Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotowoltaika - rozliczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Przykład:

 

Zużyjesz z sieci w miesiącu wrześniu 250kWh z sieci. 

Obliczą Ci rachunek za te 250kWh i odejmą 250kWh (z depozytu) po cenie z września, czyli powiedzmy niech kosztuje we wrześniu 0,45zł to będzie rachunek mniejszy o 0,45x 250= 112,5zł

20% depozytu możesz dostać w gotówce, reszta niewykorzystana przepada.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odczytywania rachunków energii elektrycznej i wyliczania ceny, to powinni zrobić specjalny kierunek studiów. Minimum 5 letnich, bo na inżynierskich mogłoby zabraknąć czasu 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, ale to jest rozliczne miesięcznie- styczeń 2022 depozyt- styczeń 2023- wypłata 20% w 2023 itd. Reszta, ze stycznia 2022 przepada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldeq17 napisał(a):

Podziękować, jak taki zwykły Kowalski ma to wszystko ogarnąć, Kowalski ma płacić a nie ogarniać ..

mam nadzieję że po wyborach wszystko się zmieni . hahaha😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldeq17 napisał(a):

Dziękuję - ręce opadają co oni wyrabiają, dziwić się tym co pouciekali z tego kraju 

Nie narzekaj! W innych krajach mają jeszcze gorzej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oldeq17 napisał(a):

kordiano- (Kowalski ma płacić a nie ogarniać ..) no tak faktycznie - to głupol na mądrego ma pracować..

Głupi nie głupi , na pewno biedny na bogatego, tak zawsze było , jest i będzie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma opcji że energia Ci przepadnie. Masz rok czasu na odebranie. Zawsze w pierwszej kolejności odbierasz "najstarszą" energię. Taki mały przykład:

  • W czerwcu sprzedałeś 1000kWh
  • W lipcu sprzedałeś 800kWh
  • W sierpniu sprzedałeś 600kWh
  • We wrześniu (powiedzmy zrobiło się zimno i grzejesz farelką). Odbierasz 200kWh z czerwca
  • W październiku jest jeszcze zimniej i grzejesz trzema farelkami. Odbierasz 600kWh z czerwca
  • W listopadzie jest już pełna zima i grzejesz czteroma farelkami. Odbierasz 200kWh z czerwca i 600kWh z lipca
  • W grudniu jest armagedon pogodowy. Grzejesz na 10 farelek. Odbierasz 200kWh z lipca, 600kWh z sierpnia i dokupujesz 200kWh.
    • Wiem że przykład całkowicie oderwany, ale mniej więcej pokazuje jak to jest rozliczane. Pominąłem kwestię zużycia na cele bytowe itp.
Edytowane przez wacio1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko on nie odbiera kWh zgromadzonych, tylko pieniądze z konta i płaci za kWh (mniej, ale jednak płaci)!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2023 o 10:53, Oldeq17 napisał(a):

Podziękować, jak taki zwykły Kowalski ma to wszystko ogarnąć, mam nadzieję że po wyborach wszystko się zmieni

Witam.

Naprawdę? Po wyborach nie będzie już rachunków za prąd? czy może będą przychodzić opłacone?🤔 Powiedz mi kolego na kogo głosować to już dziś stanę w kolejce......

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budka obiecuje że po wyborach przywróci stare zasady rozliczeń tylko nie wie chyba o tym że nie może być powrotu do starych zasad wg EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, omama napisał(a):

Budka obiecuje że po wyborach przywróci stare zasady rozliczeń tylko nie wie chyba o tym że nie może być powrotu do starych zasad wg EU.

Berthold, nie politykuj, bo znowu bana na forum dostaniesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 4kwp nie daje więcej jak 3kw a za cały dzień teraz ok 18kwh latem do 28kwh dobijało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa produkcja jest zawsze w czerwcu (przy prawidłowo zamontowanych panelach)

Dzisiaj moja instalacja dachowa (6,6kWp) wypluła z siebie 38kWh, a w najlepsze dni w innych miesiącach:

  • 01 20kWh
  • 02 32kWh
  • 03 39kWh
  • 04 45kWh
  • 05 47kWh
  • 06 45kWh
  • 07 44kWh
  • 08 41kWh
  • 09 41 kWh
  • 10 35kWh
  • 11 26kWh
  • 12 19kWh

Jakby instalacja miała 10kWp, to przemnożyć to przez 1,4 i wyjdzie przybliżony wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję że w maju masz większą produkcję niż w czerwcu. Wszystko zależy od montażu paneli.

U mnie największa produkcja przypada na czerwiec. W maju jest trochę mniejsza.

image.png.d621e950533986a263143d8117c47d69.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.