Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Temperaturą Wody Na Powrocie


Marusz75

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie chodzi,ZZ założyłem nowy ze sprężyna firmy KFA ...tylko nie wiem czemu mi ZZ nad pompa CO cały czas dzwoni jak pompa chodzi? Wszystko mam zrobione jak na zdjęciach iryd56 z tym,ze nie mam obejscia pompy tylko mam odrazu wpiete na zasilaniu na instalacje a za pompa ten zawór 1 cal. Reszta ok fajnie to działa. Musi być ten zawór za pompa na instalacje,a może jednak dać go bez tej sprężyny albo klapowy? Chyba nie jest wadliwy ? Sam już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez brzecza oba za pompami. W domu tego nie slysze wiec wisi mi to.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie chodzi,ZZ założyłem nowy ze sprężyna firmy KFA ...tylko nie wiem czemu mi ZZ nad pompa CO cały czas dzwoni jak pompa chodzi? Wszystko mam zrobione jak na zdjęciach iryd56 z tym,ze nie mam obejscia pompy tylko mam odrazu wpiete na zasilaniu na instalacje a za pompa ten zawór 1 cal. Reszta ok fajnie to działa. Musi być ten zawór za pompa na instalacje,a może jednak dać go bez tej sprężyny albo klapowy? Chyba nie jest wadliwy ? Sam już nie wiem

Do układów pompowych montuje się zawory zwrotne ze sprężyną a klapowe można zastosować w instalacjach grawitacyjnych.Tak że może nie kombinuj)

Edytowane przez odpowietrznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Arco albo Womix zdawaja na 100% ze nie dzwonią...? Troche to dzwonienie wkurza,niesie się po rurach...KFA mam tez za pompa od bojlera zainstalowany poziomo nie dzwoni ale mam pompę na 1 dopiero zaczyna hałasować jak dam na 3...a na instalacji hałasuje caly czas na 1 biegu i na 3 ale wpiety jest w pionie,pompa to wilo yonos pico...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek810316 prosisz o pomoc bo mowisz ze jestes zielony z tego tematu, kolega sambor (wiedzacy co pisze)ci udziela jej, a ty sie unosisz niewiadomo o co.

Tak to jest. Wpadaja na chwile i chca wszystko na tacy bez zadnego wysilku ze swojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się dławić pompy zaraz na wyjściu - środek zaworu wibruje bo pompa (jej łopatki) - jako źródło rozpędzania cieczy napotyka od razu na opór w postaci zwężenia - zawór zwrotny (wali w ścianę). Zawór powinien być dalej gdzie przepływ się już trochę uspokoi - swoją drogą potrzebny tam Ci ten zawór?

Edytowane przez shogunzlasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejście z zaworem roznicowym ma sens gdy instalacja jest grawitacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie stosuje się ocynku w instalacjach grzewczych.A po co zbiornik wyrównawczy do układu zamkniętego ;)

I jak zwykle pasjonująco się zapowiada walka o to czy 4D zapewni ochronę powrotu a zarazem da odpowiednią temp.na instalację)

Edytowane przez odpowietrznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie stosuje się ocynku w instalacjach grzewczych

Cały temat był o tych wywodach, ocynk jest do d... ale w domowych warunkach nie ma co znowu panikować. Najwyżej mu zeżre ziobro z amelinum - to sobie wymieni za 30 zł bo tego to nie pomalujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.