Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Temperaturą Wody Na Powrocie


Marusz75

Rekomendowane odpowiedzi

Tam masz tylko 1 obieg - grzejniki?

Jak tak, to ZZ ci nie potrzebny.

Zawór różnicowy także zbędny.

Natomiast gdzie masz podłączony zbiornik wyrównawczy???

tak mam tylko jeden obieg...grzejniki..jeszcze jest grzanie cwu,bojlera tam mam zaraz za pompa zz i na zasilaniu zimnej wody bojlera tez mam zz... ten co jest za pompa cwu nie halasuje bo lezy poziomo..

to juz troche zglupialem,musi byc ten zawor u mnie za pompa CO czy nie? Nie bedzie mi bojler albo kociol podkradac wode...troche zgłupialem po co zawory ZZ ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w danym obiegu pracowały powiedzmy 2pompy to powinny być za nimi zawory zwrotne.U ciebie jest tylko jedna pompa na grzejniki więc zawór zwrotny jest zbędny.Za pompą na CWU musi być ZZ aby nie wychładzało zasobnika

Dokładniej - nie za pompą (bezpośrednio) a przed zbiornikiem - (czyli za pompą, ale daaalej) - ZZ jak sama nazwa wskazuje montuje się tam gdzie woda się cofa. Przy bojlerze woda się cofa grawitacyjnie (wężownica jest zimniejsza dołem więc woda spieprza w drugą stronę - do ciepełka - czyli do zasilania na górze) - dasz przed zasobnikiem i też jest git.

To że ma być zawór za pompą nie oznacza że ma być do niej przyklejony, żeby pierwsze co robi pompa to waliła w ścianę zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej - nie za pompą (bezpośrednio) a przed zbiornikiem - (czyli za pompą, ale daaalej) - ZZ jak sama nazwa wskazuje montuje się tam gdzie woda się cofa. Przy bojlerze woda się cofa grawitacyjnie (wężownica jest zimniejsza dołem więc woda spieprza w drugą stronę - do ciepełka - czyli do zasilania na górze) - dasz przed zasobnikiem i też jest git.

To że ma być zawór za pompą nie oznacza że ma być do niej przyklejony, żeby pierwsze co robi pompa to waliła w ścianę zaworu.

czyli moge ten zawor ZZ za pompa CO wywalic czy moge go np przesunac z pol metra wyżej czy w inne miejsce??

Prosze o wytlumaczenie łopatologicznie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej go wywal, ale jak chcesz koniecznie go mieć, daj go na powrocie z instalacji , przed samym zaworem 4-C.

Nie podałeś jaką masz pompę i jak jest nastawiona, może się okazać, że może tam zostać, choć ja go nie polecam w tym miejscu, gdyż zatrzymuje powietrze.

 

 

PS

Z fot widać, że to 25/40 ustawiona na max, to pewnie za dużo dla instalacji, daj ją na 1/2 tego co masz obecnie, wystarczy i ZZ będzie cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym go wywalil....pompe mam wilo 25/60 dom jest do ogrzania ok 250m kw mam 18 grzejnikow. mam ja ustawiona prawie na srodek ..jak dam na jeden to tez halasuje.

Na powrocie przed samym zawore 4D mam rury 1,5cala ale jak wraca z instalacji zanim sie wepne do powrotu to mam 1 cal..

Jak wywale ten ZZ i latem bede grzal tylko cwu to bedzie wszystko dobrze?

Tu mam powrót miedz 1 cal potem do samego 4D 1.5 cala

post-62098-0-63275300-1510238578_thumb.jpg

Edytowane przez arek810316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień z serca,ze moge usunac ten ZZ,nie wiem czemu sie uparł hydraulik,że musi byc...

troche to wkurza...niesie sie jednak halas po rurach.

Skorzystam jeszcze z pana pomocy,mam pompe wilo yonos pico 2.0 czy jak np ustawie na tej pompie po lewej na srednim domku i chodzi ona np na 35W to z biegiem czasu nie powinna sie ta wartosc zmniejszyc,czy to sa ustawienia na stale?

2 pyt: bojler ma dwuplaszcz stojacy pionowy 200l ,chyba troche zapowietrzony bo jak  zaloczy sie pompa na cwu to na zasilaniu przy samym zbiorniku na kolanku slychac tak jaby takie przelewanie sie wody a tak wogole to grzeje ladnie...czy moge popuscic delikatnie przy tym kolanku na srubunku i ujdzie mi to powietrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę ustaw jak najniżej trzeba , aby wszystkie grzejniki były ciepłe., wg mnie to max 2m podnoszenia lub mniej.

