Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałasuje pompa


DariuszDorota

Rekomendowane odpowiedzi

Załanczałem sam kocioł nie przenosi zadnego mruczenia  .Włączałem sama pompe z mieszaczem i to ona tak hałasuje Więc problem moim zdaniem tkwi w pompie z mieszaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli pisząc o automatyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem siłowniki zamontowane na rozdzielaczu ogrzewania podłogowego to strata czasu. Tam sie powinno regulacje na rotametrach ustawić. W wielkim skrócie siłowniki są bez sensu ze względu na to, że po ich zadziałaniu na faktyczną zmianę temperatury w pomieszczeniu trzeba byłoby czekać co najmniej  dzień. W skrzynkach regulacja tylko na rotametrach! Reszta do kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, qbolbol napisał:

Moim zdaniem siłowniki zamontowane na rozdzielaczu ogrzewania podłogowego to strata czasu. Tam sie powinno regulacje na rotametrach ustawić. W wielkim skrócie siłowniki są bez sensu ze względu na to, że po ich zadziałaniu na faktyczną zmianę temperatury w pomieszczeniu trzeba byłoby czekać co najmniej  dzień. W skrzynkach regulacja tylko na rotametrach! Reszta do kotłowni :)

Siłowniki otwieraja sie  max. w 5 min .Reagują powiedzmy szybkoJeżeli chodzi o czas kiedy nagrzewa sie pomieszczenie to jest to max. 0,5 godziny (po reakcji siłownika i dogrzaniu pomieszczenia).Mam posadzkę anhydrytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mironw napisał:

A PRÓBOWAŁEŚ  bez tych głowic , też hałasuje ?, może któraś się zacieła i brzęczy przenosząc to na belke

Głowice odkrecałem aby przeregulować obwody rotometrami.Nie zauważyłem aby którysś się zacioł.Ale mam też ciekawe spostrzeżenie,udałomi się zmienić moc pompy obiegowej przy rozdzielaczach  do 50 % i jakby te odgłosy ucichły,może nie do konca ale są już mniej słyszalne.Próbowałem zmiejszyć do 25% ale pompa nie chce się przestawić no i obawiam się że spadły by przepływy na pętlach a to chyba nie jest dobre rozwiązanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DariuszDorota napisał:

Siłowniki otwieraja sie  max. w 5 min .Reagują powiedzmy szybkoJeżeli chodzi o czas kiedy nagrzewa sie pomieszczenie to jest to max. 0,5 godziny (po reakcji siłownika i dogrzaniu pomieszczenia).Mam posadzkę anhydrytową.

Powiedz mi jaką masz temp na zasilaniu a jaką na powrocie? Jaka zmiana temperatuy jest w przeciągu tej 0.5 godziny? Na jakiej wysokości w pokoju masz czujnik temperatury? Jak gesto masz tam rozmieszczone ogrzewanie podłogowe? Wybór anhydrytu jak najbardziej na duży PLUS da Ciebie. Ja po uruchomieniu pompy ciepła (posadzka anhydryt) muszę czekać 3 dni zanim zrobi się ciepło w szeregówce. Później oczywiście instalacja podtrzymuje sobie ta temperaturę w pomieszczeniach. Ale tak jak mowie raczej wolno się ogrzewa i powoli wychładza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturea na zasilaniu 26 C a na powrocie 20 C Czujnik temp.na wysokości 1,5 m.Ja jak uruchamiałem ogrzewanie  przy nie grzanym wcześniej anhydrycie też przez  14 godzin musiałem dojść do 18 C.Teraz  utrzymuję temp.18 C  i np.w jednym z pokoi piec (jedna pętla) pracował wciągu miesiąca 85 godzin.Na 95 m2 mam 660 mb  rurk PEX 16. Dom jest w stanie prac (płytki,malowanie) a i jeszcze jedno mam rekuperacje która też odzyskuje troche KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.