Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dofinansowanie Pompa ciepła


Oldeq17

Rekomendowane odpowiedzi

tym dłużej się czeka im mniej się człowiek dopytuje o status.. dochodzi do tego dosyłanie czegoś co już fundusz wcześniej dostał  (ogólnie to przedłużają ile wlezie / udają cichociemnych) - jakieś 6msc się robi z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Brytania pewnie. Tak czy inaczej nie musisz się martwić - Mitsu nie należy do opisywanych w artykule 'krzaków' (Zubadany są na liście ZUM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale na tej liście są urządzenia, których problem poruszano w poście #6.

PC powinny być badane na okoliczność energochłonności w naszych warunkach, przez odpowiedzialne, certyfikowane jednostki badawcze i muszą mieć na to odpowiedni papierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: 

https://lista-zum.ios.edu.pl/docs/Regulamin.pdf

Paragraf 4, pkt 5:

"Po potwierdzeniu, w wyniku weryfikacji przez Zespół podstawowy, kompletności formularza oraz załączników, jak również spełnienia przez urządzenie/materiał wszystkich wymagańo bowiązującego prawa, Programu oraz wymagań określonych w niniejszym regulaminie ,urządzenie/materiał zostaje umieszczone na Liście ZUM i jest wyświetlane w zakładce: dla beneficjenta."

ciekawe jakie konsekwencje czekają nieuczciwych producentów (lub tzw podmioty upoważnione) poza usunięciem ich modeli z listy ZUM. Z drugiej strony jak coś weszło na listę to nieświadomy klient może się bronić.

Edytowane przez Patrol
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy mogę gdzieś sprawdzić te wyniki weryfikacji tj certyfikaty, cop-y, znaki CE.

Często takich nie ma , są tylko oświadczenia "producenta", że wyrób spełnia wymogi.

Dajcie mi na to certyfikat taki,  jaki musi mieć producent kotłów i wtedy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @sambor

Może to Ciebie zaciekawi.

Znalazłem informacje dla pomp ciepła wydane u naszego sąsiada z dnia 14 lutego 2023

Tu załączam plik PDF z pompami zbadanymi przez tamtejszy niezależny instytut i spełniające wymogi jak wyczytałem,lecz niestety bez szczegółów tylko same nazwy. 

ciekawi mnie co to oznacza w ostatniej tabeli po prawej z niebieską nazwą  EE-Anzeige i  na przykład przy pompie Galmet lub Midea  stoi w tabeli NEI

beg_waermepumpen_anlagenliste.pdf

I jeszcze jedno :

Jest coś takiego jak Certyfikat Keymark  poniżej wklejam wycinek informacyjny ze strony.

KEYMARK to europejski znak, potwierdzający zgodność produktów i usług z normami europejskimi. Podczas gdy oznakowanie CE świadczy o przestrzeganiu minimalnych wymagań prawnych, KEYMARK zapewnia konsumentowi realną wartość dodatkową: sprawdzone i poświadczone przestrzeganie jednolitych Europejskich Standardów Jakości. Jest to świadectwo, które potwierdza nasze zaangażowanie w dostarczanie najwyższej jakości i efektywnych rozwiązań dla potrzeb w zakresie ogrzewania i chłodzenia.

Co ważne, produkt może być oznaczony znakiem KEYMARK tylko wtedy, gdy został wcześniej przetestowany i certyfikowany przez niezależną i kompetentną organizację.

 

W Polsce takie badania i certyfikacje przeprowadza https://coch.pl/znak-keymark-dla-pomp-ciepla-heat-pump-keymark/

 

a na koniec proszę tu są wystawione europejskie certyfikaty Keymark dla pomp ciepła.  

Link do strony   https://keymark.eu/en/products/heatpumps/certified-products  

pozdrawiam

plasticfun

Edytowane przez plasticfun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Pewnego klienta z pompą split Zubadan 14kW i 100% podłogówką w domie parterowym dobrze ocieplonym niecałe 200m2. Zużycie prądu łączne (z bytowym) na przestrzeni ost 7 lat 14 MWh/ rocznie, czyli ogrzewanie z tego 9-10 Mwh. Pracowało to non stop na skraplaniu 50-55C, inaczej w domu było zimno. Po obejrzeniu instalacji stwierdziłem odwrotnie podłączony od strony freonowej wymiennik ciepła, odwrotnie podłączony bufor ( zasilanie było na dole, powrót na górze) i odwrotnie podłączone rozdzielacze podłogówki. 

