Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Gold - nierównomierna praca


zuch80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

miesiąc temu zainstalowałem kocioł termet gold 20 , kocioł podpięty do starej instalacji otwartej grzejnikowej przez wymiennik secespol 30kw (krótki obieg wymiennik metr niżej od kotła) (tak wiem straty ale to 1 etap modernizacji)

całość sterowana przez sterownik tech 2801- dopóki temp były powyżej 0 to kocioł nagrzewał równomiernie tzn temp ustawiona 45 i taką trzymał dopóki termostat pokojowy nie dał sygnału i z taka temp chodził ("wykres1.jpg")

od czasu jak temp spadły to kocioł zaczął dziwnie pracować tzn temp zadana z pogodówki np 45 chodzi do 47 48 spada i tak w kółko ("wykres.jpg"+film)

dom 140m2, dobrze ocieplony, nowe okna, same grzejniki płytowe,

 

wykres1.JPG

wykres.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr P3 nie ma tu nic wspólnego to moc max dla CO, a kocioł przecież moduluje. Ważniejszy jest P1, ale w twoim przypadku też to nic nie zmieni bo skoki są podczas pracy, a ten parametr ma wpływ na rozruch kotła po postoju. Podejrzewam, że taki urok Twojego rozwiązania (chwilowego), mało wody w obiegu i trochę wina sterownika kotła, że nerwowo reaguje na zmiany w obiegu. Może coś by pomogła zabawa z ustawieniami pompy, ale raczej nie ma się czym przejmować. Też mam Golda 25 i też przy mrozach temperatura zaczęła pływać, tylko w trochę mniejszym stopniu. 

PS. 

@simon007 to Ty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też tak myślę że "problemem" jest "krótki obieg" może cos pokombinuje z obiegiem pompy kotła zmniejszyć przepływ - bo może być tak że przepływ szybki kocioł grzeje temp wzrasta powrotu za szybko i schodzi z temp i tak w kółko - albo ustawić inną różnice temp

tak simon to ja : kolega z forum elektroda?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować zmniejszyć przepływ i (lub) zwiększyć różnicę, trzeba by pokombinować w ramach wolnych mocy przerobowych. 

Tak :) 

Pozdrawiam Wojtermet25 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest. Ja też pierwsze kroki na gazie, wcześniej eko. Jak narazie jestem zadowolony, tylko brakuje mi z podajnikowca pełnego dostępu do "wszystkiego "przez neta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.12.2019 o 11:44, zuch80 napisał:

z tym że temp tak skacze cały dzień, wcześniej pracował jednostajnie

Witaj. 

Skoki temperatury to efekt za małego przepływu lub za dużej mocy palnika. Woda nie jest w stanie odebrać tyle ciepła wiec sie grzeje. 

Sprawdź filtr pompy. O ciśnieniu nie wspomnę. 

Czy grzejniki sa drożne? Masz termostaty?

Hej! 

W dniu 6.12.2019 o 13:01, WojtuNie napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.