Oczywiście trzeba to odpowietrzyć, można na śrubunku, tylko z woda może też lecieć z drugiej strony.

Najlepiej daj fot tej części inst . gdyż możesz jeszcze więcej ją zapowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę ustaw jak najniżej trzeba , aby wszystkie grzejniki były ciepłe., wg mnie to max 2m podnoszenia lub mniej.

Oczywiście trzeba to odpowietrzyć, można na śrubunku, tylko z woda może też lecieć z drugiej strony.

Najlepiej daj fot tej części inst . gdyż możesz jeszcze więcej ją zapowietrzyć.

Na zasilaniu przy tym kolanku słychać takie lekkie jakby przelewanie wody,pompe mam na jeden.

post-62098-0-68655800-1510266126_thumb.jpg

post-62098-0-61863000-1510266146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam możesz bez problemu na śrubunku odpowietrzyć.

Wielkie dzieki za pomoc i wyrozumialosc.

Czyli wg mojej instalacji zz moge smialo wywalic? Jak latem bede grzal sam cwu to nie bedzie mi sie woda cofac na instalacje? Po staremu przed remontem tak mialem,cieply grzejnik na pietrze kory byl najblirzej kotlowni. Teraz mam to wszystko przerobione,wtedy mialem zasilanie powrotu cwu wpiete w powrot instalacji , teraz ma bezposrednio przy kotle. Bedzie dobrze bez tego ZZ? Bo jak tak to w poniedzialek wywalam <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na wyjściu z kotła zawór 4-D, który trochę tą wodę hamuje, ale jednocześnie mając naczynie przelewowe na którymś z pionów nie możesz tego zaworu szczelnie zamknąć ani nie osiągniesz pełnego odcięcia samym zaworem zwrotnym., gdyż  te ciepłe rury lub nawet grzejnik to efekt rozprężania się gorącej wody do naczynia.

Chcesz ten efekt zlikwidować to musisz dać osobną rurę wprost z kotła do naczynia wzbiorczego, czego z resztą wymagają przepisy i zdrowy rozsądek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed remontem mialem zasilanie z kotla,obejscie na  pompe i za nia zwykly zawor kulowy. Tym zaworem kulowym odcinalem cieplo na instalacje a jak grzal mi grzejnik na pietrze to mialem zalozony zawor na grzejniku i jego tez zamykalem i nic w tym momencie nie grzalo.z tym,ze jak palilem latem to tylko maksymalnie na 50 stopni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co zauważyłem..po usunięciu ZZ oczywiście cicho.. Tylko pompa wilo jakoś dziwnie chodzi tak delikatnie buczy ten silnik jak się przyslyszec,przy starej tego nie było na żadnym biegu tylko ma 3 troszkę szumiało a przy nowej niezależnie od biegu tak jakoś inaczej dziwnie sobie delikatnie buczy.

I słychać tez w tej pompie w środku jakby wirnik w delikatny rezonans wpadal,takie drżenie...tak ma być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki sam kłopot jak pan Marusz,ze temperatura na powrocie do kotła ma okolo 30 stopni wg termometru.Widzę,ze jest pan doświadczonym forumowiczem i chcialaby, zapytać czy mógłby pan rzucić okiem na zdjęcia mojej instalacji żeby doradzić co może być nie tak.

pozdrawiam

Magda

U mnie to samo .zawor 4deozny 1 cal a instalka 3.4cala

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomocy,nie mogę odpowietrzyć bojlera.. Jak był kocioł założony nowy wraz z instalacja ,napuszczona woda to było w miarę dobrze. Została instalacja poprawioną zz wywalony no i oczywiście znowu woda napełniona do instalacji i od tego momentu nie mogę odpowietrzyć brojlera.. Chyba kocioł zapowietrzony jest bo jak na chwile otwieram zawór 4D na maksa to słuchać jak woda z kotla wylatuje na instalacje tak bulgocząc wraz z powietrzem i chyba dlatego nie mogę odpowietrzyć brojlera bo za każdym razem jak się pompa cwu zalaczy to ciągnie powietrze z kotla i nie może przepchnac... Przed poprawa instalacji było ok.

Jak to odpowietrzyć?? Mecze się już chyba z 3 tygodnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zasilaniu "brojlera" w najwyższym punkcie również masz odpowietrznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.