Tak, że nie w certyfikatach rzecz, a w osobie która dobiera, instaluje i serwisuje. Taka osoba musi się znać równie dobrze i na kwestiach chłodnictwa i na hydraulice. Te dwie dzieciny przy pompach ciepła, nie ważne split czy monoblok ściśle ze sobą się łączą. Przyznam, że nie wiele jest takich osób i takich firm, które zajmują się jednocześnie chłodnictwem i montażem pomp ciepła. Nawet firmy zajmujące się klimatyzacją nie radzą sobie z pompami, już nie mówiąc o hydraulikach, czy firmach, które jeszcze rok temu montowały w całym kraju fotowoltaikę. Trzeba brać lokalną firmę, która odbierze tel, która wyśle serwisanta najdalej na drugi dzień, która ma kumatych ludzi i sprzęt oraz, co nie mało ważne dobre układy u dystrybutora/importera pomp, które zamontowała. Tu i kwestia napraw/wymian gwarancyjnych i dostęp do części. Wbrew pozorom, to dość zamknięte środowisko, w którym wszyscy ze sobą się znają i nie jest łatko komuś z zewnątrz "w temat się wkręcić".

Co będzie, za rok drugi jak zaczną wyłazić problemy, błędy doborowe i instalacyjne? Brak kontaktu z instalatorem, brak części u dystrybutora lub całego dystrybutora? Będzie rzeź, płacz po internetach, telewiziach i sprawy sądowe. Już w tym roku tak siedziało, a dalej będzie tylko gorzej

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vlad24 napisał(a):

Trzeba brać lokalną firmę, która odbierze tel, która wyśle serwisanta najdalej na drugi dzień, która ma kumatych ludzi i sprzęt oraz, co nie mało ważne dobre układy u dystrybutora/importera pomp, które zamontowała. Tu i kwestia napraw/wymian gwarancyjnych i dostęp do części. Wbrew pozorom, to dość zamknięte środowisko, w którym wszyscy ze sobą się znają i nie jest łatko komuś z zewnątrz "w temat się wkręcić".

Tu się z Tobą zgadzam w 100%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kontaktu z funduszem numer wniosku + dane personalne wystarczały do wydobycia informacji o statusie sprawy, przy czym najlepiej poprosić o bezpośredni namiar do osoby prowadzącej. Jak  dostaniesz odp., że 'przekazane do wypłaty' to już z górki, ale też dopytuj kiedy przelew wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, mając bezpośrednie doświadczenie w tego typu sprawach.

Najlepiej jest pisać co tydzień jaki jest status i kiedy będą wypłacone środki.

W moim przypadku - co prawda sprawa dotyczyła Mój prąd 2.0 - miałem pieniądze na koncie szybciej o pół roku niż inni, którzy grzecznie czekali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składałem wniosek jakoś w marcu 2022r  na dofinansowanie z czystego powietrza , odpowiedz pozytywna dostałem coś w okolicach maja , zanim się zebrałem za montaż PV i pompy mineły ze 2 miesiące także skończyłem robić pod koniec sierpnia , wniosek o wypłatę pieniędzy , złożyłem  w październiku 2022 r , w związku z tym że wszystko robiłem sam nie przez firmę musiałem im podać nawet numer buta , ale mniejsza  z tym , jakoś w marcu 2023 udało mi się dodzwonić do WFOŚ w Katowicach i mój wniosek nawet nikt nie przejrzał , ale o dziwo zaraz na drugi dzień zadzwonili sami , ze muszę sam sobie wykonać kontrole , jakieś tam zdjęcia itp , zrobiłem to wysłałem i chyba po jakiś 2 tyg kasa wpłynęła na konto .Podejrzewam że jakby nie dzwonił i nie ponaglał to trwało by to dłużej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.