Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mokre Drewno Dłużej Trzyma


marcinlewandowski

Rekomendowane odpowiedzi

Hi

Chodzi raczej o to ze jak jedziesz powiedzmy 100 kmh na 3 biegu i 100 na 5 to spalisz podobnie a obroty sa zupelnie rozne. w ogrzewaniu funkcje skrzyni biegow pelni zawor 4 d

pozdrawiam pawel

 

 

???? to jaki Pan ma Smochód skoro na 3 biegu spala podobonie co na 5 :P jadąć w dodatku 100km ?

 

 

100km/h - 3 bieg około 3 tysięcy obrotów spalanie 8 litrów

 

100km/h - 5 bieg 1800 obrotów spalanie 4.6

 

co do zaworu 4d to zdaję sobie sprawę że ma to podobne działanie jak skrzynia biegów jednak ile może Pan zaworem zyskać ? szzerze ? no ile ? proszę o konkretne wyniki z praktycznego używania

 

pozdrawiam Małymiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy realistami, palenie 70 stopni na dłuższą mętę mija się z celem, wszystko jednak zależy także od powierzchni grzewczej oraz zapotrzebowania na ciepło. Natomiast w moim przypadku około 160m2 i 70 stopni to marnowanie energii gdyż to co instalacja nie przejmie to kocioł wywali przez komin, wystarczy zaobserować temperaturę spalin przy wyższych temperaturach kiedy zaporzebowanie na ciepło jest a duże

Przy 160m2, doskonale ocieplonym domu i tych temp. to możesz trzymać na kotle max 40st, po co aż 50st ? Wystarczy, że na grzejniki pójdzie 35st i będzie gorąco.

Zapomniałem, że kupiłeś drzewo po okazyjnej cenie, to możesz palić co Ci szkodzi.

Swoją drogą, to jestem ciekaw, co to za wywrotka była, na która zmieściło się 10m3 drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???? to jaki Pan ma Smochód skoro na 3 biegu spala podobonie co na 5 :) jadąć w dodatku 100km ?

 

 

100km/h - 3 bieg około 3 tysięcy obrotów spalanie 8 litrów

 

100km/h - 5 bieg 1800 obrotów spalanie 4.6

 

co do zaworu 4d to zdaję sobie sprawę że ma to podobne działanie jak skrzynia biegów jednak ile może Pan zaworem zyskać ? szzerze ? no ile ? proszę o konkretne wyniki z praktycznego używania

 

pozdrawiam Małymiki

 

Nie chodzi o zysk ale o wygode.

Kazdy samochod spala podobnie, niezaleznie od biegu. Nie mowie o przyspieszaniu tylko jezdzie ze stala predkoscia w takich samych warunkach. Wiadomo ze im wyzsze obroty to jakies straty sa ale malo istotne. Logicznie myslac to na wyzszych obrotach powinien spalic wiecej :P ale komputer wtryskuje wtedy mniejsza dawke paliwa i wychodzi prawie na to samo.

pozdrawiam pawel

ps. warto zrobic taki eksperyment kontrolujac momentalne spalanie, zapewniam ze spalanie bedzie bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 160m2, doskonale ocieplonym domu i tych temp. to możesz trzymać na kotle max 40st, po co aż 50st ? Wystarczy, że na grzejniki pójdzie 35st i będzie gorąco.

Zapomniałem, że kupiłeś drzewo po okazyjnej cenie, to możesz palić co Ci szkodzi.

Swoją drogą, to jestem ciekaw, co to za wywrotka była, na która zmieściło się 10m3 drewna.

 

 

 

Kolega tak bardzo chciał postawić na swoim (chyba mnie bardzo lubi) że nawet nie przeczytał dokładnie mojego posta z którego wynika że ja jestem tego samego zdania co kolega. Owszem przy 160m2 i dobrze ocieplonym domu 40 stopni jest dobrym rozwiązaniem. Jednak ja się spieram z kolegami żę nie warto palić temperaturą 70 stopni przy takich metrażach gdyż energia się marnuje

 

Palę temperaturą 50 stopni z dwóch powodów: po pierwsze szkoda mi kotła, a druga sprawa to jak zamierzasz ogrzać bojler CWU do temperatury 50 stopni paląc 40 stopni ?. Temperatura 40 stopni jest dobra pod prysznic ale do kompania to już nie.

 

Wracając do tematu mojego "Farta" i wywrotki, to proszę mi wierzyć była spora, gdyż firma wycięła dość spory kawałek przy drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zysk ale o wygode.

Kazdy samochod spala podobnie, niezaleznie od biegu. Nie mowie o przyspieszaniu tylko jezdzie ze stala predkoscia w takich samych warunkach. Wiadomo ze im wyzsze obroty to jakies straty sa ale malo istotne. Logicznie myslac to na wyzszych obrotach powinien spalic wiecej :P ale komputer wtryskuje wtedy mniejsza dawke paliwa i wychodzi prawie na to samo.

pozdrawiam pawel

ps. warto zrobic taki eksperyment kontrolujac momentalne spalanie, zapewniam ze spalanie bedzie bardzo podobne.

kolego to nie forum motoryzacyjne ale jestes w ogromnym błedzie

przykład jazda 120km/h na 5 biegu ilosc paliwa 7,2l ,ta sama predkosc na biegu 3 9,6l

test zrobiony dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 160m2, doskonale ocieplonym domu i tych temp. to możesz trzymać na kotle max 40st, po co aż 50st ? Wystarczy, że na grzejniki pójdzie 35st i będzie gorąco.

