Skocz do zawartości

michael1234

Forumowicz
  • Postów

    80
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez michael1234

  1. Witam Potrzebuje sobie dorobić punkt poboru wody w kotłowni ze względu na skomplikowany przebieg rur najlepszy będzie PEX (bo PP musiałbym zgrzewać na 10 kolanach w tym w niełatwych miejscach). Nie mam zaciskarki ale mogę pożyczyć ale to zawsze kombinacje a mam jeszcze parę złączek skręcanych. Czy warto jest wykorzystać do takiego kotłownianego CWU? W razie czego będzie dostęp żeby dociągnąć nakrętki bo to nie idzie pod tynkiem. Czy może tylko zacisk bo inaczej obudzie się w kałuży wody i z zalaną kotłownią? 🙂 Pozdrawiam
  2. Poza tym rozważa się embargo na LPG z rosji i ceny mogą wystrzelić. Ale o prądzie po 2 zł / kWh tez już straszą od dawna 😄
  3. Witam Montuje od kilku dni umywalkę w kotłowni. Na samą umywalkę miejsce mam ale z syfonem problem. Najbardziej pasowałoby mi wrzucić tam syfon nie oryginalny utworzony z czterech kolanek 90 stopni ułożonych w kształt litery U. Kolanka 32mm. Nie boję się, że coś się zapcha, umywalka używana dorywczo, żadnych brudach po garnkach tam raczej spuszczać nie będę. Czy takie kolanka zdadzą egzamin i nie będzie mi z nich wyciągać wody oraz wysokość zasyfonowania będzie ok? Druga sprawa ten syfon nie byłoby bezpośrednio przy umywalce ale metr od niej. Czy z jednometrowej rurki która będzie już za syfonem (idąc od strony kanalizacji) nie będzie żadnego smrodu? Pozdrawiam
  4. Zbiornik na gaz w dzisiejszych czasach nie ma wg mnie sensu. Zajmuje miejsce, droga ew. wymiana albo wynajem. Jedyny plus to w miarę znany koszt opału w przyszłości i możliwość zrobienia zapasu. Grzejniki na górze masz w miarę duże? Dasz radę przy 45 stopniach w największe upały -20?
  5. A jeśli po syfonie to na pewno kocioł nie dostanie smrodu z kanalizacji? sprawdziłem w instrukcji: wygląda że jest syfon w kotle, nawet radzą wlać mu trochę wody na rozruch. Rozumiem, że dawanie dwóch syfonów nie ma sensu? Pytam bo tak naprawdę to kocioł mam już podłączony i teraz jest rurka włożona do syfonu tylko dostawiam umywalkę i nie wiem czy mogę pozbyć się tego syfonu czy nie.
  6. Chuda rura wzbiorcza zasadniczo też nie pomaga, jakby była jednocalowo to to samo ruro robiłoby jako zbiornik wyrównawczy a poziom wody w zbiorniku byłby bardziej stabilny.
  7. Myślę, że to nie tego wina. Po prostu pompa ciepła była do tej pory całkowicie wyłączona, dlatego po zimnych nocach zrobiło się w najzimniejszym pokoju 18 stopni, teraz już dochodzi do zadanej 🙂
  8. ok, czyli pompa ciepła działa pod tym względem inaczej niż niektóre pelletowce i sterowniki gazowe 🙂
  9. Witam Czy Panasonic Aquarea T-CAP Generacji H typu split podczas wyznaczania temperatury zasilania bierze pod uwagę również temperaturę wewnętrzna w pomieszczeniu? Mam tu na myśli sytuacje w której mam krzywą grzewczą typu: +15 na zewnątrz = 35 na grzejniki - 15 na zewnątrz = 55 na grzejniki To jeśli mam nastawione 22 stopnie w pomieszczeniu, 15 stopni na zewnątrz ale w pomieszczeniu tylko 18 to czy pompa będzie grzać: a) na 35 stopni? b) na trochę więcej bo w domu zimno? Pozdrawiam
  10. Swoją drogą objeździłem trochę okolicę (na rowerze rekreacyjnie :)) i nie bardzo widzę zachowanie 40 dB w większości instalacji przy maksymalnej mocy w nocy. Prędzej już 50 dB w dzień.
  11. Ale unieszkodliwił pompę elektrodami bo stała w granicy czy jak?
