Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór nowej pompy obiegowej


GrzegorzSG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, potrzebuję nowej pompy obiegowej bo stara najprawdopodobniej jest popsuta. Jesteście w stanie polecić coś solidnego w rozsądnej cenie.

Dom piętrowy piec ok 20KW, 5 pionów zasilanych starą grubą rurą grawitacja. Na wszystkich grzejnikach termostaty. Góra 7 grzejników aluminiowych 90 żeberek,  dół 4 grzejniki płytowe aluminiowe ( w przeliczeniu na żeberka aluminiowe to ok 65 żeberek ) powrót nowy na rozdzielaczach w PEX. 

Górne grzejniki ciepłe, dolne nie grzeją. Gdy skryzuje górę, to góra i dół grzeją ale tylko do połowy.  Temperatura na piecu 60° a powrót 25°, i mimo zmian temperatury powrót zawsze 25° .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pompy dały by radę? Lfp jest mocniejsza, ale nie wiem czy jest automatycznie sterowana?

Elektroniczna Pompa Obiegowa 25/40-70 Lfp Leszno Epco

Pompa obiegowa ALPHA1 L 25-40 180 1x230V 50Hz 6H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sambor napisał:

Alpha powinna wystarczyć,

Z zapasem mocy, czy na styk będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, a powiedz mi ta alpha1 ma autoadapt? Czy te wybory trybów to coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie starą pompę, mam coś takiego  LFP POMPA OBIEGOWA 25POR40A. Jest założona na 1" bajpasie. I z tego co widzę to wymiary montażowe to 120mm pompa, a z gwintem przyłączeniowym 216mm. Mogę dołożyć 30mm wywalając nypel, ale ten alpha1 ma przyłącze 1 1/2" i raczej nie wejdzie na długość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Alpha1 mogę dorwać z długością 130mm więc da radę zamontować. Powiedzcie mi tylko czy te pompy przychodzą ze śrubami do montażu, czy to trzeba osobno zamawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha1 ma przyłącze 1 1/2" a moja stara pompa ma 1" więc będę potrzebował inny śrubunek.

Ja mam teraz coś takiego, i będzie to trzeba przerobić.16635883371621577688110433142206.thumb.jpg.389f7562a03d91137ee5b971609f0d41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pytał czy są w zestawie, i jak długi jest zestaw. Możliwe że podejdzie nawet  pompa 180, bo ten mój zestaw ma w komplecie 216mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie są tylko uszczelki bez śrubunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubunki kupiłem zanim przyszła pompa, i udało mi się wcisnąć 180. Musiałem tylko wymienić zawór i filtr skośny na zintegrowany. 

Teraz grzeją wszystkie grzejnik, nie muszę nawet używać nastawny przedwstępnej.  IMG20220924072844.thumb.jpg.fff8136a752c34b2d2228984ef1fd6cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż to pestka, ale gdyby nie to forum. To nie wiedział bym jaką pompę kupić. Lub jaką średnicę rur pex założyć, nie wiedział bym o zetkach w kotłowniach i wielu innych rzeczach. A tak z tym forum zmodernizowałem całą kotłownie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.