Skocz do zawartości

Jaca45

Forumowicz
  • Postów

    52
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Jaca45

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

-2

Reputacja

  1. sami tu kominiarze? jest ktoś kto zna się na technice?
  2. Witam ! Panowie jak w temacie ,niepokoją mnie krótkie piski pompy 2-3 sec. pojawiły się kilka razy w ciągu godziny. Pompa pracowała na drugim biegu temperatura cieczy 70-79 stopni z zaworem 4D ,a kiedy wrzuciłem jedynkę zaczeło lekko piszczeć jakby coś się tam zacierało ,spowrotem na dwujkę lub trójkę i cisza :) co robić ? czy zbliża się koniec pompy ? pompa to Wita U 35-25
  3. Nie zawsze producent rur produkuje też kształtki więc samo to mówi za siebie,jedynie pamiętaj o dwóch naważniejszych zasadach takich jak prawidłowe ucinanie rury i kalibrowanie ,koszt tych narzędzi to ok. 20-40PLN ,jeśli spełnisz te 2 warunki to instalacja będzie szczelna.Sam kilka złączek zrobiłem bez kalibratora i są szczelne , kształtki były no name.Skręcane nie nadają się pod tynk, do tego są zaciskowe , narzędzie ,to już koszt kilkuset PLN.
  4. W piecu kaflowym sadza zbiera się na górze pieca ,zaraz przy przyłączu do komina,najlepiej wykuj delikatnie glinę lub zaprawę z korony pieca od strony przyłącza ,na pewno pod gliną jest dachówka lub cegła z szamotu ,odkryj pokrywę wtedy zobaczysz półkę całą w sadzy oraz zapchaną rurę do komina,wyczyść, zaklej gliną lub zaprawę szamotową ze sklepu .Jak to nic nie pomoże to znaczy ,że masz zarwany piec (półki) Powodzenia.
  5. Ja Ci powiem tylko tyle ,że decyzja kupna pieca została nieprzemyślana :) może zapomniałeś ,że dzisiaj mamy już 11 marca ,kiedy będziesz go testował ?
  6. Jaca45

    Rozpalanie Od Góry

    Jak na taki opał to chyba dobry wynik,ale chyba dokładanie nie wskazane.
  7. jeśli sąsiad jest podłączony z kaflowym do komina ,to u ciebie też musiał być kiedyś kaflowy,to gdzie twój kanał? każda kondygnacja ma swój kanał ,chyba ,że ktoś używa twojego np. poddasze lub piwnica.
  8. no to panie teqlis gratuluje uporu i życzę ciepła w takich miesiącach jak styczeń 2010 ,ja niestety ale paliłem jak w dolniaku 24/h i muszę powiedzieć ,że inaczej bym się nie zdecydował ,mówta co chceta:) dodam ,że mam piec z LeroyMerlin PerEko ksw12 plus i nie ma możliwości palenia od góry z powodu braku oryginalnych otworów w zasypie ,sam co prada wywierciłem kilka fi8 . Palenie wygląda następująco ok.10Kg węgla+sadpal na 9-10h temp.na grzejniki 50stopni powrót 40stopni ,piec ustawiony na 65stopni, zawór 4D w Bloku "WitaBlock T40" mieszkanie 140m2 ,czyszczenie czopucha co 2 dni z przyzwyczajenia oraz dlatego ,że mam boczny przyłącz (kwadrat na okrągły z otworami rewizyjnymi) do komina łącznie jakieś 1m ,piec i czopuch suchy.
  9. czytaj ze zrozumieniem !!!!!,proponuję przeczytać jeszcze raz mojego posta . Jak nie masz takiego kotła to nie zabieraj głosu ,a jeśli masz górniaka to jak palisz?
  10. Mam też górniaka pale w nim jak w dolnym i nie mam problemu ze smołą ludzie!!! ,za dużo się naczytaliście i teraz sugierujecie gościowi ciężko pracować paląc od góry, facet pisze ,że pali 24/h więc palenie od góry raczej nie wchodzi w rachube,myśle ,że twój problem polega na częstym dosypywaniu węgla i to w małych ilościach ,spróbój nasypać po same drzwiczki i nie dotykaj pieca do puki nie zobaczysz ,że zadana temperatura już nie dochodzi, stosuj sadpal ,jeśli nie masz natomiast zaworu 3d lub 4d to nic nie zrobisz.
  11. Ja jakoś nie zaryzykowałem z ogrzewaniem gazowym ,nie wiem czy dobrze zrobiłem ?,ale moje okna są bardzo stare i nieszczelne od strony północno-wschodniej ,więc wiadomo o co chodzi ,wymiana jednego okna Uwaga!!! 5,000 -6,000PLN dlatego ,że są zabytkowe i trzeba zrobić replike z plastiku dlatego postanowilem zakupić piec na paliwo stałe i czasem napalić zbieranym drewkiem ,jak wymienie te 3 okna wtedy przejdę na gaz o ile ruski kurka nie przykręcą :unsure:
  12. Co jest na tej fotografii takiego szczególnego? za przeproszeniem ale mój wymiennik tak wyglądał po ok 10 dniach pracy kotła opalanego 100% brykietem z węgla brunatnego ,bez stosowania sadpalu i obierków z ziemniaka ,więc jak mam rozumieć to zdjęcie ? wzór prawidłowego spalania ,czy złe spalanie? Mój kocioł to Per-Eko KSW12 plus z LeroyMerlin czyli markietowy ;) W tej chwili opalam węglem + brykiet z węgla brunatnego 70%+30% brykietu bo mi się kończy ,a nie ma na składzie. edytuję Zapomniałem dodać ,że kociołek lekko zmodyfikowałem wywiercając 6 dziurek w drzwiczkach zasypowych fi8 wywiercone w kole ok DN65 przysłanianych w razie potrzeby, bo jest dmuchawa która jest ustawiona na 30%
  13. Jak twój sąsiad ma rachunki 60-50% mniejsze od twoich to raczej ogrzewa tylko jeden pokój ,znam takie mieszkania bo sam w takim mieszkam poprostu sąsiad opowiada Ci bajki ,tyle za gaz to chciałby płacić ,a abonament za gaz?
  14. tylko praktyka ,matematyka może tu się grubo pomylić. bo jak wyliczysz szpary w oknach,drzwiach i częstotliwość ich otwierania ,ilość osób w pomieszczeniu ,prędkość wiatru i z jakiego kierunku ,ilość otworów wentylacyjnych i ich cug itd.itd. ? w dodatku to wszystko się zmienia
  15. U mnie mieszkanie 140m2 budynek nie ocieplony ,stare okna od strony północnej ,jedno plastikowe od południa(kuchnia) Piec z markietu PER-ECO 12 plus ,pale 30% brykietem z węgla brunatnego na to kładę ok.70% węgla +sadpal bez wygaszania ,jeden zasyp na ok 9 godzin ,temp. zadana 65 stopni ,grzejnik 50 stopni (zawór 4d ) temp w pokoju 21-22 stopnia = około 30 kg na dobe dziękuję za uwagę :huh: PS raz na 1 dzień otwieram wyczystkę i zgarniam nagar do panieniska oraz wybieram ok 6 łopatek popiołu (łopatka od zestawu z piecem)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.