Zapomniałem, że kupiłeś drzewo po okazyjnej cenie, to możesz palić co Ci szkodzi.

Swoją drogą, to jestem ciekaw, co to za wywrotka była, na która zmieściło się 10m3 drewna.

 

 

powiem wręcz więcej: trzymając 40 stopni na piecu nie ogrzejeesz bojlera nawet do 40 stopni jednocześnie ogrzewając dom. Maksymalna temepratura jaką uzyskasz to 35 stopni po jakiś 5 godzinach pracy pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę temperaturą 50 stopni z dwóch powodów: po pierwsze szkoda mi kotła, a druga sprawa to jak zamierzasz ogrzać bojler CWU do temperatury 50 stopni paląc 40 stopni ?. Temperatura 40 stopni jest dobra pod prysznic ale do kompania to już nie.

 

Wracając do tematu mojego "Farta" i wywrotki, to proszę mi wierzyć była spora, gdyż firma wycięła dość spory kawałek przy drodze.

Mam kocioł żeliwny i mógłbym robić tak jak Ty, ale wolałem założyć zawór trójdrogowy i mieć na kotle 60st i cwu o podobnej temp. a na grzejniki np. 35st

 

Jeśli chodzi o twego "farta" to pewno go miałeś, ale sam pomyśl, 17mp drewna na wywrotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł żeliwny i mógłbym robić tak jak Ty, ale wolałem założyć zawór trójdrogowy i mieć na kotle 60st i cwu o podobnej temp. a na grzejniki np. 35st

 

Jeśli chodzi o twego "farta" to pewno go miałeś, ale sam pomyśl, 17mp drewna na wywrotkę?

 

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kubik czy to stanowi faktycznie aż tak duży problem ? nie wiem jaka to była wywrotka ale z tyłu miała 2 osie. To przecież oczywiste że firma robiąca drogą wycinkę nie przyjedzie ciągnikiem czy też wywroteczką. Firma robiąc wycinkę tnie drzewo na kawałki takie aby ludzie mogli to wrzucić na górę bo HDS to nie miało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia, ale ludzie to czytają i różnie myślą.

Sam kiedyś byleś zbulwersowany, co ludzie wypisują ile spalają i że jest to nie realne. Później, po nocach ludzie siedza przy kotle nerwowo paląc papierosy zamiast leżeć z żona itd.

Wiec, mile widziane rzetelne i prawdziwe informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma to dla Ciebie żadnego znaczenia to dlaczego się udzielasz w tej sprawie :P ?? to że ktoś spala 3 litry 2 litrowym dieslem w trybie mieszanym to nie uwierze. Ale gdy napiszę że kupił 500 litrów ropy po 2.6 za litr to tak.

 

co do mojej bulwersacji jak to nazywasz to Twoje porównanie jest nie na miejscu

 

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma to dla Ciebie żadnego znaczenia to dlaczego się udzielasz w tej sprawie :) ?? to że ktoś spala 3 litry 2 litrowym dieslem w trybie mieszanym to nie uwierze. Ale gdy napiszę że kupił 500 litrów ropy po 2.6 za litr to tak.

 

co do mojej bulwersacji jak to nazywasz to Twoje porównanie jest nie na miejscu

 

 

pozdrawiam :)

Ropy to może i kupi ale oleju napędowego to raczej nie kupi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego znowu rozpadu ? Nie uczyłeś sie chemii ?

Nie znasz reakcji łączenie się pary wodnej (H2O)

z pierwiastkowym węglem w temperaturze żaru ?

Powstaje tzw. gaz wodny., nawet w Twoim piecu w jakimś

tam procencie, o czym nie wiesz, tak jak wiekszość użytkowników.

 

"Gaz wodny, gaz zawierający tlenek węgla(II) (40%), tlenek węgla(IV) (6%), wodór (50%) oraz azot i węglowodory. Gaz wodny otrzymuje się przepuszczając strumień pary wodnej przez warstwę paliwa stałego (np. rozżarzony węgiel)."

http://portalwiedzy.onet.pl/16425,,,,gaz_wodny,haslo.html

 

Mam parę wodną z wilgotnego opału, mam rozżarzony węgiel. Reakcja stara jak świat. Co w tym cudownego i niemożliwego ?

 

hahaha szczęka opadła tutejszy fachowcom :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim SDS Ceramiku dolno-spalającym aktualnie palę drewnem, głównie sosnowe i brzoza czasami(drewno darmowe) i raczej suche, na ostre mrozy przechodzę na węgiel. Dzisiaj u mnie było średnio 5-6 stopni na plusie. Po "Mam Talent" czyli gdzieś około 15-tej załadowałem do pełna mego ceramika drewnem i dopiero teraz podłożyłem o 21:15, na węglu około 30godzin przy pełnym zasypie. Na piecu mam cały czas temp. 75-80 stopi, zawór 4-drożny, na grzejniki około 40stopni daję. Dom 160m^2, nieocieplony. W domu temp. 23-25 stopnie czyli idealna jaką każdy lubi w domu.

Z tego co wiem wysoka temp. na piecu nie wpływa na większe zużycie paliwa(drewna/węgla) a zdecydowanie pozwala utrzymać piec w lepszej kondycji jak ktoś ma 4-w i "dolniaka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.