Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Temperaturą Wody Na Powrocie


Marusz75

Rekomendowane odpowiedzi

W funkcji autoadapt pompa sama dobiera moc w zależności od zapotrzebowania. Jeżeli chcesz wykorzystać pompę CWU do ochrony powrotu to tylko ostatnio wspomniane przeróbki (zawór na powrocie z podłogówki i zlikwidowanie "sztywnego" przyłącza uzupełnienia układu. No i zabezpieczenia kotła) Efektem ochrony powrotu przez CWU będzie gorąca woda w zasobniku (taka jak na kotle). Jeśli to Ci przeszkadza to możesz zamontować na wyjściu CWU zawór 3d który podmiesza do temp takiej jak chcesz. Zawór np Esbe VTA lub afriso ATM z zakresem 35-60st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozmimiem zawór 3D ma się mieszać  z powrotem podłogówki, a nie kotła?Sprawdzę czy tam się zmieści na tej rurce zawór zwrotny.A co ztymi innymi przeróbkami bo muszę jakiś schemat pokazać hydraulikowi jak i co ma przerobić... 

Tam ma się zmieścić zawór zwrotny oraz śrubunek  :)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam ma się zmieścić zawór zwrotny oraz śrubunek  :)

Witajcie ponownie,

pompy podłaczone jak radziliście czyli ciągle chodzi  CWU i pompa podłgówki, zauważyłam jednak,ze piec dużo wiecj spala -czy myślicicie,ze to przez tą stale chodzącą pompę CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dlaczego jak załącza sie grzanie CWU temp kotka leci w dół ok 11stopni?? Jak temu można zaradzić w sterowniku iryd pid fuzzy logic??

Jaką macie temp ustawiania grzania CWU czy nadwyżkę yez ustawić i ile minut ma jeszcze chodzić pompa jak dobije do zadanej temperatury? Można jakoś w tym sterowniku ustawić żeby w nocy woda nie była grzana tylko w dzień??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pompe cyrkulacyjną to ustawiasz godziny włączenia.normalna pompa od zaobnika załącza sie jak temp spada na zasobniku.czujnik temp powinień być w zbiorniku albo jak najbliżej zbiornika.powrot z zasobnika bezpośrednio do powrotu do pieca.ja tak mam

 

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem pieca na ekogroszek i wydawałoby się prostej instalacji zasilającej grzejniki i bojler. Układ składa się z zawóru 4d sterowanego przez siłownik i dwóch pomp obiegowych. Pytanie dotyczy przepływów wody, przy ustawieniu pieca na 70° i wody w co na 47° zawór 4d otwarty jest na 33%, w momencie załączenia pompy cwu następuje gwałtowne otwarcie zaworu do prawie 70% aby utrzymać zadaną temperaturę co. Czy świadczy to o z niezrównoważonym przepływie. Dodam jeszcze, że obie pompy są identyczne i jedna pracuje na 2 biegu autoadapt (co) a druga na 1. Tak praca wpływa bardzo na wzrost spalania.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobnie

z tym że u mnie C.O 65* a CWU 45*

normalnie zawór otwarty jest na jakieś 30% przy zadanej temperaturze na grzejniki 42*

jeśli tylko włączy się obieg wody CWU wtedy siłownik otwiera zawór na 70%.

 

oczywiście temperatura CO spada gdzieś o 20* 

w miarę nagrzewania się układu zawór 4d się przymyka znów do 30%

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z panem z serwisu prond,mowil,ze mozna wyjac czujnik z zasobnika CWU do temperatury otoczenia i bedzie chulac caly czas badz jak nie mam pompy cyrkulacyjnej to pod to wejscie sie wpiac i tez bedzie dobrze.. Ktore rozwiazanie lapsze?

To zrobisz z zasobnika drugi piec a zużycie węgla ci skoczy o 100 procent.nie słuchaj go. Podnies sobie temp zadaną na zbiorniku.

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi łopatologicznie co to znaczy ta nadwyżka..histereza cwu to nie jest i chyba w irydzie jej nie ma?

Ustawiłem sobie teraz temp cwu na 45 i nadwyżkę o 3 stopnie,jeszcze prace pompy po osiagnieciu temp przez 2minuty..

Jak jest nadwyżka o 3 to powinien ja podnieść na 48 stopni a normalnie pompa dobila do tych 45 i chodzila jeszcze te 2 minuty i to wszystko a gdzie ta nadwyżka??

Edytowane przez arek810316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.