Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wilgoć w kominie


Junior1234

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, ja sobie tak Defro 9 kW kupiłem- potem się okazało, że i palnik i wymiennik z 12 kW co do mm.  Pokaż palnik węglowy (na ekogroszek, czyli realnie nawet 30 mm granulacji) 7kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ten wklejony kocioł realnie pewnie ma 10kW

 

Do tego cena 9tyś zł. To głupota (w XXIw) pchać się w węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ta "głupota" wychodzi mi najkorzystniej jeśli chodzi o koszty ogrzewania i koszt kWh/zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kupiłem za 4,5 tys. ma 5 klasę, więc mogę palić bez ograniczeń czasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piecuch19 napisał(a):

Na razie ta "głupota" wychodzi mi najkorzystniej jeśli chodzi o koszty ogrzewania i koszt kWh/zł.

No ale nie sprobowales niczym innym… wiec to tylko obszar „tak mi sie wydaje”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kWh/zł mówi nie, więc nie ma potrzeby kosztownie eksperymentować, ale przyglądam się co mogłoby być korzystne w moim przypadku. Na razie nie widzę nic lepszego niż to co mam. Na 2 najbliższe sezony wychodzi mi 12gr/kWh bez dopłaty do węgla, a z dopłatą to znacznie niżej, więc nic lepszego na razie nie widzę. @PioBin jak coś jest tańszego to zaproponuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My marnujemy opalu,mpm ds na podstawe každodziennej roboty wypumpuje z wegla COP 6  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piecuch19 napisał(a):

Cena kWh/zł mówi nie, więc nie ma potrzeby kosztownie eksperymentować, ale przyglądam się co mogłoby być korzystne w moim przypadku. Na razie nie widzę nic lepszego niż to co mam. Na 2 najbliższe sezony wychodzi mi 12gr/kWh bez dopłaty do węgla, a z dopłatą to znacznie niżej, więc nic lepszego na razie nie widzę. @PioBin jak coś jest tańszego to zaproponuj.

Nie jestes dla mnie wiarygodny w tych obliczeniach (a raczej przypuszczeniach) z kilku powodow.

Podajesz pln/kWh ale Ty nie mierzysz kWh! Odczytujesz z deklaracji na opale i dzielisz przez cene. Tym sposobem to nic nie wnioskujesz.

Trzeba zmienic i sprobowac roznego zrodla ciepla, w tym samym budynku przy tych samych lokatorach aby wiarygodnie ocenic ktore zrodlo jest korzystniejsze. Zadne inne metody i programy tego nie wylicza.

Dokonales modyfikacji kotla 5klasy (podobnie jak i ja), a do tego jeszcze nie zostal zamontowany zgodnie z instrukcja producenta, wiec razem mamy kotly bezklasowe podlegajace utylizacji.

Najtansze o czym juz wielokrotnie pisalem to jest moje/swoje drewno: 0 (slownie zero) PLN/kWh. A z doplata to glupio mi policzyc…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie takie wyliczanki w stylu ile za kwh z czego nie interesują , mnie interesuje ile kasy zapłaciłem za sezon , paląc pelletem przez 5 sezonów mieściłem się zawsze do 3.5 tony , choć był jeden sezon co spaliłem 3 t , ale bezpiecznie przyjmuję że w 3.5 tonie się mieszczę razy cena za tonę i wiem wszystko w zeszlym sezonie było razy 600zł , w tym kupilem po 1800zł ,można odliczyć 3000 tysie na które czekam , na razie  spaliłem pare kilo w ramach próby po dołożeniu pompy i bufora , natomiast pompa ciepła zużyła do tej pory 290 kwh grzejąc cwu od września i czasem dogrzewając dom , te kilowatogodziny na razie darmowe bo ze słońca , w magazynie uspyrlałem około 2000 kwh ,na ile to starczy ? pogoda nas rozpieszcza , na razie magazyn jeszcze delikatnie rośnie . 

Tak się zastanawiam czy wliczając prąd z magazynu dopłate do pelletu i jak bym się potrudził przepalając drewnwm swoim nie opędzę sezonu za darmo 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioBin napisał(a):

Podajesz pln/kWh ale Ty nie mierzysz kWh! Odczytujesz z deklaracji na opale i dzielisz przez cene. Tym sposobem to nic nie wnioskujesz.

Mierzę ile opału mi schodzi sezonowo i to mi wystarczy do obliczenia kosztów ogrzewania. Nie mam swojego/darmowego węgla czy drewna - wszystko kupuje. Każdy opał ma określoną kaloryczność i przy uwzględnieniu sprawności można wyliczyć koszt kWh. Dla mnie priorytetem w kosztach ogrzewania jest właśnie koszt kWh, a ten wskazuje że żadne kosztowne eksperymenty na razie nie mają sensu.  Z kominem też nie mam żadnego problemu przy opale który stosuje.

@Kordjano przy swych wyliczeniach uwzględnij koszt inwestycji w panele PV i pompę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się ostatnimi postami ,napisało i się nie w temacie ,to temat o wilgoci w kominie a nie kosztach opału ech .

Koszt paneli nie ważny , większość już się zwróciła i to szybciej niż myślałem . pompa ciepła też się zwróci jak panele się zwrócą bo ona jest potrzebna by wykorzystać energię z paneli z magazynu  z należytym cop , poza tym majątku na nią nie wydałem zomontowałem sam , nie wspomnę o wygodzie dla rodziny nawet gdyby mnie brakło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.