Skocz do zawartości

tomek krakerss

Stały forumowicz
  • Postów

    885
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez tomek krakerss

  1. Mam do sprzedania 25 - 30 kw smog ( głowica żarowa nie ceramiczna - nadaje się do spalania nie zupełnie suchych trocin). 600 602 971
  2. Witajcie. Masło maślane. Jeden dlaczego tak kombinujesz ? To wszystko jest bardzo proste (nie prostackie). Trzeba rozgraniczyć wiele rzeczy poruszanych w temacie. Piszecie na temat od środka. Pamiętacie jak pisało się wypracowania w szkole ? Wstęp rozwinięcie zakończnie. Machniemy problem w 10 postach jak Jeden zaczniesz od początku. Jaki dom, kotłownia, oczekiwania .... PS: FORUM - pospolite zrozumienie problemu.
  3. Witam U mnie poszło około 35 - 40 metrów trocin, i 1 t owsa kupiona na tęgie mrozy. Koszt zimy około 650 zł i trochę pracy.
  4. Fotki które obiecałem. Pozdrawiam
  5. Jutro postaram się coś wrzucić. Muszę oczyścić z kurzu i wywlec na zewnątrz. Pozdrawiam
  6. Witam Podbijam temat i proszę o pomoc użytkowników AZSO, Hajnówki. Mam dokładnie to samo i nie potrafię sobie poradzić. Trocina może nie jest super sucha ale ludzie palą taką prosto z traka i nie ma problemów. Pozdrawiam.
  7. Witam Sprzedam zespół podawania opału ( 2-14 kW) z głowicą do spalania: Owsa, Eko, Peletu, Miału, Zrębki. Pestek Śliwek, Wiśni, Kukurydzy (to było palone w porcjach powyżej 1 tony). Zespół jest samoróbką wykonaną przeze mnie. Wykonany po wielu oględzinach różnych pomysłów dostępnych na rynku. Palnik jest wykonany ze stali żaroodpornej H25T, Wentylator - Dmuchawka z przesłoną, i przepustnicą M&M WPA 120, Zbiornik stalowy ze wziernikiem z pleksy. Klapą z zamkiem rozporowym. Zbiornik około 350 l. Napęd to silnik 3 fazowy ( założony jako nowy) 0,18 kW z przekładnią mechaniczną prostą 4 obr/wyj. Zestaw był sterowany przez PID II Ognik (Elektro Miz) sterownik nie wchodzi w skład zestawu. Jako defektor służyły 4 cegły szamotowe. Zestaw pracował przez 3 sezony z kotłem Zębca grzejąc około 150 metrów mieszkania i CWU w sezonie letnim. W razie pytań służę tel 600 602 971 Mogę podesłać zdjęcia na e-mail. Cena 1700 zł. Odbiór raczej osobisty (waga 100 kg).
  8. Witam Skąd ja to znam. Ile ja się takich płaczów nasłucham.... i opowiadań o "sprzedawczykach serwisantach" Powodzenia życzę Tomasz
  9. Witam Mylicie pojęcia. Jesteście rozliczani wobec 1 kWh. Koszt w PGE łącznie z opłatami za dystrybucję i opłaty handlowe to na dziś w GK rząd od 0,53 do 0,56 za 1 kWh w rozliczeniu jednotaryfowym. Powyższe posty nie wszystkie są zgodne ze stanem faktycznym. Pozdrawiam
  10. Witam Kup sobie lepiej jakąkolwiek spalinową ale markową z dostępem do części. Stihl lub Huśke ... Można używkę kupić ewentualnie nową (700 zł) Pozdrawiam.
  11. Witam A na głowie staniesz i palił mniej nie będzie. Kochani zima jest i nic ani nikt tego nie zmieni. Jeśli wynik zmieni się więcej niż o 10 % to na pewno nie będzie prawdziwy. Pisałem o tym już kilka razy..... Jak pytam ile spala kocioł jadąc do jakiś obcej kotłowni... I odpowiedz ta sama .... Że malutko że prawie nic a w rogu w kotłowni dwa wiadra z popiołem po nocy palenia. Nie dajcie się zwariować. Apeluje o zdrowy rozsądek i nie wprowadzanie niepotrzebnego chaosu na forum.
  12. Witam Ustaw sterownik tak aby kocioł nie przechodził w podtrzymanie. Defektor który masz nad retortą obniż maksymalnie. Jeśli to możliwe to wstaw większy. ( solidny krążek z blachy 25 - 35 mm lub odlew o średnicy maksymalnej do montażu przez drzwi kotłą). Ludzi z powodzeniem palą w lingach peletem choć nie jest to najbardziej efektywne rozwiązanie ( trzeba by pomyśleć o palniku dedykowanym dla danego paliwa). To czy pelet jest z odpadów drzew iglastych czy liściastych można sprawdzić (zapach) temat dla nieco wprawionych. Ważniejsza jest jednak analiza składu (ile jest piachu w 10 kg peletu). Nie oszukujmy się trocina była jest i będzie odpadem i mało kto ją szanuje przed produkcją peletu. Dlatego zachęcam do próby rozpuszenia kilku garści peletu w ciepłej wodzie (dużej ilości). Czasami z 10 kg jest około kg piachu !!! Pozdrawiam
  13. Witam Zawsze jak pojawia się ktoś na forum należy go zapytać skąd jest. Może okazać się że to Mój Twój sąsiad i temat jest do rozwiązania w 10 minut. Napisz kolego gdzie mieszkasz może ktoś z czytających forum ma do Ciebie przysłowiowy rzut... Pozdrawiam.
  14. Witam A kto się ze mną założy że zostanie już tak na zawsze I że ten "kowal" co to oglądał jest bogiem wśród hydraulików ? Pozdrawiam.
