Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór pompy z zaproponowanych


Miko12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wysłałem parę zapytań do różnych firm i dostałem takie zestawienia pomp.

1.Heiztechnika COLLA VERDE M 9 COMFORT parametry niby ok pompy produkowane od 2011 ale w necie amba . Albo użytkownicy się na to nie skarżą ale się to nie sprzedaje. Cena 48000

2. 
Nibe BA-SVM 10-200/12E
Jednostka zewnętrzna AMS10-8 

Raczej są starsze opinie zlat 2017-18 odradzające pompy Powietrze woda Nibe -41000

3.Panasonic Aqarea WH-SXC09H3E5 

oraz WH-UX09HE5  

Chyba najbardziej popularna pompa ale czy lepsza od powyższych ? 45000

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem dane z CW do  Aquarea Designer i wyszło to co autor tematu podał w 1 poście,

Choć ja wolę PC 3faz i taką domyślnie dobrałem - T-cap 9kW,  3faz spilt.

Niestety tu jest problem z wymaganą temp w budynku:  22C,  to sporo, ale klient wymaga , to klient płaci. 

A dodatkowo system zaproponował bojler 300l, grzany do 45C.

Jak to coś pomoże to OK, a jak nie to niech inni doradzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Miko12 napisał:

https://cieplo.app/wynik/vmic wynik z portalu instalacja z większą przewaga podłogowki. Wykorzystuje 3t węgla na cały rok co+cwu 

 

 

 

 

 

 

A może tak T-cap 16kW potrafi dać 23kW przy - 20C, to tak, by już na pewno . A ja głupi zastanawiam się czemu te capy niedostępne. 

3t węgla to 13MWh z czego 3 to CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panas to pompa popularna i sprawdzona no i tylko dzięki mocnej sprężarce sieje popłoch, ale z minusów może być problemem modulacja minimalna, głośność i r410. Tu może być za duża, ale autor nie pisze nic o ewentualnym źródle awaryjnym/dodatkowym. Co do HT to pompy się sprzedają, ale opinii mało. Jak ktoś ma to pisze, że zadowolony i niewiele więcej się dowiesz. Poniżej jeszcze wykres z sąsiedniego forum dla W35 https://drive.google.com/file/d/1qiQ_dTLfgp6iOv0KHElIPQTl-k7Uzj9S/view

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie odpowiedzieliście na pytanie główne tematu :

które z tych 3 modeli, tylko rozpisujecie się jakie są lepsze , inne itd.

zgodnie z tym co autor napisał w jednym ze swoich postów:

W dniu 19.05.2022 o 13:21, Miko12 napisał:

i to mi sie podoba w forach pytałem sie o te konkretne modele podany buderus jest poza finansami. nikt nie ma lub nie wypowie sie na temat COLLA VERDE M 9 COMFORT

Napiszcie która, uwzględnijcie że w domciu ma być 22C i w miarę duży bojler ( 4 osoby).

PC T-cap 9kW , jest trochę za duża, ale mieści się jeszcze w granicach przyzwoitości doboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dodatkowego źródła ciepła.Sambor dzięki za ustawienie dyskusji. 

Dostałem jeszcze wycenę dla pompy NIBE F2040-8 kW. Ogólnie nie znam się na tych tematach i chyba nie che się doktoryzować. Proszę o pomoc aby wybrać właściwie. Jedynie co mogę sobie porównać z tych pomp to COP I SCOPE coś reszty czarna amba 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chcesz ustawiać dyskusję pod wybór 1 z 3, a na koniec dodajesz czwarty model. Jak ktoś wskazuje Ci, że dana PC jest za mocna to jakaś lampka powinna Ci się zapalić. W przypadku monobloków calla verde to model M 7 warto tu rozważyć, te PC mają dostać albo już dostały nowsze wersje sterowników, do tego miały pojawić się nowe wyniki badań - najlepiej skontaktuj się z serwisem to będziesz miał świeże informacje i od razu dobierzesz moc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to na forum nie ma zgody 😉 . Ta callaverde chyba była dobierana przez serwis. Hydraulik twierdzi że to dobry wybór i bd produkt podobno na topce. Jak porównuje te COP i SCOP Nibe i callaverde to przemawiają na korzyść tej drugiej

 

A jeżeli żadna z powyższych to co forumowicze polecają w podobnym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję do przeanalizowania, wycinki z dokumentacji Panasonica.

Materiały pomocnicze do doboru pomp ciepła:
- Tabela określania mocy szczytowej ze względu na zużycie paliwa
- Tabela dobroru pomp ciepła Panasonic Aquarea 

ps.
Te materiały są dostępne w sieci.
Uprzedzam więc, że nie udostępniam materiałów z portalu Panasonic Pro Club.

 

556973920_MateriaypomocniczedoborupompAQUAREA_1.thumb.jpg.5e2970fdab8570e62b126e844251ca94.jpg

 

1862740161_MateriaypomocniczedoborupompAQUAREA_2.jpg.94071b433eb2ad03894dea7f53adc518.jpg

 

2111516538_MateriaypomocniczedoborupompAQUAREA_3.jpg.0189e1216e056fb4a9a3d3ab315a9479.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle intepretujesz te tabelki.

Wątpię, by Twój kocioł pracował z sprawnością 80%, to jest wręcz niemożliwe.
Poczytaj w sieci co to jest temperatura biwalentna.
Poczytaj w sieci o tak zwanym niekorzystnym taktowaniu pompy ciepła. 

ps.
Dodam tylko współrzędne na portal Pogoda i Klimat.
Tam możesz sobie wybierać, zakres interesujących Ciebie danych.

źródło:
https://meteomodel.pl/dane/srednie-miesieczne/?imgwid=350190560&par=tming&max_empty=1

  

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jak na każdym forum nie otrzymasz odpowiedzi tylko doktoryzuje się z tematu , pisałem że nie chce się doktoryzować i szukam pomocy w tym temacie bo jestem amba dałem 3 pompy i powiem szczerze że żadnego koncertu nie otrzymałem dziękuję za pomoc i zamknij od ten temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.