Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierównomierna praca kotła gazowego


tidia78

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć panowie. Panowie bujam się od dłuższego czasu z problemami z kotłem gazowym firmy Beretta 25 kw ciała a te. Może trochę o instalacji, instalacja nie była zmieniana jest to instalacja która była od zawsze w budynku, instalacja w miedzi o odpowiednich średnicach przy piecu jest to fi 22 No a później wiadomo według pionów 18 15 grzejniki są to panelowe grzejniki już żadne żeliwne więc tej wody nie jest aż tak dużo są założone dwie pompki zaraz ze sprzęgłem na odpowiednią na odpowiednie mieszkanie jedno czy drugie, współpracowała z kotłem na paliwo stałe no i tam został wstawiony teraz kocioł gazowy.

Od samego początku od montażu tego kotła gazowego był problem przyjechali do niego i monter instalator i serwis według serwisanta wszystko jest okej piec się odpala grzeje sprawdzono skład spalin sprawdzono ten piec prawda No bajpasa pompy wszystko niby jest okej no taktuję bo tak tu jest zbyt szybko podnosi sobie temperaturę wymienniku przekracza tą zadaną No i go wyłącza na chwilę aż wypompuje tą wodę i zaczyna się znów czym to rzutuje rzutuje to tym że w instalacji na poszczególnych grzejnikach jest jak pasy na asfalcie na przejściu ciepło zimno ciepło zimno ciepło zimno. No i co zrobić żeby nie traktował wymyśliliśmy że zobaczy na ustawienia palnika jego mocy odnośnie ciśnienia gazu w instalacji potem sam zmienił moc minimalną moc maksymalną palnika jednak ten piec dalej chodzi może w ten sposób jak mu pasuje.

 

 

 

Kocioł początkowo był podłączony po prostu do instalacji jednak po wielu próbach ogarnięcia go serwisant stwierdził musimy wstawić sprzęgło hydrauliczne zostało ono wstawione oczywiście właściwie podłączone są dwa obiegi dwie pompy sterowanie odbywa się poprzez integrator pomp są dwa sterowniki w dwóch mieszkaniach No i załącza tę pompę i piec który tam akurat potrzeba nie jednakże dalej to nie chodzi właściwie jeżeli idzie jedna instalacja można powiedzieć że wchodzi piec chodzi w miarę stabilnie jeżeli z kolei łączy się druga zaczyna się pulsowanie w instalacji mam wrażenie że kocioł chodzi cały czas jednak tak jakby jego nie moc a wydolność po prostu była za mała to znaczy tak jakby produkował za mało za mało wody o danej temperaturze ale piec chodzi właściwie stojąc przy nim patrząc na wyświetlacz ustawioną temperaturę 58 stopni trzyma cały czas 58 stopni więc nie wiem skąd bierze się pulsowanie właśnie tak jak mówię wody na grzejnikach.

 

Z kolei grzebiąc w ustawieniach tego pieca głównie moc minimalna i moc maksymalna jak chce żeby na dwóch instalacjach pracował okej No to muszę zwiększać mu moc palnika aktualnie 60% na z kolei jak włączy się tylko jedna instalacja bo na przykład jedno mieszkanie jest już nagrzane to zaczyna się taktowanie bo 60% jest wtedy za dużo tak jakby za mały odbiór ciepła że mała liczba grzejników zaczyna taktować jak włączą się dwie jest okej

 

Po prostu nie wiem już jak ustawić mu mocz palnika chyba że ustawić mu moc palnika na 100%, czyli ustawienia fabryczne i trudno jak idzie jedna instalacja niech se taktuje jak idą dwie to niech se nie taktuje i tak dalej i tak dalej

Panowie jeżeli uznacie że to jakiś bełkot czegoś nie rozumiecie to napiszcie a nie równajcie mnie tu z błotem ponieważ No pytam o to bo ani serwis ani instalator nic mi tam zbytnio zrobić nie może Nie wiem nie chcą to jest takie szukanie dziury w całym.

No po części to ich rozumiem bo według nich piec się odpala włącza pompa pracuje nagrzewa się wymiennik ciepłe ciepła woda rurą idzie więc w czym problem problem jest w tym że nikt z nich nie siedzi przy piecu pięciu godzin nie chodzi po domu i patrzy jak co grzeje nie dla nich po prostu pracuję można powiedzieć jak auto odpala i jedzie jest okej ale jak jedzie ktoś kto przyjedzie 100 km widzi szarpie nie wiem trzęsie Nie wiem jest głośno i tak dalej, dla mnie mimo że piec trzyma temperaturę 58 stopni cały czas pali gaz pracuje w domu niestety jest chłodno jeżeli włączę piec to potrzeba Nawet 3-4 godzin żeby z 19 stopni i to już jak jest super to podejdzie do 21 a jak nie to będzie chodził cały czas i to wszystko przy 58 stopniach na piecu to żeby mieć ciepło to nie wiem musiałbym ustawiać 90..

Edytowane przez tidia78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tidia78 napisał(a):

Panowie jeżeli uznacie że to jakiś bełkot czegoś nie rozumiecie to napiszcie

Używaj znaków interpunkcyjnych. Przeczytałem to co napisałeś. Mam w głowie totalny chaos. Poniżej mały wycine wyrwany z kontekstu.

 

1 godzinę temu, tidia78 napisał(a):

No i załącza tę pompę i piec który tam akurat potrzeba nie jednakże dalej to nie chodzi właściwie jeżeli idzie jedna instalacja można powiedzieć że wchodzi piec chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie wpisy są trzy na forum. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkańcy Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch pewnie nie mieli by z tym problemu. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tłumaczeniu z walijskiego na język polski Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch oznacza "Kościół Świętej Marii nad stawem wśród białych leszczyn niedaleko wodnego wiru pod Czerwoną pieczarą przy kościele św. Tysilia"

A kto to był św Tysil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc, to jest to całkowicie zrozumiałe, w porównaniu z tekstem powyżej. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie ma chłopa.....pewnie się obraził ...bo mu nikt nie pomógł.🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.