Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eko wood


marcin25
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Micha90zgaz,

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji czytam, ze ten czujnik tylko sprawdza czy jest większa temp na buforze i czy może się włączyć pomka od laddomatu. Jesli na buforze jest większa temp niż na piecu to się nie włączy.
 

Jaka utrzymuje się wam temp spalin podczas palenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka na instalacje moze za wysoki bieg ma ?

 

Na dworze -3*C, też widzicie dymek z komina, coś ala para wodna?

2 minuty temu, wkl napisał(a):

Ja to tego rozwiązania nie rozumiem , w sumie do włączenia pompy to lepiej na dole ale do wyłączenia to na górze.

Na gorze bedziesz miał tyle ile kocioł z siebie puszcza, a jak na dole dojdzie do zadanej to znaczy ze bufor pełny, nie trzeba grzać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeszcze dymku nie puszczam , wczoraj wieczorem zagrzałem do 92stopni

23 minuty temu, Krystian2805 napisał(a):

Dziś utrzymuje mi się ok 180 stopni na spalinach, zmieniłem na 3 bieg na laddomacie zobaczymy.

Tylko tutaj właśnie jak się już nie pali w piecu to szybko bufor się rozładowuje.

 

No ale czy filtry strawdziłeś ? u mnie po tygodniu po instalacji pieca były mocno zabrudzone , aże ci się rozładowuje szybko to nic na to nie poradzisz tyle energi twój dom potrzebuje by uzyskać zadaną temperaturę ,chcesz żeby wolniej ? są tylko dwa rozwiązania zmniejszyć temp, w domu lub docieplić dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarta na około połowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piec tak ma niestety że zanim się wszystko nie rozgrzeje -piec i drewno w środku to bardzo wolno nabiera temperaturę. Ja żeby szybciej nabrał temperatury uchylam środkowe drzwiczka na minimum pół godziny. W zasadzie przy rozpalaniu przy zamkniętych drzwiczkach to lepiej jak to powietrze wtórne jest zamknięte wtedy więcej ciągnie powietrza pierwotnego. 

 

47 minut temu, sebastian33444 napisał(a):

Mnie momentalnie po zamknięciu środkowych drzwiczek spada temperatura. Mimo otwartego na połowę powietrza wtórnego. 

Jaka powinna być temperatura spalin i CO żeby to funkcjonowało? 

Mógłby ktoś wrzucić kilka zdjęć stanu pracy swojego pieca?

Ale ty wiesz że ten piec, tak jak masz go podłączony to on  działać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebastian33444 Powietrze wtórne nie służy do rozpędzania kotła....kocioł musi być zasilany powietrzem pierwotnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.