  12. Na którym obrazku? Moje pytanie jest proste. Z kalkulatorów wychodzi mi odległość 6 metrów a teraz pytanie czy tylko od przodu pompy musi być ona zachowana czy z boku również.
  13. Takie obrócenie w moim przypadku miałoby sens gdyby pompy ciepła istniały w wersji prawej i lewej. Ale są chyba tylko jednego rodzaj: patrząc na przód z lewej wentylator z prawej cała reszta.
  14. Wszystkie te artykuły opisują tylko odległość od przodu pompy. Nikt nie wspomina odległości od boku pompy. Mam na myśli coś takiego? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi czy przyjmując takie ułożenie x = y? A może jednak w bok mniej promieniuje ten hałas?
  15. Czy odległość pompy od granicy działki związana z generowanym hałasem jest liczona tylko względem jej przedniej części? Czy musi być również zachowana dla jej boków? Czy pompa ciepła tak samo hałasuje "do przodu", "do tyłu" jak i w lewo i w prawo czy może w którąś stronę znacznie bardziej?
  16. Ale rozumiem, że nie ma pomp lewych ani prawych więc u mnie obrócenie pompy oznacza również wydłużenie instalacji bo akuratnie chce obrócić w zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara patrząc z góry.
  17. Ochrona przed wilgocią, deszczem, no i żeby nie miała za ciepło jak są upały.
  18. Ale generalnie nie ma przeciwskazań? Na rysunku masz napisane dopływ wody ale rozumiem, że przy SPLIT będzie tak samo przyłącze gazowe? Inna sprawa: pomp nie ma lewych ani prawych? Bo u mnie wychodzi, że obracając musiałbym wydłużyć instalację freonową o szerokość pompy...
  19. Zamontuje, pompę już wybrałem. Teraz szukam właściwego miejsca co nie jest łatwe, szczególnie przy dużych głośnych pompach i budynku istniejącym w którym nie możemy dowolnie zmieniać sobie instalacji.
  20. Zazwyczaj pompy ciepła są montowane równolegle do ściany budynku. A czy można pompę ciepła zamontować poprzecznie do budynku? Czy są jakieś przeciwskazania? Powodem takiego pomysłu jest chęć zamontowania pompy ciepła pomiędzy oknami w kotłowni, a nie chce zasłaniać nimi okien. Natomiast finalnie będę szukał cichego Panasonica T-CAP, który ma prawie 1,5m szerokości. I pytanie czy w takim układzie muszę zastosować jakąś większą niż 10 cm odległość od domu?
  21. Znalazłem u Panasonica coś takiego dla pomp 16 kW: Czyli do 7 metrów nic nie tracimy wręcz zyskujemy? Ale to dla A7W35 a skąd mam wiedzieć, że dla A-7W55 wykres nie będzie wyglądał zgoła inaczej?
  22. Zawsze myślałem, że odległość jednostki wewnętrznej od zewnętrznej im mniejsza tym lepsza. Dlatego wybrałem lokalizację pompy przy tarasie. Jednak zauważyłem w instrukcji T-CAP, że zakres długości przewodów to to 3 do 30 metrów. Pytanie jak to jest liczone? W jedną stronę czy we dwie? Pytanie czy jest coś takiego jak optymalna długość przewodów T-CAP? Albo jakieś tabele wydajności? Bo w sumie to wygodniej dla mnie (hałas, zimne powietrze na tarasie) byłoby gdyby ta pompa stała 10 metrów od jednostki wewnętrznej... tylko czy to nie popsuje wydajności?
  23. Rozumiem, że tańszy w zamarznięciu będzie hydrosplit? Bo zamarznie "tylko" skraplacz? A w klasycznym monobloku jeszcze pompa?
  24. Potrzebuje: - grubość stali na wężownicy emaliowanej - grubość emalii - współczynnik przewodzenia tej stali Dla bojlera nierdzewnego: - grubość stali na wężownicy emaliowanej - współczynnik przewodzenia tej stali
  25. Czyli ta emalia faktycznie jest izolatorem i zmniejsza wydajność bojlera. A Ty się nie urlopujesz @sambor tylko na forum siedzisz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.