Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa cyrkulacyjna goshe hałasuje na pierwszym biegu


Serpher

Rekomendowane odpowiedzi

Ledwo co mam założoną instalację i po odpowietrzeniu pompa CWU zaczęła hałasować na pierwszym biegu. Na II i III nie słychać jej tak bardzo. Co może być przyczyną (pompa też odpowietrzona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kupiłeś rasową chińszczyznę. Po drugie może kawitacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest wada łożyskowania -jakość obróbki, prostoliniowość lub po prostu luz. Przy dużych prędkościach obrotowych poprawia się jakość smarowania wodą i wał jest centrowany, a na 1 biegu obija się o obudowę. Reklamacja zalecana, bo to ustrojstwo na pewno się rozsypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sambor napisał:

Tu przydałoby się zdjęcie montażu tej pompy.

Kawitację to by było słuchać na wyższych biegach!

Co ciekawe, przed odpowietrzeniem nie hałasowała tak na I biegu.

20220706_083753.jpg

20220706_083740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezu, jak ja się kiedyś nawkurzałem grzechotaniem w instalacji. A winnym był sprężynowy zawór zwrotny właśnie. Na obiegu CWU pompa działa u mnie na minimum mocy. Teraz już wiem, że przy 2W jest wszystko ok, przy 4W grzechocze, a jak się trochę jeszcze zwiększy moc to jest znowu cicho. Kilka godzin mi zajęło znalezienie problemu, bo akurat pompa CWU nie działa non-stop, tylko jest włączana okresowo.

Zaworu zwrotnego ostatecznie nie wymieniłem, bo uznałem że tak może być. A zawór był wtedy nowy. Czy takie coś powinno się jednak reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Może to nie pompa rezonuje na 1 biegu tylko grzybek "tańcuje" w zaworze zwrotnym za pompą gdy jest mały przepływ. Ustawiając pompę na bieg 2 i 3 zwiększasz przepływ i zawór jest już całkowicie otwarty. Przy małym przepływie otwiera się on i przymyka przez co hałasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@digitrax Poniekąd ma sens, ale nie. Słychać i czuć rezonans pompy.

@sambor Twój sposób nie zadziałał. Zadziałały za to moje nerwy jak okazało się, że jedna z uszczelek pompy po miesiącu nadaje się do wyrzucenia, bo nie ważne jak mocno dokręcałem i tak ciekło. 

Wygląda na to, że po spuszczeniu wody i odpowietrzeniu pompy, ucichła trochę, ale jest to trochę losowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.