Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałasuje pompa


DariuszDorota

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróciłem ostatnio uwagę na to, że pompa obiegowa w mojej instalacji  hałasuje  to znaczy że jej praca jest słyszalna w całym domu.(takie delikatne buczenie jakby pogłos). 

W dzien to nie przeszkadza ale nocą napewno nie da spać System odpowietrzany kilkakrotnie .Regulacja na pompie rozdzielacza w skrzynce nic nie daje ,mam 8 stopni regulacji i nie ma znaczenia czy jest nastawiony na 2 czy 8 taki sam pogłos jest słyszalny.W każdym pomieszczeniu mam sterowniki zadające temp.powietrza, więc myslę że nie ma znaczenia jak ustawię meszacz przy pompie bo piec i tak sam to steruje automatycznie.Piec działa cicho .Testowałem odłanczając piec i pompe ,wszystko wskazuje na pompę w rozdzielaczu.Pompa to GRUNDFOS UPM 3 Flex AS Proszę o pomoc,Co mogę zrobić aby pozbyć się tego problemu . Sprzedawca twierdzi że reklamacje pompy i tak mi odrzucą(?!} a "mój hydraulik "twierdzi że tak ma być!Instalacja działa od 2-miesięcy.

 

 

IMG_20200201_142848.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura zasilajaca rozdzielacz to coprax 26/3 od pieca do rozdzielacza jest max.2 m.Jeżeli chodzi o przepływy to nie wiem.Łączna ilość rurek (16 mm) w 8 obiegach to 660 mb.Jeżeli chodzi o oznaczenie zaw.3-D to nie wiem o co chodzi.Prosze o podpowiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200201_143006.jpg

3-D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyjrzałwm się na rotometry i wychodzi że wszystkie mają 0,5 .Chyba troche za mało?

Przepływ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że na każdym rotometrze powinno być 1,5 litra.Ustawić mogę to na tych rotometrach cy w jkiś inny sposób?A czy to może powodować dziwny odgłos w mieszalniku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Zdemontuj wpierw te elektrozawory białe na dolnej belce. Zobacz czy wtedy na rotametrach zwiększą się przepływy. Jeżeli nie to kręcąc czerwonymi nakrętkami na rotametrach możesz regulować przepływ przez każdą pętle niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te siłowniki na dole są sterowane przez programatory z różnych pomieszczen.Więc musze zadac wyzszą temperature i wtedy się otworzą petle i wtedy moge regulować,Czy regulować na wszystkich otwartych pętlach czy kazdą z osobna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DariuszDorota napisał:

Te siłowniki na dole są sterowane przez programatory z różnych pomieszczen.Więc musze zadac wyzszą temperature i wtedy się otworzą petle i wtedy moge regulować,Czy regulować na wszystkich otwartych pętlach czy kazdą z osobna?

Zadanie wyższych temp może nie dać efektu, gdyż czasem siłowniki z założenia lekko zamykają pętle albo jak są źle dobrane to zamykają całkowicie,

dlatego regulacje przepływu robi się bez siłowników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniach utrzymuje się  zdana temperatura .Np.miałem zadana temperaturę 8 stopni to piec przy dogrzewaniu jednej pętli wskazywał  :wartości 25 st. a na zegarach jak na wyżej załączonych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 stopni !!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory zadana temperatura to 18 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Rozumiem że poprawne ustawienie rotometrów (przepływów ) przyniesie skutek w postaci wyciszenia tych hałasów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DariuszDorota napisał:

Panowie.Rozumiem że poprawne ustawienie rotometrów (przepływów ) przyniesie skutek w postaci wyciszenia tych hałasów ?

A może to ta elektronika stuka po rurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyż pozostałe pętle miały zadana temperatury i iłowniki pozamykały obwody

 

Co do elektoniki to raczej nie natomiast nie są to stuki to jest hałas szum , pogłos .Po wyłączeniu pompy w skrzynce wszystko cichnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DariuszDorota napisał:

Gdyż pozostałe pętle miały zadana temperatury i iłowniki pozamykały obwody

dlatego zdjąć siłowniki i tak powinien  wyglądać  rozdzielacz do regulacji przepływów

regulacja rotametrów.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiać przepływ na 1,5 litra czy większe.Bo pętle są o różnych długościach .Czy to ma znaczenie jakie są długości pętli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedn moje spostrzeżenie .Jeżeli rotometr wskazywał przepływ na zamkniętym obwodzie (3) np.1 litr to znaczy że ten obwód nie był zamknięty , czy tak ? 

Moje spostrzeżenie wynikło z załącznika w pierwszym poście

proszę jescze o podpowiedz  w jaki sposób mogę "odczuć" że jest zimniejsza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.