  15. Witam Bez urazy bo ja też i takie rzeczy robię ale problem nie jest w czyszczeniu kotła tylko w braku wiedzy. Proponuję szukać korypetytora do nauki palenia a czyszczenie będzie przyjemnością. Pozdrawiam i sukcesów życzę. PS: Czyszczenia kotła min co 7-14 dni. Czas do 15 minut.
  16. Witam Kocioł znaj i mimo wszystko uznaję go jako jednego z nielicznych na ryku które nadają się do dobrego spalania - kopcenia. Do rzeczy. Palenie w kotłach paliwami stałymi to masa fizyki chemii i matematyki. Nie będę robił cud wykładów bo jestem prostym ekonomistą ale takie paliwa którymi się pali w dolniakach nie potrzebują pomocy dmuchawy uwierz na słowo. Wręcz odwrotnie. Należy prowadzić spalanie na poziomie optymalizacji. Czyli podawać na tyle dużo co by ciepła nie brakowało a jednocześnie na tyle mało i skutecznie co by nie smoliło. Nie da się tego zrobić z dmuchawą na pewno nie zrobią tego Ci którzy za palenie się dopiero biorą i nie poczytali za wiele. Ja zawsze mówię (piszę) że taki kocioł potrzebuje dużego zładu wody ( bufor) i musi być odpowiednio dobrany. I ZAWSZE BEZGLĘDNIE NA ZAPOTRZEBOWANIE NA CIEPŁO W DOMU MUSI MIEĆ CO ROBIĆ TZN. MUSI SIĘ W NIM PALIĆ NIE BŹDZIĆ !!! ( duże litery krzyk) Ma huczeć. Ma się palić intensywnie a najważniejszym kryterium na początek jest temp. spalin na początek do 200 stopni C. Zachęcam do lektury forum. Poczytaj o tematy o ceramiku i pochodne.
  17. Witam Ja polecił bym Ci dwa rozwiązania oba ceramiczne i nie słuchaj i nie czytaj o innych. Do kotłów na paliwa stałe stosuje się tylko i wyłącznie kominy z wkładem ceramicznym lub wielozładowe (czyli ceglane). Z racji tego że cegła na rynku jest do du... wkłada się w środek wkład ceramiczny z konkretnego materiału. Najlepiej typu rondo ( rura). Mam w przekroju u siebie kwadracik 18x 18 i nie jest to wesołe rozwiązanie do czyszczenia. Komin można postawić na dwa sposoby. Albo dokleić do istniejącego( tego starego bym nie ruszał bo syfu na pół powiatu narobisz ( jak ja gdy rozbierałem jeden fragment na poddaszu). Albo dostawić do której ze ścian najlepiej szczytowej rzecz jasna. Wszystko zależy od funduszy. Tego w jakiej technologi jest dach, konstrukcja całego budynku itd itp. Temat na dwie połówki jak to się u mnie w pracy powiada. Służę pomocą. Poszukaj u wuja Goog'a zdjęć z kominami na zewnątrz. Niektóre poprawiają wręcz wygląd domu (obłożone kamieniem, piaskowcem itd itp.) Pozdrawiam Krakerss
  18. Witam Czytaj uważnie co pisze sprawca zamieszania (autor tematu)..... „zewnętrznej ścianie która przemarza ??” Mieszkanie nowe !!! Nic więcej się nie liczy w taki przypadku. Od tego trzeba zacząć. To jest właśnie fizyka przemarzanie w wyniku którego zachodzi wychłodzenia ścian szybu i zanik procesu konwekcji. Można pisać i robić cuda. Cokolwiek by nie uczynił jeśli nawet będzie powstawał wspomniany ciąg będzie występować roszenie w tym szybie w wyniku różnicy temperatur. Kondensacja. To że będzie tzw. ciąg nie zależnie jak go uzyskamy nie stanowi o tym że będzie dobrze. Raz że będzie wszystko mokre dwa będą nadmierne straty temp. w budynku. W domu wybudowanym w dzisiejszej technologii (poza jednowarstwowymi termosami z gazobetonu obłożonym 0,12 m styropianu) nie ma mowy o tym aby cokolwiek rozszczelniać, wiercić, nawiewać. To półśrodki jak dla mnie. Pozdrawiam. PS: I tak autor postu zrobi jak uważa. I chwała mu za to.
  19. Witam Nadal nie widzę odp. na moje pytanie. I dalej jałowo. Nie "mówicie" piszcze ża na dziś że bezpiecznie. Ma być zrobione na wczoraj i maksymalnie wydajnie. A kto powiedział że zawór 4 d musi sprawę komplikować ? Jak nie zrobią tego teraz na 100 % TU (na forum) wrócą ... że zarasta że leje że za ciepło itd itp. Jak nie zapomnę to wrzuce kilka zdjęć wieczorem teraz jestem w pracy. Pozdrawiam i zachęcam do lektury forum.
  20. Witam Nie rozumiem o co chodzi. PS: Byłem na 2 lub 3 kotłowniach z forum. Nie wziąłem pieniędzy nigdy, a jedną to nawet na szybko przerabialiśmy bo w domu było 3 miesięczne dziecko.
  21. Witam Czarodzieje ? Dziwota piszecie żeby nie zdiagnozować że bzdury. Sprawa tylko i wyłącznie tyczy komina. Każde inne rozwiązanie jest pośrednie i tyle. Pozdrawiam i zachęcam do lektury forum. PS: Szukaj w google zasady powstawania ciągu kominowego w szybie wentylacyjnym.
  22. Witam Napisz skąd jesteś. Może ktoś podjedzie i zobaczy. Ja sam dużo jeżdżę może będzie pod drodze. To trzeba zobaczyć temat zupełnie jałowy. Chodzi o drobiazg zapewniam. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.