Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż "strażaka" do sv200.


Dioob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak temacie  czy jest możliwe zamontować "strażaka" do sv200 model bez zapalarki i pelletu. 

W gre wchodzi model z czujnikiem temperatury, tylko jak i gdzie podlaczyć przewód z wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym ze sv 200 nie posiada tego wyjscia, jedyna opcja bylaby ingerencja w rurę palnika lub ewentualnie dorobić takie wyjście w wyczystce bocznej palnika, ale czy w razie potrzeby zda to egzamin. 

Pogmeralem w necie i w nowszej wersji palniki sv wychodza wlasnie z tym korkiem montowanym w wyczystce bocznej. 

Screenshot_2022-09-06-18-13-20-686_com.google.android.apps.docs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ogolnie nie mam problemu z wysoką temperaturą podajnika, jakies zabezpieczenie daje sterownik, to rozwiązanie to jako dodatkowe zabezpieczenie. 

Z dwójki złego wolalłbym mieć zniszczony palnik niż pożar w kotlowni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się "z dwojga złego".

Wystarczy żeby zasobnik był szczelny i czujnik podajnika dobrze zamontowany. Nie trzeba żadnych strażaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też nie zaobserwowałem żeby żar przechodził do podajnika, nawet po zmianie opału z ekogroszku na pelet (pelet jest podawany tak jak ekogroszek, bez przeróbki na podajnik peletowy). Nigdy nie było alarmu o przekroczonej temperaturze podajnika. Na wszelki wypadek wymieniłem uszczelki pod klapą zasobnika bo stare już były dosyć zużyte.
Nie chcę doradzać że strażak jest niepotrzebny bo może się okazać że akurat wydarzy się coś dziwnego i pelet w koszu zacznie się palić - choć przypuszczam że przy zamkniętej klapie mógłby się co najwyżej tlić. Ale obawiał bym się też że strażak zadziała bez szczególnej przyczyny i będzie sporo sprzątania po takiej akcji. Jak bym u siebie miał montować dodatkowe zabezpieczenie to byłby to czujnik zamknięcia klapy zasobnika czy jakiś czujnik jego szczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rade, czujnik otwarcia klapy posiadam, uszczelek też nie zaszkodzi wymienić, zastanowię się czy rzeczywiście jest sens zabawy z tym strażakiem. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Miałem piec na groszek. Paliłem pelletem. Strażak przez 3 lata zadziałał 4 razy. Przy zaniku napięcia w sieci cofało się do rury. Inny palnik, co prawda. Ale fakt faktem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę od 4 lat pelletem w na palniku Pancerpola i nigdy nie zdarzyło mi się, aby temperatura podajnika wzrosła powyżej 30stC. Brak prądu nie spowoduje cofania się żaru do zbiornika przy nieuszkodzonej uszczelce klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam. moze ktos doradzi cos. mam piec z pleszewa. sv200 podajnik technixa. juz drugi czujnik mi stopilo przy slimaku co daje sygnal do napelniania peletem. piec jest 10kw. znowu to sie stalo na weekendzie i nie mam kogo zapytac z serwisu. czujnik byl kupiony z neta bo do firmy gdzie kupilem nie moglem sie dodzwonic. Czujnik byl założony i skalibrowany. Śmigał. Trochę wieje ale to nie wichury są. Wklad nowy więc cug jest. Wiem że mogły być cofki od wiatru. Może jednak są jakieś inne przyczyny. Może ustawienia pieca ktoś podpowie. Zastanawiałem się czy problemem może jest za mały nadmuch i nie wypycha z paleniska wszystkiego i robi się jakiś zator i od tego potem tli sie dalej. Może ktoś podpowie jakie powinny byc ustawienia do peletu 8 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 15:50, Kijasr napisał(a):

Szukaj nieszczelności. No brak wężyka między koszem a palnikiem, głupia uszczelka klapy kosza.IMG_20221207_173944.jpg

Sorki to nowy piec nie ma nieszczelnosci.  Z nastawami kombinuje ale zauważyłem że przy zagrzaniu mieszkania i przykręceniu kaloryferów piec wchodzi w letarg ale cug jest do komina i gdy temperatura podajnika jest za duża widziałem płomień z wygarnietego peletu na zewnatrz i w komin ale domyślam się gdy jest cofka bo wiatry to płomień jest do środka i się cofa i wypalając co w slimaku niszczy czujnik napełnienia slimaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.