Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panasonic Aquarea MDC07J3E5 7kW 230v MONOBLOCK


Bolczaczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pompa jak w tytule, 7 kw to zapotrzebowanie domu w ciepło właściwe.

W sumie pierwszy wynik byl 5kw, ale źródło ciepła zamiast kocioł z buforem, ustawiłem na sam kocioł i po zmianie wyszło już 7kw. (na samym dole link do wyniku)

Dom dość dobrze ocieplony, ściany 20 grafit, dach 20 + wełna 5cm w sufitach, piwnica ocieplona jak góra, okna 3 szyby, ogrzewanie podłogowe i w sumie słabe ogniwo to wentylacja. Zimą potrzebuje 25-29'C w rurach aby było w domu 23'C.

Co sądzicie o tej pompie? Ma ktoś jakieś spostrzeżenia? Czy monoblok to dobry wybór ?

 

Link  https://cieplo.app/wynik/1pdch

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba taką mam 😊.

Na razie nic złego nie powiem o tej pompie , ale dopiero pierwszy sezon za mną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 21:58, Kordjano napisał(a):

Chyba taką mam 😊.

Na razie nic złego nie powiem o tej pompie , ale dopiero pierwszy sezon za mną .

Możesz napisać coś o swoim domu, ilości mieszkańców i kosztach ogrzewania ? 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie troszku inaczej , pompę mam głownie do grzania w okresach jesiennych i wiosennych kiedy cop wyższy oraz by wykorzystać prąd z magazynu z paneli , tak to grzeję pelletem , czasami drewnem bufor załaduję .

Na pewno mam gorzej dom docieplony od Ciebie no i grzejniki na które idzie średnio 35 st w tych okresach cieplejszych ,no ale robiłem próbę i przy minus 10 st pompa też dawała radę bez wspomagania grzałką , a na grzejniki musiało iść 40 st ,Dla mnie taniej wychodzi grzać pelletem w tych zimniejszych okresach .

Za ostatni sezon zużyłem 2000 kwh i około 1.5 tony pelletu Plus może kubik drewna , szacuję że sama pompa potrzebowała by około 4000 kwh gora 4500 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.07.2023 o 21:37, Bolczaczko napisał(a):

Witam, pompa jak w tytule, 7 kw to zapotrzebowanie domu w ciepło właściwe.

W sumie pierwszy wynik byl 5kw, ale źródło ciepła zamiast kocioł z buforem, ustawiłem na sam kocioł i po zmianie wyszło już 7kw. (na samym dole link do wyniku)

Dom dość dobrze ocieplony, ściany 20 grafit, dach 20 + wełna 5cm w sufitach, piwnica ocieplona jak góra, okna 3 szyby, ogrzewanie podłogowe i w sumie słabe ogniwo to wentylacja. Zimą potrzebuje 25-29'C w rurach aby było w domu 23'C.

Co sądzicie o tej pompie? Ma ktoś jakieś spostrzeżenia? Czy monoblok to dobry wybór ?

 

Link  https://cieplo.app/wynik/1pdch

 

 

Tak z ciekawości ile za ta pompę z montażem chcą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.