Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mokre Kominy


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Po 5 latach podczas wczorajszej ulewy oba kominy na strychu są mokre. Jak na zdjęciach nie są całe mokre , tylko po bokach , woda też ściekła po rurkach do kotłowni i ściana tam jest mokra.

1. Czy po 5 latach mam po co dzwonić do wykonawcy , że taka sytacja się zdarzyła aby w ramach gwarancji coś zrobił( umowy nie mam jak to bywa ) czy szukać jakiegoś dekarza , żeby to obejrzał ? ( dom budowała mi firma a dach jej podwykonawca którego teraz już nie ma na naszych terenach ) .

 

2. Mimo tak mocnego deszczu chyba nie powinno nic cieknąć  prawda ? A ostro lało bo w drugim domu ściana przemokła przy oknie.

 

3. Jak myślicie czego jest to wina opierzenia czy może nie pełnej fugi ? Tylko gdyby to była fuga to by chyba był mokry na około.

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 

post-57584-0-79839900-1509288940_thumb.jpg

post-57584-0-02121200-1509288964_thumb.jpg

post-57584-0-89921900-1509289037_thumb.jpg

post-57584-0-43125100-1509289059_thumb.jpg

post-57584-0-88331200-1509289092_thumb.jpg

post-57584-0-10362800-1509289115_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 latach podczas wczorajszej ulewy oba kominy na strychu są mokre. Jak na zdjęciach nie są całe mokre , tylko po bokach , woda też ściekła po rurkach do kotłowni i ściana tam jest mokra.

1. Czy po 5 latach mam po co dzwonić do wykonawcy , że taka sytacja się zdarzyła aby w ramach gwarancji coś zrobił( umowy nie mam jak to bywa ) czy szukać jakiegoś dekarza , żeby to obejrzał ? ( dom budowała mi firma a dach jej podwykonawca którego teraz już nie ma na naszych terenach ) .

To już od Ciebie zależy ale przydało by się poprawić.

 

2. Mimo tak mocnego deszczu chyba nie powinno nic cieknąć  prawda ? A ostro lało bo w drugim domu ściana przemokła przy oknie.

 

3. Jak myślicie czego jest to wina opierzenia czy może nie pełnej fugi ?

Jeśli ten klinkier jest pełny to niepełna fuga nie powinna przeszkadzać ale i tak na kominie powinny być pełne fugi..

Jeśli to klinkier "dziurawka" (czy jakoś tak) to błąd wykonawcy, do kominów powinno się dawać klinkier pełny.  

Osobiście podejrzewam że to wina obróbki komina. Warto co jakiś czas poprawić silikon czy to co tam jest.

Zarówno komin jak i dach trochę pracują względem siebie i po pewnym czasie mogą powstać nieszczelności.

 

 

Tylko gdyby to była fuga to by chyba był mokry na około.

Niekoniecznie, zależy z której strony wiało :)

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuga winna być pełna. Jak wygląda czapka tego komina? Bo może nie bokiem a góra się gdzieś sączy.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że gdzieś brakuje albo opierzenie nie zostało dobrze zrobione a będzie się sączyć ciurkiem.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy to zmora dekarzy.

Dach pracuje po swojemu a komin po swojemu i co jakiś czas należy kontrolować i ew poprawiać uszczelniacz, tylko komu się chce...

Jak już nic nie pomoże to rozwiązaniem ostatecznym jest okucie całego komina blachą nachodzącą na opierzenie o ile ta część "dachowa" jest zrobiona dobrze.

Teraz woda co się tam dostanie może odparować a jak nie odparuje to krokwie zaczną gnić. Nie piszę by straszyć ale by uświadomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy to zmora dekarzy.

Bez przesady, dobry dekarz zrobi to prawidłowo, tak ,że nie cieknie nawet po 10 latach, przynajmniej u mnie.

Pierwszy dom oddany do użytkowania w 2002 - 3 kominy  i drugi w 2011 -  też 3 kominy , robił ten sam dekarz i nic nie ciekło nawet podczas oberwania chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda ale realia są takie ze budowę bierze ekipa budowlańców i sami to robią.

W starym domu w którym jeszcze mieazkam widać ze robił to dekarz bo nigdy nie ciekło i nigdy nie będzie, patrząc na sposób w jaki jest zrobione.

Edit.

Fakt, powinienem napisać ze kominy to zmorą budowlańców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.