje 45 stopni na Co.

Mam ustawione 22 stopnie w pomieszczeniu i okazuje się, że pompa może to uzyskać grzejąc tylko 6h na dobę ale te 6h jest pracą na jej mocy wyższej niż minimalnej. Czy sama spróbuje grzać tylko do np 40 stopni czy trzeba jej pomóc zmieniając krzywą grzewczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa będzie grzać z temperaturą wynikającą z punktu na krzywej grzewczej, czyli dla 0 C = 45 C i nie zmieni tego , jeżeli temperatura na zewnątrz będzie utrzymana.

Nie patrzy na temperaturę pomieszczenia, ale na temperaturę powrotu z grzejników (a raczej bufora). Jeżeli ta temperatura będzie wyższa, niż zaprogramowana Delta (różnica temp. pomiędzy zasilaniem, a powrotem), to wtedy pompa obniża częstotliwość sprężarki i przepływy, żeby utrzymać tą ustawianą różnicę temperatur. PC wyłączy się (gdy nie ma innego harmonogramu ustawionego), jeżeli już nie będzie mogła bardziej ograniczyć mocy, a temperatura powrotu będzie nadal za wysoka.

Pompa pośrednio widzi , jaka jest temperatura pomieszczeń, co wynika z temperatury powrotu. Jeżeli powrót jest ciepły, to w pomieszczeniach jest na tyle ciepło, że nie ma już odbioru ciepła z grzejników.

Edytowane przez esselite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, esselite napisał(a):

Pompa będzie grzać z temperaturą wynikającą z punktu na krzywej grzewczej, czyli dla 0 C = 45 C i nie zmieni tego , jeżeli temperatura na zewnątrz będzie utrzymana.

Nie patrzy na temperaturę pomieszczenia, ale na temperaturę powrotu z grzejników (a raczej bufora). Jeżeli ta temperatura będzie wyższa, niż zaprogramowana Delta (różnica temp. pomiędzy zasilaniem, a powrotem), to wtedy pompa obniża częstotliwość sprężarki i przepływy, żeby utrzymać tą ustawianą różnicę temperatur. PC wyłączy się (gdy nie ma innego harmonogramu ustawionego), jeżeli już nie będzie mogła bardziej ograniczyć mocy, a temperatura powrotu będzie nadal za wysoka.

Pompa pośrednio widzi , jaka jest temperatura pomieszczeń, co wynika z temperatury powrotu. Jeżeli powrót jest ciepły, to w pomieszczeniach jest na tyle ciepło, że nie ma już odbioru ciepła z grzejników.

Ok dzięki za info. Ta temperatura powrotu to bardzo pośrednia informacja o temp pomieszczeń jak masz grzejniki w domu to raczej o szybkości przepływu.

 

Czyli jeśli mam 20 stopni w domu realnie to nie ma znaczenia czy mam ustawione na sterowniku 21, 22, 23 czy nawet 30 stopni? 😄 Pompa zachowuje się tak samo, prawda?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.